Meral Yağcıoğlu: Hayatı, Biyografisi, Es ...

164

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

MERAL YAĞCIOĞLU HAYATI

Kalbi sevgiyle çarpan, şiirle haşır neşir olan herkese merhaba

Şiir hayatsa, hayat şiir gibidir benim sloganım ve hep hüzünleri bir taraf etmeye çalışıp neşeli ve mutlu olmayı yeğlerim. Sevginin her kapıyı açacağına inananlardanım ve yaratandan ötürü severim herkesi.

Şiir gökkuşağıdır benim için ne yakalayabilirim ne de altından geçip şair olabilirim.

Ben kendimi bildim bileli şiir yazarım ya da şöyle diyelim; yazmaya çalışırım.Boş bulduğum her kağıt parçasına karalarım bir şeyler ”Aslında şair değilim “ şiirimde de anlatıyorum. (ben şiirciklerim derim)

Etrafımdaki her olaydan etkilenirim, savaşlardan, sokak çocuklarından, İstanbul’dan, felaketlerden ne bileyim ödül alan bir çocuktan, baharda çiçek açan ağaçtan, öten kuştan, yıldızlardan istisnasız her şeyden. Duyduğum güzel bir cümleyi not ederim ve günlerce onunla oynarım, bir filmin konusundan etkilenirim o konuyla uğraşırım. Yani illa da yaşamam gerekmez yazmam için. Bana şair demeyim. Şair sıfatını kendimle özdeşleştiremem. Gerçek şairlere ayıp olur.
MAVİ

Gök mavi
Deniz mavi
Bardaktaki su,
Kadehteki mey mavi
Umutların mavi
Hayallerin mavi
Yüreğindeki sevdalar,
Aşkların mavi
Yüzünde açan
Her tebessüm mavi
Hüzünlerin ve kederinse
En acısızından koyu mavi
Mutluluk denizinde
Tüm yaşamın olsun
Masmavi

herkese dileğim mavi dünya

Eserleri


Geç kalmadıysam kitap çıkarmak istiyorum kısmet olursa bir gün.

Yok yok öyle şair oldu da kitap çıkarıyor kitap kirliliği demeyin.Sadece yeğenlerimin kitaplığında yer alsın diye istiyorum.Halalarından armağan o kadar.