Mehmet Eyüpcan Erbab Şiirleri - Şair Meh ...

Mehmet Eyüpcan Erbab

Kimi yediği bir lokma ekmeği bile hatırlar ; saklar ufacık bir anıyı dahi. Kimi ; ismini bile duymak istemez. Kimi sever içi kor gözü başkasına kör . Kimi şıp sevdi diyarında . Kimi sever bekler kimi sever diyemez kimi sevilirde sevmek bilmez .Kiminin yüreği yanar şehidine. Kimi umursamaz maç derdinde . Sanar ki erkeklik maç kârı kız peşinde olmak . Kimi bekler ramazan-ı dòrt gözle kimi bunu bile yanlış görür.Çok şükür ki seven sevilmek beklemeyen, sevip bekleyen , ufak ekmek kırıntısını bile saklayan, sevip diyemeyen, uzaktan seven ama sevenlerdeniz. Ki vatan tek derdimiz. Sporu elbet bizde severiz ama o dertler geçici bunuda biliriz.

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Bende şiirler bir tek sana . İklim misali desem yeri . Aynı Türkiye gibi yani. Her mevsim aşıktım ben sana. Bazen suskunluğum şiire vuruyor kendini . Aşk misali seni arıyor kalbim. Dualarda bulurum seni . Hayalin tek tesellim .

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

ADIN AŞK

Bir cümle yaz,
O cümle de sen, ben, aşk olsun,
Aşık ben,
Zaman aksın aksında bir anda dursun.

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Her toprak parçası bir vatan evladı. Her birimiz kınalı bir Türk evladı. Toprak olduk sanmayın bizi. Biz yüreklerde kahraman . Gözlerde yaş . Türklüğe feda olan birer evlat birer eş . Rahmana kavuşan yiğit . Ey korkak hayin sanırmısın vaz geçer Türk. Her toprak parçası bir evlat. Şehitlik sonsuz yaşam demek. Korkma diyor Mehmet Akif . Korkmak yok kanımızda . Türk eğme başını ve dimdik dur O söz boşa değil "Biz bir ölür bin diriliriz ."

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Doğan güneşin ışıltısında ,
Görürüm gözlerini
Sabahı sensin karanlık gecemin .
Yanımda değilsin belki !
Amma kalbimin her atışında ,
Sabahın ışıltısında sen varsın.

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Al benim adım. Tıpkı bayrak gibi. İçi yanıklardanım. Ruhum aydınlık; sözlerim bayat olsa ne yazar. Sevmekse en alâsıyla. Her şehitte bin ağlayış içimde . Kâhkaha atamam ben. Güldüğüm nadir olur ey yâr . Ne zaman bir hayin bulur cezasını o an bir kahkaha alır beni . Diyorya marş . Üstümüzden eksilmesin al bayrağın gölgesi . 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 Şehitlerimizi rahmet ile her gün anmak gerek. İki saniye ile değil. Bu sözler emin olun benim değil ; her vatan sevgisi ile içi yananın.

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab


Şimdilerde durgun bir okyanus gibi içim. Bir rüzgar esintisinde kokunu hissetmek . Yine seni en çok hissetiğim an ay geldi. Dolu dolu gökyüzü , yağmak bekler dolu bir rahmet . Her yeni gün bir merhamet. İslam güneşi ramazanda degil her an sonuza dek elbet . İçimdeki bu hisler senin hissin . Yıldızlar sen esen rüzgar sensin bilirim. Her şey de bir ayet . Derdim ne cennet ne cehennem . Her yanlışa her an tövbe der dilim. Kuş seslerinde duyduğum sensin bilirim. Can gözümde sen ruhum sen . Ben bir hiç sen herşeysin bilirim. Nefesim sen nabız atışım senin varlığın. İnsan bir hiç var olan tek baki olan bilirim . Kuşlar her kanat çırpışta tesbih eder seni. Seven hiç unutur mu sevdiğini .

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Yetmez mi ? Hüzünler nihavent makamında. Düşmüş gökten yıldızlar toprağa . Sorgusuz sualsiz sarılsak çocuklar gibi masumca. İki kişilik bir dünya kursak bu bir heves deģilki . Bu dünyanın gerçeği aşkı iken , dünyayı maddi manada yaşayanlardan olmak ne diye. Yetmez mi? İçimize atıp ağlayışlarda buluşmalarımız. Oysa ne gündüzler ne günler ne aylar ne yıllar birlikte iken. Bir gün bir haykırış ile gel derse eğer dilin. Emin ol yaşarsam eğer koşarak gelirim. Emin ol her kez anlayacak bu dünyanın fani sevginin gerçek olduğunu . Her ihanetin bir bedeli olduğunu Allah katında. Bilirsin elveda demedi giderken dilim . Sende sevmiştin bilirim . Kavuşursa bir gün ellerimiz . Bilirim her rüyada bir gerçek var mış . Bilirim de sindireli içime hüznü susarım. Bilirim gün bana döner ve ben gitmem . Dünya dünyaya tapanın dualar benim olsun. Bir de sen ol yanımda . Üzerimizde bir hilal bir yıldız. Ay yüzün omzumda ve gök yüzü sen ol bana . Her hüznün sevinilecek zamanı gelir elbet, seni çalan seni aldı sanan elbet hüznü benden derin tadacak. Anlat şimdi bana , gülmeyi anlat . Anlatayım sana yaşarken ölmeyi . Anlat şimdi bana, sevilmeyi. Bilirsin çünkü çok sevdim seni. Ve anlatayım size bin hançerle bir dik duruşu . Ve anlat özelememeyi bilemem özledin belki bilemem özledim çünkü seni .

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Sesizlik içinde ses olmak. Yada Sessizce konuşmak . Hal dili olmak yada halden anlamak. Aşka dair tek olmak lakin çok kişi olmak . Gecenin suskunluğunda ; esen rüzgar olmak yada bir düşen yaprak için dahi içten ve yıldız kaçarcasına içten ve derin ... " Anlat şimdi bana , gülmeyi anlat . Anlatayım sana yaşarken ölmeyi .
Anlat şimdi bana, sevilmeyi.…

Devamını Oku
Mehmet Eyüpcan Erbab

Susmuş eşmez rüzgar. Öylesine bir kırıklık var yüreğimde. Sevmek ile gurur arasında ve unutulmak desek yeri . Şifası hüznünün dua olsa gerek. Aşk bazen emek bazen hasret bazen kavuşamamak demek. Hücrasında değil yüzünde dahi hüznü hissetmek demek. Duaya dalıp her şeyi hiçe değişip seni bende bulmak gerek. Yenilip sevgiye her şeyi bir kenara itip kenetlenmek gerek. Gündüzü unutup gökyüzünde günü gece geceyi gün bilip sevmek gerek. Aşk her şeyde sen bulup seni sensiz de sevmek demek . Ve aşk seni seninle ve aşk seni sensiz ve aşk seni tek benim sevgimle sevmek demek.

Devamını Oku