İlknurcan Yıldız Şiirleri

9

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

İlknurcan Yıldız

Sen'leşmeyi unuttum
Ben'leşmeye başladım...
Sen'leşmenin iyi bir şey olmadığı kanaatindeyim,
Zira sen Sen'leşmemi hak etmiyorsun...

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Ben sana lanetler yağdırırken sen başkalarına sevgi yağdırıyormuşsun.
Yine de sana Lanet olsun...

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Gidişin miladım,
Dönüşün sonun...

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Varsay ki,
Sen onda ölmüşsün...
Büyük Kayıp!

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Aşkıma gebeyim ben
Kainatın en güzel çocuğuna...

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Eveeet! Bundan 21 yıl önce tam da bugün aynı bedende iki farklı karakteri barındıran dünya tatlısı sarışın renkli gözlü bir bebek dünyaya gelmiş. Bebeğin bedenindeki karakterlerden biri uysal,sevimli,iyi kalpliyken diğeri karamsar,yalnızlık delisi bir karaktermiş. Yıllar geçmiş bu bebek sempatik,tatlı,gülüşüyle dünyayı değiştirebilecek bir delikanlıya dönüşmüş.21.yaş gününe 86 gün kala bu çocuk bir davette kızın biriyle tanışmış.Cocugun iyi yanı ile kız ilk görüşte aşık olmuşlar birbirlerine. kızla tanıştıktan sonraki ilk iki haftada çocuğun iyi yanı kötü yanına baskın gelse de ikinci hafta itibariyle çocuğun kötü yanı baskın gelmiş ve aslında bizimkilerin serüveni tam olarak o zaman başlamış. Kız bu değişimi görünce çocuğu tanıyamadıgını düşünmeye başlamış çünkü çocuğu defalarca aramasına rağmen çocuk cevap vermemiş kıza. En son çocuğun iyi yanı baskın gelmeyi başarınca kızı aramış ve kıza içinde iki farklı karakteri barındırdığını söyleyemese de kıza"iyi olmadığını,kafasını dinlemesi gerektiğini" söylemiş. Kız başta buna anlam veremediği için çocuğun iyi tarafına kızmış ama sonrasında sevdiği adamın yanında olması gerektiğini düşünmüş ve çocuktan özür dileyerek onu bekleyeceğini söylemiş. Aradan birkaç gün geçmiş kız dayanamamış ve çocuğa onu özlediğini söylemiş. Çocuk birkaç gün sonra başka şehre gideceği için çocuğa onu görmek istediğini söylemiş. Ve çocuk gitmeden önce kızın yanına gitmiş. Kız ilk kez o gün çocuğa "seni seviyorum" demiş. Çocuk kıza minik bir buse kondurduktan sonra gitmiş ve diğer şehirde kafası güzelken kıza " sana aşık olmaktan çok korkuyorum"deyince kız çocuktaki bu değişimlerin nedenine az çok anlam vermeye başlamış. Ama aynı gece yine çocuğun kötü yanı çıkmış ortaya ve kızla kavga etmiş. Kıza"bitti,istemiyorum"demiş. Kız sinirlenmiş bu duruma ve "tamam" demiş. Bizimkiler bi 10 gün kadar konuşmamışlar.
Ama bizim kız yine dayanamamış uzun uzun yazmış çocuğa,ona olan sevgisini...
o esnada çocuğun kötü olan yanı baskın gelmiş olacak ki çocuk o mesajı umursamamış. Kız çocuğa öfkelenmiş ve 'bunları hak etmediğine'dair uzunca bir mesaj daha yazmış. O günden sonra bunlar yine yaklaşık iki hafta kadar hiç konuşmamışlar. Kız çocuğu çok sevse de yedirememiş kendine yine mesaj atmayı ve o süre zarfında çocuğun iyi yanını tekrar görebilme ihtimalini unutmuş. Derken kız bir yanlış anlaşılma yüzünden çocukla konuşmaya karar vermiş. Öfkeyle aramış çocuğu ama karşısında aşık olduğu çocuğu görünce geçmiş öfkesi. Çocuğun iyi yanı kötü yanının söylediklerine inanarak kıza" olmuyor denedim ama yanlızlıga çok alışmışım senden vazgeçtiğim,sana bunu yaşattığım için utanıyorum..." şeklinde konuşmuş. Bunlar bir haftaya yakın arkadaş olduklarına inandırmışlar kendilerini...
Derken çocuk kızı arkadaşlarının yaptığı bir organizasyona çağırmış o günden sonra bunlar ilk kez bir araya geleceklermiş. Her iki taraf da birbirlerini görünceye dek arkadaş olduklarını düşünmüş ama kız çocuğa sarıldığı an çocuğun kalp atışlarını hissedince anlamış aslında kopamadıklarını. Çocuk da anlamış kızı ne kadar çok sevdiğini...Derken ondan birkaç gün sonra yine çocuğun kötü yanı baskın gelmiş kızı aramış ve"yapamıyorum,olmuyor,seni sevmediğimden değil yapamadığımdan gidiyorum."demiş.
Kız çocuk için ilk gözyaşlarını o gece dökmüş."gitmeni istemiyorum"dese de çocuk gitmekte kararlıymış ve gitmiş de zaten.
Bunlar yine yaklaşık 20 gün kadar uzak kalmışlar konuşmamışlar ama kızın kalbi ne çocuğa inanmaktan vazgeçmiş ne de onu sevmekten...Dayanamamış bizim kız yine mesaj atmış çocuğa ve bir haftaya yakın yine konuşmuşlar,kızın istegi üzerine yılbaşına beraber girme kararı almışlar. Mükemmel bir gece olmuş ikisi de sevgilerini doruklarda yaşayabilme fırsatı yakalamışlar. Yılbaşından sonraki bir hafta boyunca kız sonunda birşeylerin yoluna girmeye başladığına inanmaya başlamış. Taa ki gecen ayrılıklarında olduğu gibi çocuğun,rüyasında ona ayrılmak istediğini söylediğini görünceye dek. Anlamış o zaman çocuğun kötü yanının yine ortaya çıkmaya başladığını. Defalarca aramasına rağmen çocuk yine cevap vermemeye başlamış,kız dayanamamış kavga etmişler ve çocuk yine kötü yanına yenik düşerek "Bitti" demiş. Kız o gece çocuk için ikinci kez gözyaşı dökmüş, çocuğun onun için bu kadar çabalıyor oluşunu görememesine dayanamamış. Ama kızın aptallıgı mı sevgisi mi dersiniz bilinmez, çocuğun olduğu yere hemen sonraki gün gitmiş sevdiği adamı karşısında bulur umuduyla... karşısında sevdiği adamı bulamamış çocuğun kötü tarafı ilk kez yüz yüzeyken ortaya çıkmış. Kız çocuğa dokununca sevdiği adamı göreceğini biliyormuş ama çocuğun kötü tarafı buna izin vermemiş. Kıza"seni istemiyorum,bitti,git burdan"demiş. Kız hemen gitmemiş ordan sevdiği adam tekrar ortaya çıkar umuduyla diretmiş ama çocuğun kötü yanı buna izin vermemiş ve kızda çocuğu tamamen bitirecek cümleyi kurmuş" SENİ TANIDIĞIM GÜNE LANET EDİYORUM..."

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Sen'li oluşumu özledim,
Hadi gel yine ben ol...

Devamını Oku
İlknurcan Yıldız

Merhaba sevgili,
Yolumuz varken yollarımız oldu ansızın...
Yollarımız huzurun yok diye oluştu. Lakin,
Benim huzur kaynağın olduğumu anladığın vakit bizsizliğe toslayacaksın...
Nasıl mıyım? Nasıl mı gidiyor hayat?
Her şey olması gerektiğinden çok daha iyi,

Devamını Oku