Kadr Şiiri - Mathilda Roe

Mathilda Roe
8

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Kadr

Merhaba..... ,

Cesaretim olsaydı bunları yüz yüze konuşmak isterdim ama nedenini bilmesem de çok ağlayacağımı biliyorum. Merak etme bu bir ilân-ı aşk değil :)
2 sene önce bu okuldan mezun olurken ardıma dahi bakmadan buradan kaçacağımı, bir daha asla geri dönmeyeceğimi söylüyordum yakın çevreme. Ben tabii ki şimdi tekrar ağlaya ağlaya geldim. Burayı o kadar özlemişim ki..
Şimdi sen "bunun benimle ne ilgisi var, çoluk çocukla uğraşıyoruz" diyebilirsin ama konu çok garip.
Tam iki yıldır rüyalarıma geliyorsun. Şaka olmasını çok isterdim ama ben artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Ben ne zaman ağlayarak uyusam, ne zaman üzgün olsam beni hep kurtarıyorsun.
Kaybolsam yol gösteriyor, birilerinden kaçıyorken beni koruyup kolluyorsun.

Hastanede başımda bekliyorsun mesela, elimi tutuyor yine bana destek oluyorsun. İlk başlarda sana hayran olduğuma inandırdım kendimi, geçer dedim ama geçmedi.
Neden? Ben senden ne istiyorum? Veya sen benden?
Çocuğun olmasını istediğini söylemiştin laf arasında çok çok seneler evvel. Kızını da gördüm :) yani maşallah ben öyle güzel bir çocuk görmedim hayatımda.. sana da ne çok yakışmıştı baba olmak.
Benim annem babam hayatta. Seni bir baba figürü olarak görüp öyle değer verdim desem yine uymuyor.
Bu mesele uzayıııp gider..
Şikayetçi değilim sadece seni sana anlatırsam biraz rahatlarım dedim, anlatacak kimsem yok. Koskoca iki yıl her anımda yanımda oldun sonuçta :)

Okul bittikten sonra bazı sebeplerden ötürü (ki bu çocukluğuma kadar uzanan bir süreç) psikolojik destek ve tedavi gördüm. O ilaçlar beni sarhoş ederken de yanımda bir tek sen vardın. Hiç ayılmak istemedim.
Hayır, deli değilim.
Sanırım birinin beni anlamasına, elimi tutup bana destek olmasına ihtiyacım var. Seni nasıl bir kalıba sokup benimsedim bilmiyorum, tanımadan bunları hissetmiş olmam bana mantık dışı geliyor.
Nedenini bilmiyorum ama ruhum seni seçmiş. Yine çok iyi tercih bence yani itin kopuğun birini de seçebilirdi :)
Teşekkür ederim.
Bir yerlerde birilerinin ruhuna dokunmuşsun hiç farkında olmadan. Birini kurtarıp onun hiç okşanmayan başını okşamışsın. Karmaşık bir zihnin içinde asla bulanmayan, asla karışmayan bir siluet, 'sen'.

Sana veda etmek çok zor geliyor. Seneler sonra tek dert ortağına veda.. güzel bir kitap veya film ismi olurmuş :)
Tamam fazla uzattım biliyorum.
Sen benim en iyi arkadaşımsın, seni çok seviyorum.
Kendine çok iyi bak.

Mathilda Roe
Kayıt Tarihi : 20.4.2021 16:05:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Hüsamettin Sungur
    Hüsamettin Sungur

    Dilinize sağlık

    Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Mathilda Roe