Mustafa Soner Acar: Hayatı, Biyografisi, ...

34

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

MUSTAFA SONER ACAR HAYATI

Mustafa Soner Acar İstanbul'da doğdu ve yaşadı. Orta ve lise öğrenimini Vefa Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliği okudu. Lisedeyken elektronik devreler ve mekanik cihazlar ile amatör olarak uğraştığı için bu bölümü tercih ettiği halde, üniversitedeki uygulamadan uzak teorik eğitim nedeniyle ilgi alanı değişip, bilgisayar programlama ile uğraşmaya başladı.

Şiir yazmaya lise yıllarında başlayan Mustafa Soner Acar, üniversitede iken (aşık olunan kişinin dostluğunu kazanmak için sarfedilen çabayı anlatan) tek romanını kaleme aldı.

Kedilerle hayatı boyunca içli dışlı olup, evinde dört kedi beslemektedir. İstanbul hayranıdır, ömrü boyunca İstanbul'da yaşamayı istediğini her fırsatta dile getirmektedir.

Eserleri


Şiir:
Affedilmez 1-2-3, Ansızın, Aralık, Aslan Payı, Aybüke, Ayrıldığımızdan Beri, Baki, Bekliyorum, Benzemez, Dert, Dönüş, Dört Bıçak, Dua, Firari, Geceler, Geride Bırakılanın Günlüğü, Gidenin Ardından, Gözlere Ve Suya Dair, Gün Olur, Hatırla, Kaçak, Kadıköy Vapurunda, Kalem, Karanlık 1-2-3, Kavga, Kitaptaki Son Yaprak, Mazi, Nankör, Nisan, Okul Arkadaşları, Sebep, Serçe, Söz, Süt Çocuğu, Şairler Yalan Söyler, Tahmin, Tanıştığımız Yerde, Umutsuz Aşklar Destanı, Yağmur, Yalancı, Yapamam, Yeni Başlangıçlar, Yüzük

İngilizce Şiir:
Chatting With My Best Friend About Her, Crescent Serenade, How Did I Trick You, Promise, The Night of Light, The Fog

Hikaye:
Ne Zaman, Yolculuk, Canım ile Kıymetlim, Cango'nun Sabahı, The Trap, Profit of the Short Day

Roman:
Rüzgar'dan Kırmızı Başlıklı Kız'a