Fikir Dünyamdan-1 Şiiri - Oktay Yörük

Oktay Yörük
39

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Fikir Dünyamdan-1

I) ÖNCE EĞİTİM
Öğretimle bilgi sahibi yaparsınız. Eğitimle ise insan yaparsınız. İNSAN...

II) GURUR
Sen bakma insanlara... En yakınındaki bile olsa, eğer gururu vicdanından ağır basıyorsa karşındakinin ne özür dilemesini bilir ne de teşekkür etmesini. Sen haksızlık yapıyorsun dersin O sana fesatsın der. Sen bencillik yapıyorsun dersin O toz bile kondurmaz kendine. Böyledir işte insanoğlu; Gururları o kadar tavan yapar ki, vicdanlarına kulak vermek akıllarına bile gelmez çoğu zaman.

III) İYİ HİSSETİRMEK
İnsan dediğin sadece et ve kemikten ibaret değildir. Ondan dolayı insanoğlu bu dünyada kendisini iyi hissettiren kişilerin hep yanında olmak isterken kötü hissettiren kişilerden de hep kaçar. Her daim iyi hissettiren insanlar olmamız dileğiyle...

IV) SÖZ VERMENİN ÖNEMİ
Biz ağzımızdan çıkan sözü namus bellemişiz bir kere. Ne yapamayacağımız şeyin sözünü verip umut yıkarız. Ne de hoşuna gider diye kimseye yalan konuşuruz. Çünkü biliriz ki Samimice söylenen her söz bir anlık değil bir ömürlük etki bırakır.

V) İKİ FARKLI YÜZ
İyi niyetli ve dürüst insanların iki farklı yüzü vardır: Birisi merhamet dolu bakışıyla dağları bile eriten yüzü, diğeri de zalime geçit vermeyen duruşuyla Dağları bile titreten yüzü.

Oktay Yörük
Kayıt Tarihi : 26.8.2019 10:57:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Kalbime ilham olan sözler-1

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!