Mehmet Ballı 2: Hayatı, Biyografisi, Ese ...

2

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

MEHMET BALLI 2 HAYATI

Mehmet Ballı 2 Yazar, Şair, Editör ve Tarihi Romancı olan Mehmet Ballı, 1968 yılında Yozgat’ta doğdu, ilköğrenimini Yozgat'ta, yükseköğrenimi İstanbul'da tamamladı ve İşletme mezunu olup halen Türk Dili ve Edebiyatı okuyor.
İlk öyküsü 1993 yılında Türkiye Gazetesi'nde tefrika edildi. İstanbul'un En güzel Toplu Taşım Fıkraları kitabındaki ince, doğal ve yerli üslubuyla tanındı.
Sosyal hayata dair araştırmalar yapan Ballı, 2000 yılından itibaren skyturk.net, yazarportal.com, edebiyathaberleri.com, habergoz.com gibi İnternet Medyasında yayımlanan günlük makaleleri yanında; Halk Edebiyatı Dergisi ve Yedi İklim Edebiyat Dergisi başta olmak üzere birçok Kültür, Sanat ve Edebiyat dergisinde şiir, öykü, makale, deneme, anı, mülâkat türlerine yazıları çıkmakta.
İlk Türkçe elektronik kitap E- İETT Fıkraları (2008) yapan ve yayımlayan kişi olan Mehmet Ballı, çeşitli Kamu ve Özel Kurumlardan almış olduğu 6 adet başarı plaketi ve ödülü bulunmakta.

2013 yılından beri Halk Edebiyatı Dergisi Editörlüğü ve Grafik Tasarım, Sanat Yönetmenliği görevlerini yürütmekte.
2018 yılında Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB) Genel Sekreterliği görevine getirildi.
2013 yılında Yazarlık Akademisi Derneği kurucuları arasında yer aldı. Aynı zamanda Türkiye Dergiler Birliği (TÜRDEB), Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) ve Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) üyesi olup birçok STK'da gönüllü olarak aktif görev almakta.


Eserleri


İETT FIKRALARI:
2009 yılında; İstanbul’un toplu ulaşım araçlarında yaşanan nükteli diyalogları konu edinen İETT FIKRALARI Kitabı çıktı.

ENGERE:
2011 yılında; ‘Küllerinden Doğan Bir Neslin Gerçek Hikâyesi’ mottosuyla ENGERE tarihi Romanı çıktı.

METAMORFOZ:
2013 yılında; ‘Bütün Kentler Ölümlüdür İstanbul Hariç!’ mottosuyla METAMORFOZ Tarihi Romanı çıktı.

KIRKİKİNDİ YAĞMURLARI:
2015 yılında; ‘Doğayla Savaş Halindeyiz Kazanırsak Kaybedeceğiz!” mottosuyla KIRKİKİNDİ YAĞMURLARI Naturalist Öykü Kitabı çıktı.

RABARBA:
2018 yılında; Edebiyatın en yenilerinden olan Minimal Öyküye dair 250 örnekten oluşan RABARBA Küçürek Hikâye Kitabı çıktı.