Mehmet Sait Şimdi: Hayatı, Biyografisi, ...

42

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

MEHMET SAİT ŞİMDİ HAYATI

Mehmet Sait Şimdi 1958 yılında Mardin'de doğdu.1984 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesini bitirdi.TEK Genel Müdürlüğü,İnşaat Dairesi Başkanlığında Jeoloji Mühendisi olarak çalışan Şimdi, evli ve iki çocuk babasıdır.

1975 yılından beri çalışmalarını profesyonel olarak yürüten Sait Şimdi,ülkemizin değerli Halk Ozanları Reyhani,Murat Çobanoğlu,Şeref Taşlıova gibi sanatçılardan sahne,aşıklık ve şiir konusunda uzun bir süre pratik ve teorik çalışmalar yapmış ve Türkiye genelinde GARİB OZAN olarak tanınmaktadır.7 OCAK 2004 günü ani bir rahatsızlık sonucu yaşama veda eden (Garib Ozan) M.Sait Şimdi, onu çok seven iyi ve güzel insanlar tarafından çeşitli İnternet Sitelerinde ve Antolojilerde her gün anılmakta ve kalplerimizde yaşatılmaktadır.

Garib Ozan’ın Bizim Ocak, Ülkü Ocağı, Türkeli ve Kurultay gibi gazete ve dergilerde Milliyetçi-Ülkücü camiaya yönelik çeşitli yazıları ve araştırmaları yayınlanmıştır. Ayrıca Avrupa’daki Ülkücü kuruluşlar tarafından çıkarılan yayınlarda da çalışmaları vardır.

Eserleri


1987 Müzik Magazin Şarkı Sözü yarışmasında 1.cilik, 1987 Müzik Magazin Beste Yarışmasında final, 'Gazete' gazetezinde Şarkı Sözü yarışmasında Mansiyon, 1990 Devlet Bakanlığı Çocuk Şarkıları Yarışmasında mansiyon,

1992 Malatya Kayısı Festivali Beste Yarışmasında Mansiyon, Ayrıca Türk Sanat Müziği formunda bestelenmiş 15 adet şiir (3 adet TRT denetim onaylı) Özgün,Türk Sanat Müziği,Arabesk gibi formlarda bestelenmiş ve yayınlanmaya hazır 30 adet beste çalışması bulunmaktadır.


M.H.P VE ÜLKÜ OCAKLARI’NDA GARİB OZAN TARAFINDAN ŞİMDİYE KADAR YAPILAN ÇALIŞMALARIN DÖKÜMÜ

1- Ülkücü Hareket içerisinde çıkarılmış bulunan ilk müzik kasetinin sahibi, (1975)

2- Türkiye’de ilk defa seçim propaganda çalışması için MHP’ne seçim şarkılarından oluşan seçim kaseti yapılması, (1977)

3- Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan Kanımız Aksa da Zafer İslam’ın ve Ülkü Yolu adlı kasetlerin ses kayıtları ve dağıtımı, (1977-1980)

4- Kızıl elma 1-2 kaset çalışmalarında besteci, söz yazarı, yönetmen, (1994-1997)

5- 1998 yılı genel seçimlerinde MHP GENEL MERKEZİ tarafından hazırlanan İktidara Doğru MHP adlı kasette;
* Devlet Geliyor Devlet adlı eserin söz yazarı ve düzenlemesi,
* Anadolu Uyanıyor adlı eserin söz yazarı,
* Söz konusu kasetin yönetmenliği ve stüdyo çalışmaları...

6- 2002 Genel Seçimleri için MHP Genel Merkezi tarafından resmi olarak kullanılan “Sevdamız Türkiye” adlı kasetin içinde yer alan 9 adet eserden 7 adet eserin söz yazarı, besteci, aranjör ve yönetmenliği. Aynı zamanda bu kasetin kapak dizaynı, çoğaltımı ve anahtar teslimi olarak hazırlanması.

7. Ayrıca Yurtiçi ve yurt dışındaki Ülkücü kuruluşlar tarafından organize edilen bir çok müzik,eğlence, toplantı, miting ve kurultay gibi faaliyetlerde yer almıştır.