Mehmet Akif Gülhan: Hayatı, Biyografisi, ...

216

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

MEHMET AKİF GÜLHAN HAYATI

Mehmet Akif Gülhan 1959 senesinde Kütahya’da doğdu. Sülalesi aslen İstanbullu olup,büyük dedesi Sipahi Emin efendi,sarayda, Osmanlı ordusunun at ikmali ile görevli,hem at yetiştiriciliği yapıyor hem de Arap yarımadasından ve Kafkaslardan at ikmal ediyordu.
Sipahi Emin efendinin hanımı Fatima Zehra hanım; Abdülkadir Geylani hazretlerinin İmam-il Rumi tayin ettiği İsmail Rumi Hazretleri sülalesinden olup Galata Kadirihanesinde metfundur.
Dedesi,Mustafa Akif efendi (saatçi Akif dede) Mevlevi dedesi olup,son ayinhanlardandır. Kütahya’da çok sevilip sayılmış ve çeşitli mabetlerde hocalık yapmıştır.
Mehmet Akif Gülhan’ın babası modern Türkiye’de Kendini ilme irfana adamış,ilk Türk televizyonunun imalatını gerçekleştirmiş,Türk elektronik sanayinin öncülerindendir.
Mehmet Akif Gülhan senelerce Anadolu’yu gezdi. Emeklilik dönemlerine yakın, toplamış olduğu anı,sohbet ve gözlemlerini yazmaya başladı.

Antolojide' Evrensel Şairler Birliği' grubunun kurucusudur.

Mehmet Akif -eskilerin dediği gibi edebiyatın özünde edep vardır der-bu edeb'e göre 'ben şairim veya yazarım'demek çok ayıptır.

Onu okurlarından, dostlarından dinlemek en iyisidir.

**Sayın Mehmet Akif Gülhan siz, ilk rasladığım şiirdeki Aziz Nesinsiniz..
Bakalım bana da kızacak bir şair çıkar mı?
Beğendim..Ve güldürdünüz beni...Yüreğiniz dert görmesin..
Mısırlıoğlu-Edirne

**..bilgilenmenin inceliklerine, sohbetin düşünce üretkenliği dahilinde özgürlüğüne de ancak ve sadece ''birliğin bağımsızlığı'' önceliğinde sahiplenebilmeyi öğrenmek' Ata'nın izindeyim' ile özdeşleşebilmenin bilincine eziyetlerin yoldaş olabileceği, kafa dengi olabilme özeniminde görüş zenginliğine ilerlemekte engellerin de aşılabileceği, yine ''bağımsızlığa gereksinim özeninde'' vurgulandığı ile yaşamak ve yaşatmak için dokuz değil doksan köyden de kovulunamayacağına Ata'mın bilinç ve uygulamasındaki önderliği kavramında yeterince donanmışlıkta bu sohbetin keyfi elbette yer edinebilir...kaleminle, yüreğinle bin yaşa, varoluşunla zenginlik kaynağımız kal Akifciğim...
Sevinç Kavuk

**Ben yazdığınız şiirleri okudukça kendi yazdıklarımın ardına düşmekten haya ediyorum. Ne kuvvetli imgeler,derunu olan üslup.Kaleminize kuvvet
Asinamib-Mahlas-Kayseri

**Bende diyordum ne zaman yazacaksiniz :) Allah sizi basimizdan eksik etmesin.gene cok komik ve güzel bir komedi olmus.sevgiyle kalin.
Fatoş Huy

** :))))))))))))))))))))
İlahi Mehmet akif Bey....babanızın bu durumda olmadığını bilmesem bu kadar gülemezdim...hakikaten muhteşem olmuş...bu türde çok çok iyisiniz...hala gülümsüyorum ve yanak kaslarıma kramplar girdi...' düm tek' ve 'arap bacı'....senaryo kare kare gözlerimin önünden geçti okurken ve çok hoştu...hoş ettiniz hoşnut olunuz...kaleminize uzun ömürler.
Ve ek olarak sedece gülmekle bırakmıyor içinde bilinmeyen bir kaç şeyi de öğretiyor....bahsolunan tablonun hikayesi gibi.
Ben Zühre

**Sayın M.Akif Gülhan Beyefendi,
Bir solukta okuyordum ama doğrusu okuyamadım. Çünkü çok güldüm ve deşarj oldum. Eşimle beraber paylaştık neşemizi ama hayatın bir acı gerçeğini bu derece sıkmadan anlatmak başka türlü herhalde mümkün olmazdı. Tebrikler..saygılar. Keşke daha önce sizi okumuş olsaydım diye de hayıflandım. Elinize gönlünüze sağlık.
Zernişan Aydoğan

**Var ya siz hakikaten programa davet edilip,hayata bakışındaki sevinç incelenmeye değer birisiniz...
Kimbilir kısmet olur belki :)))
Kahkaha da hüzün gibi bulaşıcıdır ve siz gülümsemeyi insanlara satırlarla bulaştırabilen birisiniz..
Tebrikler..
Kilo aldık gömleğe girmiyor,basen
Mecburen diyete giriyoruz bazen
Kebapçıda gördüm el ediyor kasten
Adana,Urfa, kebaba yumuluyor komşu
dizelerini okuduğumda kahkaha attım..
Allah da sizi güldürsün..
Ayşenur Yazıcı

**Allah da sizi güdürsün degerli insan :) :) :) :) :) :)
Fatoş Huy

**Kalemin hep yazsın sevgili gülhan...
Neşer Selman

**Çok iyi bir insan, çok iyi bir komşu,çok iyi bir gözlemci ve de çok iyi bir şair olduğunuzu biliyorum zaten.Ama 'hoşgörünüz ' bambaşka.
Yüreğine sağlık. :)))
Saygılarımla.
Ümit Aktürk

**Vallahi hocam, sizde olmasanız nasıl gülerdik bilmem.mizah yönünüz çok kuvvetli.şiirinizde en beğendiğim yeri (hepsi hoş ama)
'Numarayı çevirmeden konuşuyor komşu 'burasına çok güldüm.elinize sağlık.çok hoş bir şiir olmuş.Saygılarımla
Seher Turan

**Komedi serileri şiirlerinizi yüzümüzde tebessümle okuyoruz. Zemheri suratlı insanlara bile tebessüm ettiren güzel yüreğiniz ve şiirleriniz için Mevla sizden razı olsun... saygılarımla...
Şahin Gönül

**Ya çok güzel -sırf gülmek için bu serilerinizi okuyorum...acılı yüreğime azcıkta olsa melhem oluyor ustam...siz beni güldürdünüz allahta sizi güldürsün....
Emrah Çetinkaya

**Değerli şair, edebiyatta marifet her türlü yazı olduğunu sanki bangır bangır bağırıyorsunuz, yani, edebiyatın ‘sır’rını gözleriniz oluşturuyor. Edebiyatçılık da bir sanki bir fofoğrafçılıkmış gibi yazı mesleği yapmışsınız. Bu nasıl gözlem, bu nasıl anlatım. Bravo doğrusu. Sanırım bu mesleğin büyülü sırları sadece sizde gizli. Bu büyüye ulaşabilmek için mesleğin tekniğinde külliyen yaza taza aşama kaydettiğiniz de aşikar. Bu sır nedir, cümle kuruluşundan, yazış tarzınızdan, şiirsel tasvirlerinizin gücü ve duygulanım tarzınızı cümleleştirme tekniğinizin sarhoş edici özellikleri nereden kaynaklanıyor. Biz artık sizi okuyarak edebiyat heveslisi olduk. Bu topraklarda yazılmış köy atasözlerinden, günlük fıkralardan Divan şiirine oradan bu toprakların ünlü ünsüz yazarlarının büyük kitaplarına kadar sayfa sayfa devirip, her birinden bir cümle, bir söyleyiş tarzı, bir üslup öğrenip, nasıl etkili olabildiklerini, nasıl vurucu, şaşırtıcı, sarsıcı, kuşatıcı ve çok içten cümleler kurabildiklerini sanırım yıllarca sorguladıktan sonra, size bunlardan kalan eriyiğin, yani kurşunun lehimine demirin, içinizde nasıl estetize edilip, nasıl biçimlenebildiğiz biz okuyanlara. göstere göstere yazıyorsunuz. Tebrikler...
Mahlas Şiire

**Vallahi hayatimda hiç bir yaziya bu kadar gülmemistim sayin Mehmet bey, sagolasiniz varolasiniz..Sayenizde harika bir aksam geçirdik..Tesekkürler usta tesekkürler..
Mahlas Paranteziçler

**Kalemine yüreğine sağlık dost.Çok güzel bir anlatı olmuş.
Yazı diliniz insanın yüreğini ısıtıyor. Okurken büyük bir haz duydum.
Okumaya başladığımda ilk aklıma gelen büyük usta Nazım'ın şu sözleri benliğimi sardı.
'' Ben Babamdan ileri, doğacak çocuğumdan geriyim''
Berlinden sonsuz selam ve saygılarımla
İ.Yıldızkan

**Sevgili şair, bakırdan, kızıl bir parıltı saçtınız geceye. Şiirinizle atalarımızı kutsal bir dille, mermi gibi sözlerle dantel dantel işlemişsiniz.. Harikulade..
bizleri yastık gibi yumuşacık mevzilerde bu gece o şehitlere götürdünüz. O gecelerin meşalelerini ateş böcekleri gibi üstümüze kondurdunuz. Bu anlamlı günde memleketin en hüzünlü çiçeğini, en soylu, gurur dolu, en anlamlı hikayesini, şiirini yazmışsınız. Tebrikler.
Derin ufuklarda uğuldayan karanlıkların ürküntüsünü. o müthiş patikanızda, kuru otlar üzerinde çamura gömülü cesed parçaları üstüne, ebedi vatan topraklarını bizlere hediye edenleri ruhlarına ne aziz sözler etmişsiniz. Kutlarım..
Ey sen şehit asker, vurulup, serildiğin yer, ebediyyen, buza kesmez artık. Ateş fışkırır, kalp atışından toprak. Korkma, Anadolu'nun boz kokulu rüzgarı, kanınızı koklayıp koklayıp
alınlarındaki soylu teri, silerek seni yazan şairler oldukça bu vatan asla seni unutmayacak..
Mahlas Şiire

**Harbi yaşayan, kurtuluşu gören Mehmet Akif'lerle...aynı ruhu taşıyan Mehmet Akif'ler böyle anlatıyor demek ki.
Mesaj verilmiş gerçekten...mesele almakta...
Namus, şeref,haysiyet,memleket sevgisi,kurtuluş ve kuruluş azmi ve en önemlisi birlik ruhunu yaratan kurtuluşa iman etmek.
Ne mutlu bizlere ki o'gök gözlü' şahin bakışlı komutan, liderimiz olması için dünyaya geldi.
Ne mutlu bizlere ki -nur içinde yatsınlar-şehitlerimiz,elleri öpülesi gazilerimizde ki imanla bu günleri yaşayabiliyoruz.Şehitlerin kemikleri sızlamasın...gazilerimizin yüreğine hançer saplanmasın.
Dost şairin dizelerindeki gibi; Allah'ın ve Resulü'nün bu toprakların gerçek sahiplerinde kalmasının arkasında ve üstünde olduğuna inanıyorum.
Ama bugün,hem Atatürk'ü izlemeyi hissetmek hem de iman sahibi olunabileceğine....nedense inanılamıyor.!
'Zafer' günü üzüntüm sadece budur.!
Yüreğinize sağlık...kaleminize uzun ömürler...ve memleketime de.
Mahlas Ben Zühre

**Destansı bir anlatım, içerik etkileyici,şiirle kalınız
Fatih Çodur

**Git! her bir askerinin cebine
Anasının,kız kardeşinin namusunu koy
Git! her bir askerinin cebine
Babasını şerefini,haysiyetini
Şehit olmuş dedesinin kanını koy
Git! her bir askerin cebine bir avuç
Vatan toprağı koy
Ya mübarek gazi,arkandayız korkma
Zafer senindir.
BU NASIL HİSSEDİŞ..ŞAİRİM..VAR OLUNUZ..TEBRİK EDERİM...DUYGULARIMIZI KALEME ALDIĞINIZ İÇİN..BİR MİLLETİN ÖZÜ, ANCAK BÖYLE SU YÜZÜNE ÇIKAR SANKİ..İYİ Kİ VARSINIZ.
Serap Hoca

**Bazen gerçeği resmederiz, bazen görünmeyen hislerimizi... Ama şundan eminim öykü tarzı uzun cümleler olsaydı belki okumaya dahi başlamayan olurdu... Oysa şimdi öyle mi... Son noktasına kadar verdiği bu okuma hazzı bırakılamadı... Kaleminiz daim olsun Mehmet Akif Bey... Tebrik ve selamlar...
Kazım Uzun

**Üstat,Oldukça farklı bir hoşluk yaratan yaz gününde ılgıt ılgıt esen bir bad ı saba misali.Hiciv mi dersin,nükte mi dersin,espiri mi dersin? Bir kaç mısraya hayata dair ne varsa sığdırmışsınız.
Efendim; Yüreğinize sağlık,kaleminiz daim olsun.Adıyama'dan selam ve saygılarımla birlikte tam puan gönderiyorum,kabül buyurunuz lütfen
Feride Bektaş

**Asma Asma! ! dedim Asma’ya
Dedi! geldin mi beni kesmeye
Dedim! seni keseyim budayayım
Ömrün uzun, ürünün bol olsun
Benim de senin de yüzün gülsün
Asma durdu bana baktı
Kestiğim yerlerden gözyaşı aktı '
' Herşey zamanında, çağında..' diye, boşa dememişler. Her ne kadar asmanın ömrünü uzatma amacına yönelik olsa da kesim işi, zamanında olmayan, yapılmayan bir şeyin aleyhe dönüşebileceğini vurguluyor aslında bu kısacık dizeler; asmanın gözyaşlarıyla..Ne güzel bir imge, asmanın ağlayışı..! Mehmet Akif Beyi fazla tanımamama rağmen, bir kaç şiirine yorumla az çok tanıdığımı zanederken, aslında hiç tanımadığımı...O' nu tanıyabilmek için şiirlerinin derinliğinde ki tılsımı, kıvrak zekâyı ve esprili anlayışı anlamak gerekir öncelikle. Hayata yürek gücüyle olduğu kadar beyin gücüyle de bağlı, meydan okuyacak kadar öz saygıya sahip bir beyefendi işte. Çok kıvrak ve güçlü bir kaleme sahip olmanın avantajlarını kullanmasını bilen bir edep adamı. Kendilerine dostça selâm ve sevgilerimle başarılar diliyorum.
Refika Doğan

'**-Ben senin halini yadırgayamam.' diyor Yıldız Tilbe
ben de senin şiirlerini yadırgayamam erenler. Erenlerin tırnağı olamayız. Latife bir tarafa adaşım senin şiir rengin yedi renkten farklı ve baban renklerle anlatıyor ve sesle sen ise hecelerle çiziyorsun güzelliği, estetiği anlayana davul zurna saz anlamayana kamer Genç'in dediği gibi davul zurna az gelir.
Mehmet Akif Tiryaki

**Söylenecek söz bırakmamışsınız bize. Öyle güzel yazmışsınız ki, bir öğretmen olarak vicdanımı yoklamak zorunda kaldım. Sizi gönülden kutluyorum, başarılar dileğimle.
Suna Doğanay

**Ders veren didaktik bir şiir olmuş
usul usul okumak ta keyif vericiydi
tebrik ediyorum.Saygılar
Sevim Çakıcı

**O neslin bir genetik ve ruhsal devamı da sizsiniz...
İyi ki de varsınız...
Yoksa torunlarımızın torunlarına 'ince Memed'leri sadece eski hikayeler hatırlatacaktı..Oysa artık biliyoruz ki, seda ile iletecek olanlar da yaşamı devam ettirecekler.
Yüreğinize sağlık
Ayşenur Yazıcı

**Sayın Mehmet Akif Gülhan,
Yazdıklarınızdan okuyup anladığıma göre, siz,her şey olmuşsunuz.. En zoruda bu olsa gerek..
Melekler yüreğinizden öpsün..
Sevgim saygımla efendim..
Sabiha Rana

**Ne diyebilirim ki haddim mi.ama şu gerçek söylenmeli bu tarz bir yazım ancak ustalık ister.bize de aciz tebrik düşer.
Fidan Bulut

**Çok güzel, çok da komik. Gerçekten gülme krizine girdim. Harikasınız. Tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.
Suna Doğanay

**İŞTE TAM POPÜLER ŞİİR...BUGÜN OKUDUĞUM EN GÜZEL HECE ŞİİRİ...YÜREĞİNE KALEMİNE
SAĞLIK...Elimde kalan birkaç metre kefen bezim
BİZDEN SANA SELAM ANTİKACI...Biliyorsun
ANTİKALAR ÇOK DEĞERLİDİR?
NÖBETÇİ ŞAİR/ŞAHİN ERTÜRK

**çağırdın geldik. iyikide geldik. çok zaman sonra ilk defa katıla katıla tebessüm etmedik. katıla katıla güldük. tebrikler. :)))))))))))
Şeref Akar

**Üstadım zat-ı aliniz çok muhteşem bir hitabet sanatı inşaa eylemiş çok sağolun, davetinize teşekür ediyorum bugün beni güldürünüz mutlu ettiniz çok sağolun saygı ve sevgilerle
Yılmaz Öztürk

**Ah.. üstadım...şiirinizi okurken yaşadım adeta...duygulandım gercekten de sorarım ben de şimdi böyle bir gecede beni ağlatmaya ne hakkınız vardı....yinede tesekkür ederim...Okudugum her dize gözlerimde canlandıda o acıyı yasadım sanki...Yüreğinize sağlık...
Emrah Çetinkaya

**şiirlerinizde ki bu tat okunmaktan alamıyorum kendimi...iyiki varsınız üstadım iyiki yazıyorsunuz...emin olun ki yüreğimizin derinliklerine nakış nakış işliyorsunuz....
Emrah Çetinkaya

**Sana üstadım diyorum..
çünki sende kendi köyünü kurmak isteyenlerdensin... hani varya..
doğru söyleyenleni 9 köyden kovarlar..sen de kovulansın üzülme artık
10. köy senindir...
sadece kalem kırılır bu kelimekere..
sağlıcakla kalman temennisiyle...
Uğur Aydın

**Hocam saygılar
nizah ın güzelliğini vurgulamışsınız yakında çıkaracağım dergime sizden bunlardan istesem ayıp edermiyim..
Kız,gidilecek istenecek çaresi yok refakatçiyiz,
Vallahi bize zeval olmaz biz mecburi elçiyiz.
Darülacazeden ana baba bulmuş, esnaf dostlar
Günaha girmeyiz inşallah,ne çingeneyiz ne falcıyız.
saygılarımı sunuyorum..
adana zirve gazetesi yazarı.
Münevver Düver

**Var ya hakikaten 'bu komik şiir yazabilme işi' gerçekten zordur ve siz bu şiirler bir babanın kız verme engelli yarışından çok,edebi yanınızın ender bulunan yetisini döktürmüşsünüz...
Keşke babam da sizin gibi etseydi diye düşünmeden edemedim :))))
Evlendik te gün mü gördük :))))
Ayşenur Yazıcı

**M.Akif Gülhan da olmasa gülümseyecek şey bulamayacağız buralarda.Selamlar
'ama ille de şu deniz gezisi olayına bayıldım'
Adnan Durmaz

**Vallahi 'komedi şiir' dalında tek isim geçiyorum:SİZ! ! !
Bir besteci şu şiirlerinizi keşfetse de gençlik, 'aman aman aşkım getti' sözlü iğrenç şarkılarından sıyrılıp,hayatın içinden sizin yazdığınız gibi sözlerle şarkılar söyleseler...
Tebrikler.
Ayşenur Yazıcı

**Sesinizi daha çok duyurun.. sizi herkes okumalı.. :)))))
ben tanıdığım arkadaşlara isminizi vermeye çoktan başladım bile...
harikaaaaa..
Nurten Altınok

**değişik bir tarz, bu hengame içinde dinlendiriyor insanı üslubunuz. genelde hep hüzün konuları işleyen bizler için tatlı bir soluk gibi yazılarınız. tebrikler dostum, sizi hep takip edeceğim artık.
Burhanettin Akdağ

**Tam bi'serüven..
Şiiri atardamarından tutmuş bi'şair..
Sevgi ve tebriklerimle..
Ali Hakan düz

**Mehmet Akif Gülhan,çok iyi bir şair, mizah ta var hüzün de ve başka derinlikler de,iyi bir dost olsa gerek.
Ahmet Nural Öztürk

Bir İstanbul beyefendisi.
Sahtesinden değil sahisinden..
Mahlas Nisan Rüzgarı

**Mehmet bey teşekkür ederim güzel dizeleriniz için saygı duyuyorum size.Umarım daha nice anlam yüklü dizelerle daha çokk kıstaslar çıkaracaksınız. Saygılarımla...
Aydınlı İbrahim Dikmen

**Farkınız; egitici tatlı dilde olmanız.Teşekkürler
Hasan Çam

**Farklı yorum ve şiirleriniz var.apayrı bir yetenek sizinkisi.
her ne kadar fikir olarak hayır dedirten yanları olsada şiiriniz,kaleminize sağlık.sıradan yazmayan kalemlerdensiniz. Saygılarımla.
Seher Turan

**Sayın gülhan komedi tarzıyla yazmış olduğunuz şiir bir harika. tebrikler....kaleminiz dert görmesin.
Ahmet Ercan Apalak

**Şiiriniz çok hoş okurken tebessümü biraz fazla kaçırdım güldüm galiba ama inanın çok hoşuma gitti elinize gönlünüze sağlık... Saygılar
Hülya Yapar

**Komedi böyle olur, hem guldurur hem dusundurur.bende hem guldum hem dusundum, kutlarim.
Veli Dalbudak

** Şair, mizahçı, hikayeci kimlikler Mehmet Akif Gülhan da biraraya gelmiş ve üç türün de zevkini yaşatan, tattıran eserler ortaya çıkmış. Okunmaz mı? Başarısının daim olmasını dilerim
Salim Kanat

**Tebrikler.
Ben kafiye ve ölçülü yazarım, ama bu kadar geniş anlamı ve durumu izah edici yazamıyorum.
Allah razı olsun...
Selamlar...
Herhalde Çanakkale için yazılmış olmalı. Gerçi diğer cephelerde de Peygamber yardımı olmuştur ama Çanakkale bir başka...
Ekrem Şama

**doğrusu bu kadarını beklemiyordum.ulu önderimizle ve kurtuluş savaşımızla ilgili yazılmış çok şiir okudum.okuduklarımın birçoğundan çok çok etkilendim.coştum,ürperdim,hüzünlendim,gururlandım,minnet duygularıyla yüklendim okurken çoğu zaman.etlilendiğim şiirlerin birçoğu cumhuriyetin kuruluşuna ya da kurulduğu ilk yıllara tanıklık eden usta şairlermizindi.o günlerin ruhunu da belki bu yüzden çok iyi yansıtmışlardı şiirlerinde.
ZAFER şiirinin cumhuriyetin 83.yılında yaşamakta olan biri tarafından yazılmış olması ve o günlerin ruhunu yansıtmaktaki ustalığı nedeniyle mükemmel buldum..
ve şiir bir misyonu da yerine getirmiş.Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşını küçümseyerek siyasi ve ekonomik rant sağlamaya çalışanların yüzüne okkalı bir tükürük niteliği de taşıyor.toplumun en hassas olduğu fakat bir o kadar da bilgiden yoksun olduğu dini inançlarıyla oynayanların silah edindiği Atattürk'ün dindar biri olmadığına yönelik savlarının içi boşluğuna da yanıt olmuş.bu konuda halkımızın bilinçleneceği ve bu tüccarların pazarlarına düşmeyeceği günlerin özlemin çekiyorum.donanımı,asker ve techizat yoksulluğuyla tanrı yanınızda olmadan böyle bir destanı kim yazabilirdi oysa.. Mustafa Kemal'in bir Türk olarak dünyaya gelmiş olması türk halkının kurtuluşu için namusu için şerefi için Allah'ın bir lütfu değil midir?
İngilizleri sevenler cemiyetlerine koşanların uzantıların bugün yine sahnede olmaları ne büyük acı ne büyük nankörlüktür.
teknik olarak da oldukça güzel ve zengin imgeler var ki...
kutluyorum sevgili şairimizi. ve sevgiyle kucaklıyorum.
Mahlas Tarantabubayamektuplar

**Saygıdeğer hocam:
Bu şiirindeki imgeler çok hoşuma gitti.
Mana yükü yetiyor okuyucuya.
Mesaj yerinde.
Dağ yürek bu şiiri yazarken mana suyuyla hamur yoğurmuş.
Bu şiirinizi özellikle beğendim.saygı ve muhabbetlerimle...
selamlar.
Necmi Ünsal

**Her şiirin ya da yazının konusunu halk, aşk, tanrı, eşyalar vs oluşturur. Kanıksadık da bunu. Fakat kıymetli yazar bence sizin yazdığınız her şeyin konusu tek kelimeyle “edebiyat”tır. Yazdığınız her şey edebiyatın ne olduğunu ve temel kavramlarını bize bangır bangır bağırıyorsunuz. Burada da olduğu gibi. Bu yazıda “azrail”i bile öyle kullanmışsınız ki, usta bir matodorun son ve yerinde bir hamlesi gibi. Sizin yazılarınızla yalnız eğlenmiyoruz hayatın doktoru gibi keleminiz hasta, örselenmiş ruhumuzun nabzını tutuyorsunuz. her birimizde içinde akışı korkusuz olan gizli ırmağın yüzeyini öyle titreştiriyorsunuz ki bizlere bu akışı sağlayan usta elleri öpmekten başka iş duşmüyor…Sağolunuz, varolunuz…Elleriniz ve yüreğiniz dert görmesin...
Mahlas Şiire

**Üstadım bu hikaye gerçek mi?
Doğrusu çok merak ettim.
Mahlas Melveti Meltem

**gözlerimden yaşlar gelene kadar güldüm
...
köfte yaparken bundan böyle dokunmadan nasıl hallederim diye bulmaca çözmem gerekecek.....çok yaşayın harika bir anlatım okumayanlara sesleniyorum çok yazık....kaçıracaklar
tam puanımlada sayfama asıyorum...
Müzeyyen Başkır

irtibat
msn -magulhan@hotmail.com

Eserleri


Hayat gemisinin uğradığı limanlar -Şiir
Bakkal doğuran annem - -Öyküler
Baba dedem kim- -Araştırma
Külün altında kor ateş- -Araştırma