O Gece Şiiri - Mustafa Hazırcı

Mustafa Hazırcı
13

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

O Gece

Hiç unutmayacağım o geceyi. Hani tam 4 sayfa ile sana açıldığım, aslında kalbiminde dünyaya açıldığı o geceyi. Ulaşamayacağın yerlere kaldırdığımı düşünmüştüm o gece benden uzaklaşma sebeplerini. İçimde ne kadar sen varsan bir anda serdim önüne. Sanırım ilk defa kendinle bu kadar yüzleştin. Bilmiyorum, sanırım bende ilk defa bu kadar yüzsüzleştim…

Seni sana anlatmak yıllardır hayalini kurduğum bir şeydi. Yani içimdeki seni sana… Neyse, duyacağı varmış kulaklarımın senden o güzel aşk cümlelerini. Gözlerimin göreceği varmış uzun uzun gözlerini. Aslında çok da uzun değildi biliyor musun? Çok özlüyor gözlerim gözlerini. Doyamamışlar sana. Ne kadar anlatırsam anlatayım, başaramayacağım hala…

Sana daha okumayacağın yüzlerce şey yazacağım. Haberin bile olmadan içimde öpüp uykuya uğurlayacağım seni. Çocuk gibiyim biliyor musun? Acaba yine gelir mi diyorum. Belki zor tutuyordur kendini bana yazmamak için falan… Öyle misin acaba? Neyse, olacağı varmış. Daha doğrusu öleceği varmış, içindeki ben… Sahi ben bu kadar güçsüz müydüm sende? Bir cümleyle nasıl öldürebildin beni. Ben kan revan rüyalardan uyanıp sevdim seni.

Biliyorum, şimdi olsan yine susmuştun. Sen susarken de çok güzel şeyler söylüyordun be güzelim. Bu kadar susmana gerek var mıydı?

Hep söylediğim gibi parmak ucunda sevmeye devam ediyorum seni. Tıpkı yıllar öncesi gibi… Sadece 7 ay paldır kültür sevebildim seni, bağıra çağıra. İlk defa korkmadım ölmekten. Yanaklarının çukurunda okunsaydı selâm, ilk ben ellerimi açardım cesedime.

Şimdi sessiz sedasız bir köşede buluyorlar her gün bedenimi. Nefes alıyor muyum diye kontrol ediyorlar. Bir insan kaç kez ölebilir sevgili? Atlatamayacağım sanırım bu sessiz şiirleri, bu sensiz sinirleri. Zaten gittiğinden beri damlamı da kullanmıyorum. Gözlerim yine kan çanağı senin anlayacağın. Sen hatırlatmıyorsun diye hiç bir şey yapasım gelmiyor inanır mısın? Gece yarılarına kadar içimdeki yolu yarılıyorum. Hiç sonuna gelmedim sana kurduğum cümlenin. Nokta koymadan büyük harfle başlıyorum her kelimeye. Ben seni hiç küçük harflerle sevmedim ki güzelim!

Ahh..

Neresinden tutsam hüzün.

Umarım iyisindir.

Sık sık kontrol ediyorum seni. Küçük bir belirti yetiyor. İyiymiş diyorum hiç değilse.

İyisin, iyi ol.

Bende iyi ölürüm…

28.07.2019 / 02:05

#Fesleğen (Mustafa Hazırcı)

Mustafa Hazırcı
Kayıt Tarihi : 2.11.2019 11:00:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!