Nilgün Aras: Hakkında ziyaretçi görüşleri..

Nilgün Aras
92

ŞİİR


25

TAKİPÇİ

 • Şeref Öztürk Usta
  Şeref Öztürk Usta 29.11.2006 - 07:09

  Sevgili Nilgün Aras Hanım efendiyi ben bir derya olarak gördüm.Ali Tekmil in şiirlerini ve yorumunu okuyunca anladımki! Aynur 'un yorumundan bir kez daha katıldım fikri sabitime.Deryayı oluşturan ona akan nehirlerdir dedim.Çevresindeki yorumcuların doluluğu, fikri anlamda o kadar seçkin ki şiir kadar en az diyorum, yorumları okumayı da zorunluluk olarak dayatıyor.
  Çünkü yorumlar da şiirler kadar uzun ve şiirlerin zenginliğine herbiri ayrı birer pencere açarak üç boyutlu bir seyir sunar gibiler.O deryadan tersine yüzerek ona akan nehirlere de ulaştırdığı için ben Nilgün hanıma bir kez daha teşekkür ediyorum.Bu okulun gönüllü öğretmenliğine soyunduğu için ve güzel dostlarını da bize tanıma fırsatı verdiği için. Saygılar sağlıklar ve kaleminin ışığında uzun ışıklı mutlu yıllar diliyorum.
  Şeref Öztürk (Usta)

 • Aynur Özbek
  Aynur Özbek 16.11.2006 - 08:54

  'Sanki Arasın şiirleri sıcak, kaynayan bir kaplıca kaynağından geldiği belli olan bir nehir gibi...

  Bu nehre girdiğinizde içindeki doğal mineral türünden kimyasalların yakıcı ürpertisi kaplıyor ruhunuzun tenini

  Bu ırmağın kaynağı hiç tükenmesin dileklerimle'

  demiş sevgili Sinyali, Nilgün Aras'ın bir şiirine yazdığı yorumda Aras şiirlerinin geneline dair tahlil yaparken. Öylesi doğru bir tanımlamaki bu, daha çok kişinin okumasına vesile olmak istedim ben de, bu sayfaya taşıyarak.

  Şaire ve Sinyali'ye sevgilerimle.