Melike Elya Çetinkayalı Şiirleri

2

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Melike Elya Çetinkayalı

Sizi seven birini sevmek, daima kolay. Esas zor olan sizi sevmeyen birini sevmek, sizi hiçbir zaman sevmeyecek olan birini, onun için yapılan hiçbir fedakarlığı bilmeyen, bilmeyecek birini. Duygu hâlinizi hissiz karşılayan birini. Sizi eksilten, günden güne içinizin öldüğünü bilen ve buna karşılıksız kalan birini sevmek, bu yüzden sizi seven birini sevmek daima kolaydır. Esas zor olan sizi sevmeyen birini sevmek.

Devamını Oku
Melike Elya Çetinkayalı

keşke ben bu savaşın zaferini kaybetseydim, halbuki daha kötüsü savaşa olan inancımı kaybetmiştim. bir insan defalarca yenilse bile defalarca savaşabilir. gücü yoksa bile savaşır, silahı yoksa bile. fakat inancı yoksa? ben kaybettim inancımı bunun bir insanı ne denli derinden yaraladığını ancak inancını kaybeden anlayabilir. bir inancım olmasaydı şayet, onu kaybetmek gibi bir meselem de olmayacaktı.
ben onca alakamı, müphem ruhumu nasıl da birisine vermiş sonra da onsuz kalmıştım. meselemin onsuz kalmak olmadığını, inançsız kalmak olduğunu da idrak etmem geç olmadı.
o benim inancımı alıp ta yanında götürmemişti, o benim inancımı yok etmişti.
bir insan bir insanın hemen hemen neredeyse bütün umutlarına yol bildiği inancını nasıl da yok edebilirdi, hem de hiç bir şey yapmadan.
o kasvetli kalabalıkların içinde bile, dibinde ateş olan kuyuda bile, sahil kıyılarına koşup deniz de bile aradım inancımı.
artık imkansızdı, birine düşerken bile tutunmak imkansız. zaten düşerken tutunduğum yerle yeksan etmişti beni, yaşamım müddetince bir defa ehemmiyet etmiştim bu sadece inancımı yok etmişti, ikinci bir ehemmiyet bu kez beni bile yok edebilirdi.

Devamını Oku