Osman Yavuz İnal: Hayatı, Biyografisi, E ...

67

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

OSMAN YAVUZ İNAL HAYATI

1960 yılında İstanbul´da doğdum. İ.İ.T.A Siyasal Bilimler Fakültesi Siyaset ve Yönetim Bölümü´nden 1981–82 öğretim yılında mezun oldum. Askerlik hizmetimi yedek subay olarak Edirne Süloğlu´nda tamamladım. Bugüne kadar banka ve finans şirketlerinde önce müfettiş daha sonra da yönetici olarak çalıştım. Şimdi bir teknoloji şirketinde yönetici olarak çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk sahibiyim.

1978 yılından beri karikatür çiziyorum. Dönemin mizah dergileri olan Çivi, Çarşaf, Fırt ve Gırgır dergileri ile bazı gazete ve sanat dergilerinde karikatürlerim yayımlandı. 2001 yılından sonra karikatür ve şiir çalışmalarına ağırlık verdim. Ülke çapında yayın yapan bir gazetenin 'Antikriz' ve 'Söz Market' mizah sayfalarında, önce karikatürlerim 'Çimdik' isimli köşede yayımlandı. Şimdi ise, 'Taşlamalar Haşlamalar' başlığı altında mizahi şiirlerim yayımlanmaktadır.

Karikatürcüler Derneği üyesiyim. Halen sanat, kültür edebiyat dergileri ile gazetelerde şiirlerim ile karikatürlerim yayımlanmaktadır. Şiirlerimden bazılarını web sitemde görebilirsiniz.
Web adresim:www.yavuzinal.blogspot.com