İlker Özer: Hayatı, Biyografisi, Eserler ...

14

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

İLKER ÖZER HAYATI

Merhaba, ben İlker Özer. 1984 İstanbul doğumluyum. Mütevazı bir ailenin iki çocuğundan büyük olanıyım. Şiir yazmaya 13 yaşımda başladım. Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdim. Halen Avukatlık yapmaktayım.

Aslında bu ülkedeki her insan biraz şairdir. Yaşadığım çevre, tanıdığım insanlar, gördüğüm insanlar ve değerler arası uçurumlar; bir de kişiliğim beni şiir yazmaya zorladı. Ben şair değilim; her şiir yazan kendine şair derse şiire ve şairliğe yazık etmiş olmaz mıyız? ... Şiirlerimde daha çok aşk temasını işlerim fakat; toplumsal, gündelik konularda da şiirler yazarım.

Beni daima şaşırtmayı beceren, şiirlerimin temel konusu olan insanlara ve yaşadığım kente teşekkür etmem gerek; çünkü bu şiirlerin yazılmasına vesile oldular. En büyük mutluluğum şiirlerimde herkesin kendine ait duygular bulup yüreğinde hissetmesi. Eğer böyle bir şey yapabiliyorsam ne mutlu bana...

Eserleri


Yayınlanmış bir kitabım yok, şu an için de yayınlamayı düşünmüyorum. Yazarken hiç kitap çıkarmayı düşünmedim, kitap çıkarmak için yazmayı da denemedim.