İsmail Kılıçarslan: Hayatı, Biyografisi, ...

20

ŞİİR


15

TAKİPÇİ

İSMAİL KILIÇARSLAN HAYATI

İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a taşındı. İlahiyat eğitimini yarıda bırakarak bu kez aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümüne kaydoldu.

İlk şiiri Kaknüs Dergisi’inde yayınlanan şairin; Hece, Yedi İklim, Dergah, Kırklar,Fayrap, Atlılar ve İtibar gibi dergilerde de şiirleri yayınlandı. "Portakal, Turta, Bir de Kirpi", "Ablam Uzak Ülkede" ve "Amerika Sen Busun" isimli üç şiir kitabı var. "Ablam Uzak Ülkede" ile 2004 yılında Cahit Zarifoğlu Şiir Ödülü'nü aldı. "Başka Masallar" isimli bir "büyüklere masallar" kitabı da olan şair, ayrıca belgesel senaryoları da yazdı. Senaryosunu yazdığı belgeseller arasında "Aliya", "Cahit Zarifoğlu – Yaşamak" ve "Roger Garaudy" var. Bu belgesellerden "Aliya", "T.Y.B Yılın Belgeseli" ödülünü aldı. "Cahit Zarifoğlu – Yaşamak" ise Antalya Film Festivali'nde finalde yarıştı.

İsmail Kılıçarslan'ın senaryosunu yazdığı pek çok TV filmi var. Bunlardan "Susuzluk" ve "Baba Evi", 2006 yılında yönetmen Nazif Tunç tarafından filme alındı.

Eserleri


Eserleri

Şiir
Portakal, Turta, Bir de Kirpi
Ablam Uzak Ülkede
Amerika Sen Busun

Masal
Başka Masallar

Belgesel
Aliya
Roger Garaudy
Cahit Zarifoğlu - Yaşamak
Gönlümüzde Yaşayan Peygamber
Osmanlı'yı Kuran Şehir Bursa

TV Filmi senaryoları
Susuzluk
Baba Evi
Kara Yılan

TV Programları
Meksika Sınırı, Ülke TV(Yusuf Armağan ve Mehmet Çelik ile beraber sunmaktadır.)