Mehmet Akif Tiryaki: Hayatı, Biyografisi ...

1206

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

MEHMET AKİF TİRYAKİ HAYATI

1957 Sinop ili Gerze ilçesi doğumluyum. Beşiktaş ta oturdum dede evinde, daha sonra Pangaltı, Etiler Levazım Subayları Sitesi, Beylerbeyi Küplüce, Göztepe Soyak Sitesi, Erenköy Tüccarbaşı, son olarak Maltepe'de oturuyorum. Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademiisi 3. sınıf terk ettim. 2013 yılında aftan yararlanıp, yarım bıraktığım İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Meslek Yüksekokulu'nu bitirdim. Yıl 2016 AÖF açık öğretim İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldum. Kendi ticarethanemi 23 yaşında kurdum. Fabrika elektroniği sensörler ve otomasyon dalında ticaret yaptım, ithalat, mümessillik ve ihracat işlerine devam ediyorum.
Evli üç çocuk babasıyım. Büyük kızımdan iki torun sahibiyim.
İstanbul Maltepe'de yaşıyorum.
Özel zevklerim arasında:Kitap okumak, açık havada dolaşmak, grafik yapmak ve internet gelmektedir.
1999 Senesinde başladığım şiir çalışmalarımı Saki Mehmet Akif Tiryaki isimli şiir kitabımda olması nedeniyle yeni şiirlerime ayrı bir kitap ve katagorilerde yapmayı düşünüyorum.

Eserleri


Güz Güzeli Sinop, Denizanası,Sevgi Saygı Üstüne,Hüzünler Sitemli,Terinos,İçimdeki Mehmet, Mehmet Abi Hu, Cavo,Sapancada Tanıdım İki Kardeş, Gerzeli, Beykoz Maltepe, Otobüsüm Nerede, A Harfi, Oluk Oluk Akıyor Hayat, Erguvan Mevsimi