Jale Özdemir Şiirleri

191

ŞİİR


14

TAKİPÇİ

Jale Özdemir

Bir gün beni anlayacaksın. Senin gözlerine nası baktığımı. Bir gün anlayacaksın beni. Bir şarkı sözü seni bana getirecek. Bir gün beni anlayacaksın. Yediği yemeğin sana bini tatırlatacak. İçin sızlaycak bir gün beni anladığın da işte o zaman beni kaybettiğini anlayacaksın o kadar geç olacak ki. Bana acı verdin mutlu verecektin. Çok geç kaldın,bir gün beni anlayacaksın da geç kaldın.

Devamını Oku
Jale Özdemir

Beyaz güvercin kalbim
Beyaz gül tenim
Beyaz papatya masumluğum
Beyaz kelebek düşlerim
Beyaz at dileklerim
Beyaz bulutlar hayellerim

Devamını Oku
Jale Özdemir

Bir Hikayem var. Sevğinin en büyüğünü gördüm sevgi ne nasıl bu kadar sevilmek sevmek nasıl oluyor diyordum. İki gönül birbirine dokunca aşk oluyormuş acaba nasıl bir his diyordum anladım ki. Kalbimde çiçekler Açıyormuş kanat takıp ucuyormuşsun. Ayaklarını yerden kesiliyormuş sevgi. Sevgi karşılıksız sevmek sular gibi birbirine akmakmış. Hep dua ettim böyle sevgi ver. Bizlere sevgisi çok büyük olsun. Şevkatin merhametin sonsuz. Aşkı dünya kadar merhameti hiç bitmesin bunu da benden bin katını alır. Sevğiye aç insan değer saygı verir

Devamını Oku
Jale Özdemir

Bir kuş kondu yüreğime. Bir Hikayem var. Sabah iki Kumru cama vurşlarıyla uyandım. Uyarınca biraz durdular uçup süzülerek gitiler. İçimde tarif edilmeyce garip bir his. Bir iki saat geçti. O iki Kumru gağalarıyla pecereye yani cam vuruyorlardI gagalarından biri mavi bir boncuk bıraktı değeri bembeyaz bir tüy sonra gagalarını birbirine sürtüp uçup çamın dalına kondular. Beni seyreder gibi bakıyorlar bakıyorlardı pencereyi açtım o mavi boncuğu ve tüyü aldım. İki Kumru bunu görünce yine gagalarını bir birine sürdüler bunu bekliyorlarmış gibi süzüle süzüle bulutlar arasında kayboldu gittiler. .. Bu mucize bana huzur verdi. Surur sükunet verdi .

Devamını Oku
Jale Özdemir

Tuhaf bir masaldır yaşam da
Nede güçlü görünmek korkutur.
Karşı cinsi yani erkekleri ,
Boşuna tuhaf dememişler. ....
Bir sözçük yeter tanımaya
Bir Bakış yeter yürekteki, ışığını

Devamını Oku
Jale Özdemir

Yaşadığım bunca acı
Bir nefeslik yok oluşta
Gizli sonsuzluk sonmu
Başlangıçmı bilinmiyor.

İnsan ne umutlar gizler içinde

Devamını Oku
Jale Özdemir

Bir parfüm şişesi
Bir eski , bileklik
Boncukları dökülmüş, ara
Ara size ne hatırlatır.

Bir yetim çocuğun, hayatını

Devamını Oku
Jale Özdemir

Kalbimde ki ateş hiç mi
Yakmadı seni yaksın .

Biz seninle el ele olmak için
Kışları bahar etmedik mi
Ben seni deli gibi sevmedim mi.

Devamını Oku