Mehmet Demirkapı: Hayatı, Biyografisi, E ...

229

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

MEHMET DEMİRKAPI HAYATI

19 Şubat 1961 Sakarya Akyazı’da doğdu. İlkokula Çaybaşı Yeniköy ilkokulunda başladı. Kocaeli-Derince Cumhuriyet ilkokulunu bitirdi. 1972’de Derince Lisesi orta bölümüne başladı. 1975’de,İzmir Fevzi Çakmak ortaokulundan mezun olup, o yıl İzmir Eşrefpaşa Lisesine Başladı.

1979’da D.E.Ü. Buca Eğitim Fakültesi Fizik Bölümüne girdi. Okulunu çok sevdi. Bu nedenle beş senede bitirebildi.
1984‘de mezun oldu.

1985’te fizik öğretmeni olarak, beş yıl dershanelerde çalışarak, daha sonra M.E. B.’na geçti. Sırası ile;
1990 Konya Cihanbeyli Lisesi,
1992 İzmir Menderes Lisesi,
1995 Konak 50. Yıl Lisesi,
1999 İzmir Atatürk Lisesi,
2001 İzmir Nene Hatun And.Mes. ve KM Lisesi,
2005 İzmir Haydar Rüştü Öktem Anadolu Lisesi,
2008 Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi nde Fizik Öğretmeni olarak çalışmıştır.
2008-2009 İtibaren Müdür Yardımcısı olarakÖVGÜ'de veİTO-SÜLEYMAN TAŞTEKİN ATL ve EML de çalışmıştır.
2009-2010 eğitim yılında İZMİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ nde fizik öğr. ve müdür yrd.olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

Aslen Rize li olduğu söylenir..Çay kesmesinden belli değil mi? Oraları ne kadar çok sevdiğini 'Apancene' şiirinden anlayabilirsiniz.Hayatı anlardan ibaret sayar..Doğmak bir 'an' dır.Gülümsemek de,bakmak da...Ve ölmek de bir 'an'dır.Bütün anları birbirine bağlayan tek bir şey tanır; O da 'sevda'dır.Ama bitmeyen bir sevdadan yanadır..Yüreği hep kanar bu yüzden..Tüm sevdalara adanmış bir yürek,başka nasıl canlı kalabilir? Onları besler her doğan günde..Bazen bakar..Baktığı her şeyde 'O'nu görür.Bazen bir çiçeğe,bazen ters dönmüş bir top böceğine bakar..Ve yüreği kanar.Tabii ki dayanamaz,ters çevirir hemen onu.Toprağın sıcaklığını görmüştür..Yağan yağmurlarda terlemeyi başarmıştır 'memleketinde'.Apancene dağlarında.Memleketini tanıdıkça,yokuşları yüklü çıkmayı da sevmiştir..Ve ne zaman varsa oraya,akan dere kenarına uzanıp kana kana su içmektir hayat çoğu kez..Yani dostum 'yaşamaktır'.Yani bunun farkında olmaktır hayat.Ve çoğu kez şairce tanımadığına,görmediğine yazmaktır.Bazen doğmamış bir çocuğa(kızına) ,bazen Osetyalı çocuğa yazar...Bazen Irak lı,bazen Filistin li dir..Bazen bizden biridir...Bazen....Evet bazen yoldan geçen bir kedidir(Randevu) ..O nun hikayesidir yazdıkları...Yazmak zaten bir sevda değil midir?

Hayat...Ne güzel şey yaşamak..Ve farkında olmak..Tüm tebessümle gülen yüzlere...Bakışı sevgi ile dolu olan yüzlere...Ve tüm mazlumlara..Sevdasını yaşayanlara ve taşıyanlara..Yürek dolusu selamlar! ! ! ! Allah a emanet olun! ! ! ! Selam ve dua ile................

Eserleri


G E M İ M 'Sevdanın Şiiri'
Birinci Baskı: 19 Şubat 2007

ISBN 978-975-00987-2-7

Genel Dağıtım:
Mehmet Demirkapı
e-mail: mdkpmynet.com
www.sevdaninsiiri.com


Tibyan Yayıncılık & Matbaacılık
1145/1 Sokak No: 64/A
Tel: 0232 459 77 78
e-posta: tibyanyayincilikgmail.com
Yenişehir – İzmir