Şakir Alimoğlu: Hayatı, Biyografisi, Ese ...

263

ŞİİR


10

TAKİPÇİ

ŞAKİR ALİMOĞLU HAYATI

Şakir Alimoğlu ..........Kahramanmaraş’ta doğan Âlimoğlu, eczacıdır. Kimya Mühendisi Naime Âlimoğlu ile 39 yıllık evli olan Âlimoğlu, Aktuğ, Murat ve Emir isminde üç erkek çocuk, İpek isimli bir gelin ve Ece isimli bir torun sahibidir.

Eserleri


..........1966 yılında şiir yazmaya başlayan Âlimoğlu, 1968 yılında, ŞİİR GÖZLER isimli ilk şiir kitabını çıkarmıştır. Aynı yıl EROL BÜYÜKBURÇ’la çalışmaya başlayan Âlimoğlu’nun şiirleri, daha sonra CENK TAŞKAN’ın besteleri ile SALİM DÜNDAR ve NÜKHET DURU tarafından da plâk yapılmıştır.

..........Genellikle şarkı formunda şiirler yazan Âlimoğlu'nun, sevdanın 1001 renk çiçek açan yollarında, 41 yıl yürüdükten sonra ulaştığı bahçede derlediklerini, sanata gönül veren dostları ile yeniden paylaşmak arzusu, antoloji.com'da şiirlerini yayınlamasının ana nedenidir. 1970 yılında ÖLÜMDEN GÜZEL KADINA MEKTUPLAR adı altında Şiirsel Mektuplar da yazmaya başlayan şair, 30. yılında ŞİİRLER VE HİKÂYELERİ adını verdiği hikâyeler de yazmaya başlamıştır. Zaten her şiir, aslında küçük bir hikâye değil midir?

.........Sevmeyi bilenler şüphesiz sevilmeye de lâyıktır. Ve her sevmeyi bilen insan er geç birgün sevilecektir.

.........Gönül bahçesinden aşk dolu, şiir dolu, şarkı dolu, 1001 renk çiçek, bütün sevmeyi bilenlere…