Ramazan Tekdemir 2 Şiirleri - Şair Ramaz ...

0

TAKİPÇİ

1990 Yılında İstanbul şişlide doğdu. İlkokul ve lise eğitiminiİstanbul’da tamamladı. Müjdat Gezen sanat merkezi ve Sadri Alışık akademide sinema ve sahne sanatları eğitimi aldı. Yazım hayatına ortaokul yıllarında başlamıştır. Hali hazırda yayınlanmış bir eseri yoktur.

Ramazan Tekdemir 2

Duvarlara yazdığım ismin sahibi, uyan dedim vakit geldi. Haydi toparlan gitmenin zamanı geldi. Hayasız düşlerimin artık sonu geldi. Haydi toparlan çabuk, uykusuz gözlerimi yummanın zamanı geldi. Serseri bir karanlık kesti yolumu. elinde bir bıçak, ucunda ben. Çatıldı kaşlar direndi korkusuzca, bütün korkularımı yakmanın zamanı geldi. Küstah bir çift göz üstümde, sabır doldu taştı durmaz attık kinim, elimin tersiyle vurup devirdim... artık özgürlüğe varmanın zamanı geldi. Şimdi yüreğimde ağır bir ceset ... Fatiha’sı okundu sarıldı kefen, göz yaşıyla yıkandı yakıldı ağıt... artık defnedilmenin zamanı geldi...

Devamını Oku
Ramazan Tekdemir 2

Sanki masummuşuz gibi sarıldık hakka. Oysa ne ben kâmil idim, nede sen berrak. İki yolcu, aşk denilen şiire kandık. Oysa ne ben kalem idim, nede sen sahife. Sevdanın deryasına kandık da daldık. Oysa ne ben balık idim, nede sen yağmur. Gökyüzüne bir kulaç attıkça attık. Oysa ne ben yıldız idim, nede sen ay. Şimdi bilinmez bir seyir halindeyiz, ne yana gitsek uçsuz bucaksız. Yolun sonu mutlak varır hakka. Hangimiz ak, hangimiz kara...?
Elbet yazar kalem arşa...

Devamını Oku
Ramazan Tekdemir 2

Matemin aldı gülüşlerimi.
Beklemek sardı gecelerimi.
Vakit kör gece bir tek ay ağlıyor
göz yaşları gri..
birde o küçük kız derin ve sessiz...

Devamını Oku