Ramazan Kurt: Hayatı, Biyografisi, Eserl ...

Şiir Yarışması
99

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

RAMAZAN KURT HAYATI

Kırşehir'in Akçakent ilçesi Korkorlu köyünde 28 Ağustos yılında dünyaya geldim. İlkokulu köyümde okudum daha gençliğimin ilk başlangıcında gurbetle tanıştım. 1968 yılında matbaacılığa başladım, değişik matbaalarda çalıştıktan sonra benim için en önemli görev olan vatani vazifemi yaptım. Askerlikten sonra Afet İşleri Genel Müdürlüğü'nde şöför olarak göreve başladım halen buradaki görevime devam etmekteyim.
1974 yılında Rukiye Hanım'la yuvamızı kurduk, bu mutluluk yuvamızdan Serkan, Fatma, Adile ve Erkan isimli dört çocuk babası oldum. Çocuklarımı önce insan daha sonra insanları sevmeyi öğrettim. Çocuklarımdan üçü üniversite eğitimlerini tamamladı ve değiş meslek gruplarında insanlık alemine hizmet etmeye başladı, ben ise bu mutluluğu yaşarken, çocuklarıma olan en büyük görevlerimden birini yaptığıma inanıyorum.
Şimdi ise 1972 yılından bu yana yazmış olduğum şiirlerimi otuz yıllık birikimlerimi bir şiir kitabında toplmaya karar verdim, böylece bir nebze olsun milli kültürümüze katkı olacağı düşüncesindeyim.