Metin Uçak Şiirleri

1

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Metin Uçak

Hayatını yaşamaya bak sen! Hem ne yaptım ki senin için sadece aylardır qözlerime uyku qirmedi. Alt tarafı gözlerim şişene kadar ağladım.. Bağışla sevgili. Seni hatırlayıp ağladığım için. Ben yine özür dilerim; gözümden akan yaşlar dışa değil de kalbime aktığı için.. Ama o göz yaşları bile kalbimdeki ateşi söndürmeye yetmedi ki.Beni affet sevdiğim, seni kendimden fazla sevdiğim için. Sadece şunu bilmeni isterim sayende artık hiç bir yar yara açamaz yüreğime... Ben sana hiç kızmadım ki kısmetsizlik diye bir düşmanım varken seni nasıl suçlarım ki..Sigaramın Üzerine Adını yazmaktan bıktım artık..Sigaram bittiğinde sende benim için bitecektin oysaki her dumanı içime çekişimde senide içime çekıyormusum.Aklımdan bir türlü çıkaramıyorum seni…Bir fenalık geliyor içime duvarlar üstüme üstüme gelıyor sanki.Apar topar dışarı çıkıyorum..Yürüyorum ıssız ve karanlık sokaklarda.Ne yürüsemde kafamdan atamıyorum seni.Oturuyorum bir köşe ağlayarak sigara içiyorum..Yoldan geçen herkes bana bakıyor acırcasına...Halimi görseydin belki sende acırdın bana.Sahiden acırmıydın
bana.Ölüyorum desem inanırmıydın aptal aşığına.Gel desem gelirmiydin sevdiğim.Olmuyor işte sensiz yapamıyorum.Yokluğuna alışmaktan korkuyorum.Yokluğunla yürüyorum sokaklarda.
Yokluğuna içiyorum kadeh kadeh.Hiç gelmeme ihtimalin,bir idam mahkumuna dönüştürüyor beni Sultanım..Hiç bir şey yapmadan Beklersin ya, hücrelerinde ölümün soğuk nefesini hissederek..
Anlamlı olan bir şey yoktur onlar için Belki de; Bir an önce ölmektir akıllarından geçen.Bu bekleme işkencesi bitsin diye.Bu yokluk öldürecek beni.
Bırakıp gitmek istiyorum her şeyi herkesi.Yüreğim yanıyor, içim acıyor..Elimde bir oyuncak,
çocukluğuma geri dönmek istiyorum.Sorumsuz, sorunsuz, mutlu...

Devamını Oku