Murat Pala Şiirleri - Şair Murat Pala

0

TAKİPÇİ

Murat Pala

Gazete okumayı çok sevmiyorum. Ne biliyim hoşuma gitmiyor. Her haberi özellikle yanımda biri varsa okumak zorundaymışım gibi hissediyorum. Bir de “edebiyatçı çocuk” tiplemeleri vardırya, nefret ederim onlardan. “Starbucksta kahvemi yudumlarken gazete keyfi yapıyorum.. sen napıyorsun bakiyimm” iğrençsiniz he.. Sonra dedim eski sevgiliyi düşünmekten başka yapılacak çok güzel şeyler olmalı. Laf aramızda bugünde hiç dışarı çıkasım yok böyle havalardan nefret ediyorum. Neyse, dedim kalk, bilgisayara otur, aç google’ı bildiğin gazeteleri yaz, oku. Al sana gazete. Ohh hem sayfa çevirme derdi yok, elim kokacak korkusu yok. Üşengeçliğin son raddelerindeyim sanırım.. Millet gider sabahları siyaset bölümünü ne bileyim işte ülkeyi ilgilendiren haberleri okur, bense ya teknoloji bölümünü okur “baba bana şu telefondan alsana yaaa” derim ya da “aa adriana lima mı o bakiyim versene bi” bölümlerini incelerim. Neyse açtım google’ı. Bildiğim tüm gazete adlarını yazdım. Başladım okumaya.

Bir sayfada “Moralinizi düzeltmenin 10 yolu” yazıyordu. Aha dedim benim için yazılmış bir haber.. Ben bunu okuyacağım ve o gerizekalıyı da unutacağım! Başladım okumaya..

1 – Dışarı çıkın; Ne diyor şimdi bu? Dışarı çıkınmış. Çıktık da bi bokumuza yaradı sanki. Hem hava kötü, olmuyor içim darlanıyor dışarda be adam!

Devamını Oku
Murat Pala

Hani dudağında değil de, yanağından bile öptüğünde ne yapacağını şaşırdığın biri varya, hani konuşmak isteyip bir türlü konuşamadığın kişi. Hani aramak istediğinama “Neyse boşver” deyip başka şeylerle uğraşmana sebep olan kişi. Hatırladın mı? İşte sen ona aşıksın. Hem de çok fena aşıksın. Bu böyledir çünkü yanlış kişilere aşık olursun. Yanlış kişileri affedersin. Yanlış kişilerde takılı kalırsın. Yanlış kişileri öpersin. Yanlış kişilerin ellerine dokunmak istersin. Yanlış kişilerin hayatlarından kendine doğrular bulmaya çalışırsın. Yanlış kişilerin yaşadığı yanlış hayatlarda doğrular bulmaya çalışırsın. Yanlış kişilerin hayatında olmasını istersin. Öyle aşık olursun ki. Yanlış kişileri başkalarına savunmak için elinden geleni yapmak istersin. Elbette doğru kişiler girer hayatına ama aklın hep diğerinde kalır. Yani diğer yanlışta. Çünkü yanlış kişiler vardır ve onlar seni öyle mutlu ederler ki, hiçbir doğru onları yok edemez. Bir şarkıyı üst üste defalarca dinlemen her zaman şarkıyı beğendiğinden değildir ki. O şarkıyı sana dinleten biri vardır. Hem de sana o şarkıyı defalarca dinleten biri vardır. İşte sen o kişiye, şuan bu satırları okurken aklına gelen kişiye aşıksın. Birine aşık olmak kolaydır. Sadece, birine aşık olduğunu kabullenmemeye çalışır gibi yaparak. “Yok sevmiyorum artık”demek zordur. Diyorum ya, aşık olmak tabii kide kolaydır da, aşık olduğun kişiyi unuttuğuna kendini inandırmak zordur. Hem de çok zordur. Ama sen, yine de boşver. Şarkılar dinlemeye devam et. Belki de gerçekten o yokken bile “yanında” hissedebileceğin tek yer artık sadece orası.

Devamını Oku