Ondört Şubat Şiiri - Ömer Ekinci Micingirt

Ömer Ekinci Micingirt
1612

ŞİİR


42

TAKİPÇİ

Ondört Şubat

Ar sokağı tuşluyor muhtevası aşk diyor
Valentine işliyor, yaşasın on dört şubat
Bu ne oyun ne çekim sevgili kim seven kim
Mihenk kaydı nitekim köşesin on dört şubat
İrfan şuur yakarak zıvanadan çıkarak
Prangalar takarak koşasın on dört şubat

Nefsin azgın görgüsü çağdaş şehvet dürtüsü
Meşke teşvik sergisi döşesin on dört şubat
Sevgiliymiş nedeni sömürüler medeni
Konuşturmayın beni maşasın on dört şubat
Kısrak gibi yetişir mahremiyet tutuşur
Edep yoğur ar pişir pişesin on dört şubat

İffet ateş yanan kor danış vicdanlara sor
On dört şubat geliyor neşesin on dört şubat
Vahşi batının eli akıyor zillet seli
Emperyalist temeli poşasın on dört şubat
Zina tavana vurdu mazgal doldu su durdu
Sevgililer kudurdu paşasın on dört şubat

Dipsiz kuyu gir eşin Aras paklamaz leşin
Hovardaca gidişin şişesin on dört şubat
Aşk şuurdur dön bir bak huy şartlanma ve nifak
Defol kirli ittifak şaşasın on dört şubat
Soyunur adı cüret biraz utan be ar et
Bu mu aşka sadakat şaşısın on dört şubat

Hayat ölüm yaş elli illet sardı besbelli
Şiir acı teselli, aşasın on dört şubat
Eşek katır gem eğer ne ölçü var ne değer
İffetsizliği yayar düşesin on dört şubat
Sen bir emperyal rende hitabıma kız sende
İzân sende göz sende yaşasın on dört şubat

Ömer Ekinci Micingirt
Kayıt Tarihi : 14.2.2013 11:22:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Sevgililer Günü(Saint Valentines Day) _________________________________________ Gerçek sevgi sonsuzdur ve bir güne hapsedemeyiz! Hâlbuki 14 Şubat Sevgililer günü(Saint Valentines Day) Avrupa toplumunun dinlerinin asıl hükmünü kaybetmesi insanlar arasında meşru olmayan ilişkilerin yaygınlaşmasının normal karşılanması ile ortaya çıkmıştır. Ne eski dinlerde nede İslam dininde yeri yoktur. Sevgilileri ikiye ayıralım, yanlış anlamayın iki tür sevgili vardır onu belirtiyorum: 1) Özenti ya da cinsel dürtülerine uyarak sevgili olanlar: Bunlar hayatın yemek içmek ve eğlenmekten ibaret olduğunu yada arkadaş çevresine özenip sevgili olmayı meziyet sananlar, bu insanlar gerçeğin farkına vardıklarında ömür sermayesini harcayıp bitirdiklerini ancak fark ederler. Oysa Allahu Teala şöyle buyuruyor:3-ÂL-İ İMRAN: 14- İnsanlara kadınlar, oğullar, yüklerle altın ve gümüş yığınları, salma atlar, davarlar, ekinler kabilinden aşırı sevgiyle bağlanılan şeyler çok süslü gösterilmiştir. Hâlbuki bunlar dünya hayatının geçici faydalarını sağlayan şeylerdir. Oysa varılacak yerin (ebedî hayatın) bütün güzellikleri Allah katındadır. Asr-ı saadette Peygamberimiz (A.S.) Ashabıyla beraber bulunuyordu. Bir genç çıkageldi ve çok saygısızca: — Ya Resulallah! Ben falanca kadın ile arkadaş olmak olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum dedi. Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden gazaba gelerek genci dövmek ve huzuru Resulullahdan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağırıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) bırakın o genci buyurdu. Resulullah, genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve: — Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi? diye sordu. Genç hiddetle: — Hayır Ya Resulallah, diye cevap verdi. Resulallah: — Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar. Sonra: — Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin? diye sorduklarında genç: — Hayır, asla! diyerek hiddetleniyordu. Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu. Sonra Hz.Peygamber (A.S.) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti: — Allahım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını bağışla, buyurdu.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Sevgi Özkan
  Sevgi Özkan

  Rabbim gönlümüzde olanın gönlünde olmamızı nasip eylesin.....

 • Cevap Yaz
 • Ülkü Şahin
  Ülkü Şahin

  Evet Ömer bey kardeşim, durum ve minval aynen anlattığınız gibidir! Yani bu da bir gavuroğlu gavurun gavurluğundan başka bir halt değildir! Ama müslümanlar batı mukallitliğinde o kadar ileri gittiler ki; Tıpkı şu Hadis-i şerifte buyrulduğu gibi;'ONLAR -YANİ YAHUDİLER VE HIRISTİYANLAR- KELER DELİĞİNE DE GİRSELER SİZLER ARKASINDAN GİRECEKSİNİZ!'

  Siz durumu özetlememiş yoruma mecal bırakmayacak kadar detaya girmişsiniz. Bu hassasiyetiniz için sizi can-u gönülden kutlar hayırlı çalışmalar dilerim.

 • Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (2)