Ömer Faruk Eryılmaz Şiirleri

3

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ömer Faruk Eryılmaz

Ben mükemmel bir insan değilim bedenim aczime kanmış durumda ve kurtulamıyorum rabbimin dualarıma bir cevap veya bir karşılık vereceğini biliyorum ve gitmek istediğim yolu biliyorum ancak o yolu bulamıyorum ya aramaya devam etmeliyim ya da yoluma yardımcı bir yolcu edinmeliyim.

Bir sahnedeyim şimdi bütün herkes karşımda herkes bana bakıyor sahnedeki yeteneğimi merak ediyor başta da ben, sahne bir anda aydınlanıyor ve ben kendimi kanıtladığım güne gidiyorum gidiyorum ama yolu bilmiyorum belki de imkânsız hayaller kuruyorum hayal: herkesin kurduğu şeyden ama ölüm dışın da hiçbir şeyin imkânsız olmadığını biliyorum. Hey sen çabuk ol yollarını gözlüyorum.

Bunu okuyan kişi elimden tutar mısın yolumu bana gösterir misin, destek olur musun bana yazılarıma koymak istemediğim nokta değil de üç noktam olur musun? Beklemek erdemliktir bekliyorum gelirmisin.

Devamını Oku
Ömer Faruk Eryılmaz

Sokaklar soğuk bu günlerde,
İnsanlık bitmiş içlerde yorgunluk ise kan gibi akıyor yürekler de
Sokaklar soğuk bu günlerde insanlar insanlığını kaybetmiş çırpınıyor bir gölde
Sokaklar ıssız bu günler de acısı dünyayı aşmış
Hey insan kendine gel diye yakarıyor bu sisli gece de.
Artık her şey sadece bir leke

Devamını Oku
Ömer Faruk Eryılmaz

‘’ SADECE ANLAYANA BAKAR AYNALAR,
BİR DÜŞ GÖRMÜŞÜM GİBİ YALNIZLIKLAR,
DERDİME DERT ARAYAN BU SESSİZ VE İLİKSİZ SOKAKLAR. ‘’
Alıyorum elime kalemimi ve bir kez daha bakarak yanımda ki duvara düşünüyorum her zamanki gibi hayal âlemime dalıyorum dünya masamın kenarındaki dumanı tüten sıcak çayla yürüyorum yalnızlığa ceketimin cebinde duran sigara yoruyor beni bekle biraz daha kapı çalıyor açmam lazım bir yiğit geliyor…

Bir gün kalkar ayağa ve bakar yalnızlığına bir titrememimdir bu ya da bir bakış açısı sevinir yalnızlığa üzülür yokluğuna bir tek inci tanesi gibi yuvarlanır bu dünya da sen ve ben kalırız bu dünya da bir yiğit vardır ömrü ömürdür geçen her her gün hakkıyla ve yürür bitiğinde vade hakka sen ve ben kalırız burada yalnızlığımızla bir insan tanırım dersin konuşması da halleri de tam insan ona ben yiğit derim okuyan insanlar vardır ya okudum diyen insanlar hele sen bana baksana o insan hayatın kitabını okumuş derim…

Devamını Oku