Oğuz Düzgün Şiirleri - Şair Oğuz Düzgün

Oğuz Düzgün

Bir beyaz sıcaklık
Zelzele zelzele, ahenk ahenk
Yüreklere dokunmada
Silinmede alçaklık
Umutlar şimdi rengârenk
Ruh devleti kalkınmada

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Öyle mutsuzum
Öyle yalnız
Öyle Irak’ım ki;

Bir muştu duyabilse kulaklarım
Yürek sinagogumdaki holokostların

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Düşen adam sakınır
Kaçan adam bakınır
Zengin çokça ağlanır
Cildi yanan yağlanır
Güzel kadın takınır
Evde kalan yakınır

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Anlamadıklarımı anlamaya çalışıyorum
Anlamayı anlamadığım için
Anladıklarımı anlamıyorum
Anlamadıklarımı da anlatamıyorum..
Anlamadıklarımı çarpıp bölüp çıkarıp
Kısaca anlattım diyorum

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Yeni kitabımız Şehitler Vadisi Çanakkale Açılımı hakkında bir tanıtım yazısı...Kitabımız Akis Kitap'tan çıktı..

ÂSIM’IN NESLİ” DİRİLDİ

İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Âsım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek/İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek” mısralarıyla Türk gençliğine örnek gösterdiği sembol karakter Asım, roman kahramanı oldu.

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Kardan bir gece
Yağar
Dudaklarından
Sabahlarıma
Saatlerce
Ağır ağır

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Sil makyajını
Yüreğin doğsun
Karanlığıma
Bakışlarından

Sil makyajını

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Hep duyarız, 'şu millet soykırıma uğradı', 'şu insanlara bu işkence yapıldı' gibi bildik kalıplaşmış sözleri Avrupa`dan..Peki siz hiç Avrupa`nın: 'Müslüman Türklere de soykırım yapılmıştır' dediğini işittiniz mi? Ya gerçekten Türkler böyle bir acı yaşamadı ya da birileri bizi insan yerine bile koymuyor..Daha dün Çanakkale`de yaşananlar neydi? dediğimizde 'kem küm' etmeye başlıyorlar ve bir şekilde bu ayıplarını örtmek adına laf değiştiriyorlar..Ya Kurtuluş Savaşında Türklere yaptıklarınıza ne demeli? diye sorduğumuzda da duymamazlıktan geliyorlar.
Biz ise devamlı savunma halindeyiz.Ne diyoruz 'Biz soykırım yapmadık', 'Biz iyi insanlarız' vs..Evet hiç bir millete soykırım yapmadığımız doğru elbette ama belki de artık bu savunma psikolojisinden sıyrılmalıyız.Artık bizler sorgulanan değil sorgulayan taraf olmalıyız.Sanalbağ İnternet, basın imkanlarını kullanarak elimizden geldiğince diğer milletlerin Türklere, diğer halklara yaptıkları soykırımları duyuralım.Atalarımızın uğradığı sahte değil gerçek soykırımların hesabını hukuk çerçevesinde batıdan soralım.Öyle bir duruma gelsinler ki artık bize haksız yere soykırım isnad edecek durumları kalmasın.Bütün site sahibi dostlarımız bu konuları sitelerinde az çok duyursalar etkili olmaz mı? Basın kuruluşlarına fakslar çekilse bu konularla ilgili, yabancı basın kuruluşlarıyla da iletişime geçilse Türklerin uğradıkları soykırımlar resimleriyle birlikte bütün dünyanın gözleri önüne serilse en azından bizler atalarımız için bir şeyler yapabilmenin tatlı gururunu yaşarız.Karınca misali 'kabeye varamasak da o yolda ölürüz ya' diyebiliriz.
Bu dediklerimin farkında olanlar çoğalıyor tüm Türkiye`de ve dünyada..Biz de dediklerimizi yapmazsak uygun olmaz diye düşündük ve www.edebigazete.com sitesine Yunanlıların Türklere yaptıkları soykırımların bulabildiğimiz rersimlerini koyduk.Şimdi de Ermenilerin Türklere yaptıkları soykırımların fotoğraf ve belgelerini yerleştirdik www.edebigazete.com sitesine..Üstelik bütün dünyaya seslenmek için yabancı dilleri de kullandık.Bu konudaki çalışmalar yurt çapındaki bütün Sanalbağ ortamlarında gündeme muhakkak getirilmeli..Herkes karınca kararınca bu 'Soykırımları' bütün dünyaya duyurmaya çalışmalı.Bütün illerimizde, ilçelerimizde soykırım anıtları dikilmeli..Avrupa`dan, batıdan bu soykırımları tanımaları istenmeli.Yani artık savunmada kalınmamalı.Hücuma geçilmeli.Biz bunu yapabiliriz değil mi? Çin Sedleri, İstanbul Surları buna şahit..Ancak bu seferki hücum ilmi düzeyde, bilimsel platformda olacak..Silahla, bombayla işimiz yok.Çünkü bizler her ne kadar ataları soykırıma tabi tutulmuş insanlar olsak da, yüreklerinden sevgiden, hoşgörüden yana hiç bir değer kaybetmemiş bir milletiz..

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Vesikalık hayatlar çekiyorum
Ruhum üzre
En az sekiz adet
Video kıvamında
Dükkanım köşesinde
Sonsuzluk mahallesinin

Devamını Oku
Oğuz Düzgün

Göz yaşlarımda titredin yine
Depremim oldun bu gece ahu gözlüm
Sensizliğin en koyu anında
Ecel terleri döküyorum
Masalsı heykellerimin tam ejderhalar bölümünde
Sen ve kaçıp gittiğin ıssız ormanlar

Devamını Oku