Mustafa Mazlum 2 Şiirleri

2

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Yeşilyurtta dünyaya geldi bölgenin anlatılmaz doğası onun gönlünde derin izler bıraktı . Pastoral ve sevda kokan şiirlerde yol buldu.Masum desenleri yâr eyledi.Karadeniz yazarlar ve Türkiye yazarlar Birliği 20 yıldır üyesidir.

Mustafa Mazlum 2

Amazondan Maldivlere, Kaçkarlardan Toroslar'a bugünlerde tomurcukların güle gebe kaldığı, filizlerin yeşile aşık olduğu,çimlerin sevdasını kucakladığı, mahlukâtın ise baharı müjdelediği, koşturmacaları ile doğanın uyanmasına şahit oluyoruz.

Tabiatın işleyişindeki kusursuzluk, kar suyu ile beslenmiş toprağı yüreğindeki binlerce tohumla birleştirip, Nisan ayıyla ılgıt rüzgarlar eşliğinde mayalayıp canlıların hizmetine sunmasıyla adeta umutsuzlukları öteleyip geleceğe yelken açtırıyor.

Kasvetli günlerin girdabından çıkıp, şöyle bir nefes aldığında,menekşelerin kokusu genzimizde halay çekerken, çekirgenin resitali, karıncanın işbirliği, arıların polen gayretiyle aynı zamanda binlerce meyveyi döllemeleri, cemrelerin atmosferi ısıtması bizlere de sunulmuş bunca nimetin imâlatında nice "kamu görevlileri"görebiliyoruz.

Devamını Oku
Mustafa Mazlum 2

Yıkadım dizeleri yaz yağmurunda
Ördüm sözlerini ak kağıtlara
Bilirim ki renk renk olmalı şiir
Uçurtmanın ön koltuğuna oturup
Özgürlüğe doğru uçmalı şiir
Ak bulutlar üzerinden geçerken

Devamını Oku