Ömer İlkbahar Şiirleri - Şair Ömer İlkbahar

26

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ömer İlkbahar

Anlamıyorsun beni değilmi seni nasıl sevdiğimi bir toprak düşün kurumuş aylardır belkide yıllarca bir yağmur damlasının gelişine hasret ümitle bekleyen ben işte seni öyle bekliyorum,anlamıyorsun beni değilmi yada ben anlatamıyorum.

Şöyle düşün o halde bir çağlayan sanki sana olan sevgim yüreğimden yüregine akmak istiyor durmadan öyle ki ben biteceğini düşünmüyorum bile korkmuyorum ben işte seni böyle seviyorum yinede anlamıyorsun beni değilmi yada ben anlatamıyorum...

Yada bir bebek düşün gecenin karanlığında yanlız karanlıklarda sımsıcak bir sevgiye hasret belki bir kucak belki bir sıcaklık içini ısıtacak eller uzansın diye bekliyor saçlarını okşuyacak anlamıyorsun beni değilmi hala yada ben sana anlatamıyorum........

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Hadi öyle bir şiir seç ki bana bir tanem sen bana okurken ben senin dizlerine uzanayım,sen saçlarımı okşayıp şiiri okurken ben gözlerimi kapıyayım.Ben kapatınca gözlerimi bırak ruhumu okşasın dudaklarından dökülen her kelime. Kurşun gibi girip içimi delen sevdanı merhem gibi sarsın, Okuduğun kelimeler her duyuşumda okuduğun her kelimeyi ve ruhumun derinliklerinde hissedeyim senin bana olan sevgini.
Gözlerimi açmadan gözlerinde kaybolayım her okuduğun kelimeyle. Sımsıcacık olsun sensizliğin yokluğunda her an üşüyen şu yüreğim.Ben üşüken aklıma geldikçe şiirin sözleri sımsıcak olsun içim öyle kelimeler dökülsün dudaklarından sevmenin sevilmenin değerini anlıyayım. Sen üzülme varsın gözyaşlarım süzülsün yanaklarımdan ama sadece ben mutluluktan ağlıyayım.
Bir gurur kaplasın içimi sevilmenin huzurunu sonsuzlugunu hissedeyim uyuyup kalayım dizlerinde kelimelerle hep seninle ve sevgini her an hissedeyim bir şiir seç bana yüreğinden sen oku ben dinliyeyim. Uyuyayım dizlerinde sevilmenin mutluluğuyla parmakların saçlarımda okşarken isterse hiç UYANMAYAYIM...........

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Belki senin haberin bile yok, Yıllar geçse de bir tanem ne kadar uzak olsak ta birbirimizden , Senin bana borcun var bunu sende çok iyi biliyorsun inkar edemezsin... Yıllarca özledim seni aylarca,saatlerce dakikalarca, sensiz bitmeyen sonsuz zamanlarca özledim. Seni senden habersiz kim bilir kaç gece , kimselere duyurmadım hıçkırıklarımı sessizce ağladım her aklıma gelişinde içime attım sensizliğimi sana olan özlemimi yıllardır içimde biriken özlemin kadar senin bana borcun var.
Kimseler ne duydu hıçkırıklarımı nede sensizliğe sana olan özlemimden akan göz yaşlarımı kimselere duyurmadım sessizce ağladım.Hep ne yaptığını nerede olduğunu düşünmedim bir başkasının yanında olduğunu aklıma bile gelmedi ben sadece seni düşündüm, Bir başkasının yanında olsan bile sen bana ait olmasan bile.
Bu yüzden borçlusun bana bir başkasına vermedim sana ait yüreğimi. Kimseleri sokmadım sonsuza kadar sana ait olan yüreğime kimseler alamadı yerini yüreğimde kapladığın sonsuz büyüklük kadar borçlusun bu yüzden işte sen bana.
Her seni anışımda yalnızlığıma her zaman isyan ettim kendimce ama bağıramadım kelimeler düğümlendi geceler boyu yalnızlığın çökünce yüreğime bu yüzden sensizliği hep yaşadığım o tükenmek bilmeyen geceler kadar borçlusun sen bana.
Sana ben hep gülücükleri mutluluğu yolladım kucak dolusu, o ağlamasın dedim meleklere benim göz yaşlarım aksın günlerce gecelerce işte sen bu yüzden borçlusun bana anmadın belki de adımı düşmedim bile aklına ben seni andıkça hissettin belki de ama bir kez olsun bile uzanmadı ellerin bana ama sen çok borçlusun bana.
Senin yüzün güldükçe ben sevindim senin mutlu olduğunu bildikçe ben senin için dualar ettiğim geceler kadar borçlusun bana..Ben yandım yalnızlığın ateşlerinde oda yansın diyerek beddualar dökülmedi dudaklarımdan. Ben sadece seni sevdim sana olan bu büyüklüğünü tarif edemediğim yüreğimde yıllardır taşıdığım sevgim kadar borçlusun sen bana.

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Çok cabuk ağlarım ben anlıyamazsın bir anda süzülür yaşlar gözlerimden

Bir çocuğun yanlızlığı yırtan hıçkırıklarıyla benimde gözlerimden süzülür yaşlar birden

Bir annenin evladını yolcu edişini görürsem benimde dolar gözlerim bir anda hüzünden

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Ümitlerim tükenmiş yorgunum yokluğundan arıyorum seni

Saçlarım hep ellerinin dokunuşuna hasret arıyorum ellerini

Gözlerim buğulu gözlerinde kalmış yıllardır arıyorum gözlerini

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Bazen kendini yetersiz sanıyor insan anlatmak isteyipte anlatamadığı duygularla dolu olduğu anlarda kelimeler tükeniyor sanki.Bir boşlukta oluyor yada ben kendimi öyle hissediyorum sana olan duygularımı anlatmak isterken. Anlatmak kolay olsa her şeyi kelimelerin yetersizliğini seninle anladım ben.

Dalıp gittiğim anlarda aklımda hep sen ve hayalin o an karşımda işte yüzümde o tatlı gülücükle içim burkulsa da varlığın özlemin bir başka.Bu nasıl bir sevgi ki günün her anında hep benimle.İki sevgili görsem içten içe bir kıskançlık kaplar bir anda benliğimi neden benim sevdiğim yanımda değil dercesine.Ama sonra yüzümü tatlı bir gülücük kaplar onlara bakarak.Önce erkeğin yüzüne bakarım ve içimden şunlar geçer. Benim bir tanem senin sevdiğinden güzel ve mükemmel ve kimse onu benim kadar sevemez ve sonra kadına bakar gözlerim sende sevdiğini biriciğimin beni sevdiği kadar asla sevemezsin diye düşünürüm içimi bir gurur kaplar yüzümdeki buruk ve tatlı gülücükle.

Ne kadar tuhaf ki her şey ama her şey seninle dolu bir bardak su içmeye kalksam sen varsın yürürken yolda yanımdasın sanki bir sigara yaksam dumanlarındasın bir başkasıyla konuşurken aklımdasın ve yüzümde aynı kederli gülücük. Karşımdaki kişinin halimi anlıyamamasında ki yüzünde oluşan o anlamsız ifade.Bilemez ki dalmışım alıp götürmüşsün beni ne konuşuyorum yada o ne anlatıyor.Yada ben bir şey anlatıyorsam konu alakasız yerde herkes konuşuyor ama ben seninleyim.

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Uykularım kaçar geceleri…
Yokluğun düşer üstüme kar olur yağar, sensizlikten üşürüm
Seninle olmak o kadar güzel olsa da ben sensizliği düşünürüm
Hayalin gider ilk önce bırakıp beni gözlerinle
Ben karanlıklarda sensizlikle gözyaşlarımla süzülürüm

Devamını Oku
Ömer İlkbahar

Yağmurun yağışını seyrediyorum şu an ama bana farklı şeyler hissettiriyor. Yüzümü gök yüzüne kaldırdığımda toprağa düşecek her damla bir biriyle yariş edercesine düşüyor toprağa. Sanki toprak ve yağmur iki sevgili gibi yağmur damlaları bir an önce sevdiğine kavuşmak için yere doğru hızla düşerken toprak düşecek her damlaya hasret kollarını açmışcasına bekliyor.

Şimşeklerin çakışı beni korkutmuyor çünkü her çaktığında gökyüzünde sevdiğine kavuşmak için bekliyen damların haykırışı gibi geliyor bana
sanki sevdiğini tüm dünyaya haykırıyor gibi. Duyunnnnnnn işteeee sevdiğimeeeee kavuşuyorummmmmmmmmmm dercesine bir isim haykırıp gökyüzünü dolduran ve aşağıya sevdiğine kavuşmak isteyen her damlanın sesini herkese duyurmak istercesine çakıyor.

Esen delice rüzğarda ise günlerdir aylardır belkide sevdiğine hasret bir sevginin özlemi durmadan savruluyor ve ben yağmuru ve düşen her damlasını seviyorum. Sanki benim içimde durmadan çoğalan ve bitmek bilmiyen sevgimin yer yüzünde ki görüntüsü gibi hissediyorum.

Devamını Oku