Mustafa Öztepe Şiirleri

6

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Mustafa öztepe:
Yazar ve öğrenci, 1 Ocak 1995’da Antalya Korkuteli'nde doğdu. Ortaokul öğrenimini Korkuteli Yaşar Sadi Tekin İlköğretim okulundan tamamladıktan sonra. Korkuteli Şehit Yasin Naci AĞAROĞLU Anadolu İmamhatip Lisesinden Mezun oldu. Makaleler, denemeler gb. edebiyat ve ilahiyat dallarında farklı yazılar kaleme alan Mustafa öztepe, Lisans eğitimi için 2014-2015 Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti -Yakın Doğu Üniversitesi(Near East Universty) İlahiyat fakultesine yerleşti.Üniversite yıllarının ilk sahnelerinde Bir tek O'na Meftun olabilm ...

Mustafa Öztepe

“Önce, ipil ipil süzüldük sevgili’nin nazar penceresinden.
Sonra bir düştük ki, kalkamadık!
Öldük sanki!
Geçti sevgili!

Üzerlerimizi zemheri karanlık örttü

Devamını Oku
Mustafa Öztepe

“Odama düşseydin bir seher vakti!
Düşseydin yeterdi belki de. Bu endişe ve kırılmışlık geçermiydi bilemiyorum.
Güneşin nazlı nazlı bizleri selamladığı o vakitte gelseydin! Gelseydin yeterdi belki de!
Ne bir fikrin var ne de kutsal bir davan
Leyladan, şirinden, aslıdan
Hatta farkın yok sağır baykuştan

Devamını Oku
Mustafa Öztepe

“Avrupa yani batı, rahatsız! Nasıl rahatsız olmasın! İslamın yayılışı ve müslüman olanların sayısı hiç olmadığı kadar arttı ve artmakta. Bunun için şerli planlarını devreye soktular. Müslüman Aile yapısını hedef aldılar, Feminizm ve gayri ahlaki medya araçları ile bunu çalıştırmaya başladılar. Bu plan ile birlikte, İslamı insanlara bir öcü gibi lanse etmeye devam ettiler. Müslüman denince onların akıllarında oluşan tasavvur, (işid- Terörist) gibi fiiler ve söylemler oldu. Onlara göre, Müslümanlar islamı kılıç zoruyla kabul ettirdi ve cinsellik ile de bu düşüncelerini desteklediler. Hz. Muhammed(sav) Efendimizin hikmet dolu çok evlilikleri ile bunu cinsellik olarak yansıttılar! Kadını köleleştiren bir din olarak islam bilinç altına böyle yerleşti! 21.yy da sekülerizmin etkisi ile müslümanlar iki türlü hareket etmeye başladı. Birinci tür, batının sözde medeni kanunları ve yaşayış tarzlarını İslami yapıya uydurarak benimsenmesi! Bu tür, İslama hem zarar hemde yarar sağladı! İkinci tür ise, batıya karşı olan keskin çizgilerinden taviz vermemek! Bu tür, ilk türün yaygınlaşmasını engelledi!
İslam, Allah katında tek geçerli ve hakiki dindir. Şuanki eski ahit(Tevrat) ve yeni ahitler(İncil) incelendiği zaman, batılı teologlar tarafından birçok uyuşmazlık ve tutarsızlıklar bulunuyor. Fakat Kur’an-ı Kerim’i didik didik araştıranlar hiçbir tutarsızlık bulamıyorlar, kuduruyorlar! Daha sonra, Nübüvvete saldırı ile, islamın hüküm coğrafyasını daraltmak istediler. Bunu gençler arasında yaygınlaştırmaya çalıştılar. Fakat bilmiyorlar ki, ebrehenin fillerine karşı kabeyi koruyan Allah ile, bugün dini mübin İslam’ı muhafaza eden zatın aynı yaratıcı olduğunu “Evin sahibi; Dinini de, Kelamını da, Habibini de koruyor ve koruyacaktır! Başaramayacaklar!

Devamını Oku
Mustafa Öztepe

“Bu öyle bir şiir ki!
Bütün alemlerde,
bütün yüreklerde,
Masumca, hunharca
Toptan tüfekten
Eyvahlarla, heyhatlarla

Devamını Oku
Mustafa Öztepe

Güneşe tek başına uçan bir kuştur benim yüreğim
Fırtınalı denizlerde yorulmadan usanmadan,
Sevdasına umutla süzülen bir martı misali,
Hüzne kanat çırpıyor mahsun ve bitap bedenim.

Koşuyor doludizgin iki yüzlü canavarlar ruhlarda,

Devamını Oku
Mustafa Öztepe

İçimde deli taylar koşmakta anatolia!
Nekadar muazzam bir sevdaymışsın oysa. Her bir köşem sen doluyor ve o hiç eksilmeyen aşkın, dağları aştıkça daha da hınça hınç artıyor, şimşekler çaktırıyorsun saç uçlarımda, içten içe doğduğun gönül coğrafyalarımda.
“Sen kokayım her çiçeğin tomurcuğunda, her kanadı kırık kuşun yuvasında yakılan nazik ağıt, her incinmiş gönlün otağında bestelenen o ince inilti, ben olayım!Sen oluyorum!
Dikenlerimi senin için içime
çekip, kendimi kanatıyor kendimi ağlatıyorum da sana buselerimi yolluyorum. Ben sen oluyorum!

Devamını Oku