Mum Işığındaki Aşkın Büyüsü

Çağrı Kayalıdere
35

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Mum Işığındaki Aşkın Büyüsü

Ne kadar güzel bişey değilmi aşık olmak sevmek sevilmek.Düşünsenize bi akşam yemeği başbaşa mum ışığıyla donatılmış bi masa.Hoş olmaz mı sizcede?
Hele birde sevgiliniz yanında ise.Bide bunun yanına bi şampanya ekledik mi tam olur.İşte o zaman aşkın gizemli boyutuna girmiş görmüş olursunuz.Sevginin, duygusallığın ve romantizmin doruklarda olduğu o ana ulaştığınız da çok güzel hoş bi ortam olmuş olmaz mı? Tabiki de bu ortamı fazla göremiyor olabiliriz.Ama herşey bizim elimizde.Sevdiğiniz kişiye sevdiğini göstermek belli etmek onu mutlu etmek çok zor bişey değildir.Ve maliyet bakımından da çok pahalı bi kutlama değildir.Gerekli olan şey iki kırmızı mum bi şampanya ve bir mekan.Bu mekan isterseniz bi evde olabilir.Tabiki de böle bi durumlarda en güzel eşlik edicek şey romantik hoş bir müzik kulağı okşayacak.Gecenin belkide damgasını vuranlar arasında müzikte olabilir.
Bunları yapmak sizce zor bişey mi? Yada kimseyi mutlu etmez mi? Daha doğrusu böle bi ortamdan kim mutlu olmaz ki? Böle ortamları aslında senede bir kerede olsa yapmalıyız.Çünkü aşkın büyülü gücü bu tarz ortamlarda yaşar ve büyür öyle değilmi.Düşünün ve hayal edin şimdi böle bi ortamı gözlerinizi kapatıp.Ne kadar hoş bi ambians iki tarafın açısından hem bayan hemde erkek için.Sevgiyi de güçlendirir böle durumlar ve yıkık olan yarım kalan yerleride tamir eder.Ve güçlendirir insanları sevgininde ayaklarını yere tam basmasını sağlar.Ama buna yani bu ambiansa bu büyüye değer vermek lazım karşılıklı olarak.Yoksa tek taraflı olursa hiç bişeyin anlamı kalmaz.Bunu da yapmak için kalben inanmak lazımdır yoksa yüzeysel olursa mutluluk hazmına ulaşamayız.Mutsuz mutsuz da bişey yapılmaz öle değil mi?
Sırf insanı mutlu etmek içinde böle bişey yapılmaz.Yani tek taraflı birşey olmaz.Buda biraz bencillik kavramına girmiş olur.Bencilliğin olduğu yerde de sevgi yaşamaz yaşayamaz.Yaşasada uzun ömürlü olmaz ilişki.Anladığınız üzere ilişkinin ömrünü uzatmanın yolu mum ışığı büyülü bi yemekten kutlamadan geçiyor.
Bunların hepside bizlere bağlı dostlar.

Çağrı Kayalıdere
Kayıt Tarihi : 20.7.2011 15:47:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Çağrı Kayalıdere