İdam! Çözümdür! Şiiri - Selma Güneş

Selma Güneş
174

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

İdam! Çözümdür!

İDAM ÇÖZÜMDÜR. …1. Bölüm

Evet İDAM çözümdür diyorum. Hem de asıldığı an tüm dünyanın naklen yayınlarla izlediği diktatörlerin, asılışı gibi. Çocuklarınız da izlemeli ölümün ne olduğunu görmeli.Yaşları müsaitse başka insanların hayatını karartmanın,canın almanın,ırzına geçmenin,malına canına kastın cezasının idam edilmek olduğunu anlamalı ve büyüdüklerinde bunun anlamını bilerek insan olmaya çalışmalı, doğacak çocuklarına da bunu anlatmalı…
Bu yazıya böyle bir giriş yapmam garip gelebilir size… Ama artık bir insan olarak, çevremizde yaşanan olaylara, başımıza gelen olumsuzluklara isyan noktasına geldim.Benim gibi binlerce insan da aynı sesle haykırıyor inanın. Bu kaos dolu günler, Şehitlerimizin acısı, ailelerin acılarını, içlerindeki dert deryasına akıttıkları gözyaşlarını hangimiz görebiliyoruz.
Gazilerimizin kaybettikleri organlarını, yeteneklerini geri getirebiliyormuyuz. Onların ne uğruna bu hale geldiklerini düşünüyormuyuz. Vatanımız için, topraklarımız da hain planlar kurduran,yüzyıllardır memleketimizi ele geçirme planlarını her fırsatı kollayarak hep hazır tutan dünya devletlerinin maşalığını yapan pkk denilen canilere karşı, varlığımızı,namusumuzu,canımızı,malımızı korumak için ölüyor bu Şehitler, gazi oluyor.
Bunları hiç düşünüyormuyuz. Yoksa Şehit cenazelerini izlerken ‘’ aman yüreğim dayanmıyor ‘’ diyerek, başka eğlence kanallarına mı zaplıyorsunuz kumandanızı …Yapmayın bu evlatlar bizim
Benim,senin,komşunun,akrabanın, bu Vatanın evladı bu yavrular…Bakmalısınız bu acıları
Yaşamalısınız! ! Ateş düştüğü yeri değil tüm yürekleri yakıyor artık. Derin üzüntü duydum demeçleri vermek yetmiyor bizlere…Bu terör belası da, bu vatanımıza göz diken Başta Amerika olmak üzere tüm diğer devletlere olan köle tavrımızı da bitirelim artık.
Hepimizin uyanması lazım bu gaflet uykusundan! İnsan hakları çığırtkanlığı yapanlar
Bu Şehitlerin haklarını hiç mi düşünmüyor.Yaşama haklarını hiçe sayanların sattığı mayınları,silahları,roket atarları kim satıyor bunlara …Para kazanmanın ardındaki gerçek bellidir.
Geçmişte bölüp parçalayamadıkları vatan topraklarımızı ele geçirmek. Kürtleri bu amaçlarına
Ulaşabilmek için yıllardır piyon olarak kullandılar,maaş bağladılar, askeri eğitim verip kamplar kurdurdular kendi topraklarında … Bunları hepimiz biliyoruz. Artık yeter diyoruz.
TÜRK’E TÜRK’TEN BAŞKA DOST YOKTUR. Bunu çok iyi anladık artık. Vatandaş olarak artık gözümüzü açmanın zamanıdır. Amerika ve işbirlikçisi diğer devletlerin mallarını boykotla, kendi ürünlerimizi kullanmakla da başlayabiliriz bu uyanışa, çocuklarımıza kendi benliklerinden uzaklaştıran reklamlar, flimler, saç sitiller,giyim tarzları aracılı ile zaten bir küitür ve benlik yozlaşmasına girmiş durumdayız..Toplumlar sadece savaşla yok edilmiyor,
Kültür yozlaşması en büyük tehlikelerden bir değil mi. Ne olur uyanın artık. Herkes önce ailesine sahip çıksın. Komşusuna sahip çıksın … Bana dokunmayan yılan demeyin artık yılanlar her bulduğu delikten, boşluktan giriyor,giremeyen fırsat kolluyor. Fırsat vermeyin.

Selma Güneş
Kayıt Tarihi : 20.10.2007 14:19:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Türkan Ay Dinçer
  Türkan Ay Dinçer

  Irak'tan İran'dan, ABD'den, Ermenistan'dan, Suriye’den gelip kahpece kurşunları Mehmetçiklerimizin üstüne sıkanlar, Annelerin, babaların, gelinlerin, kardeşlerin bağırlarını yakanlar, Benim topraklarımın üstünde ekmek yiyip bana kurşun sıkanlar, İmralı'da Bana sormadan benim vergilerim ile beslenen vatan haini Apo’nun kan kokan nefesini koklayıp, o pis kokuyu bize koklatmaya çalışanlar,ABD, BARZANİ, TALABANİ uşaklığını yapıp benim canımı almaya gelenler kendi kanları ile kendi canları ile ödeyecektir bunca güz yaşı ve bunca acının bedelini.

  Dökülen kanların, haince, kahpece sıkılan her kurşunun hesabı elbet bir gün sorulacaktır.
  Ülkemin başı sağolsun. Şehit düşen tüm Mehmetçiklerimize ALLAH’TAN rahmet, tüm ulusa da sabır diliyorum.

  Teşekkür ederim sevgili dost. İdam çözüm mü onuda bilmiyorum. İdam edilenler yıllar sonra kahraman ilan ediliyorlar çünkü.

  sevgilerimle

  Cevap Yaz
 • Siddrta
  Siddrta

  Tüylerim diken diken oldu!... İdam nasıl çözüm olabilir? Komşuluk ilişkilerinde temel, insan ilişkilerinde olduğu gibi sevgi, dostluk değildir. Kuralları vardır, güç dengeleri vardır, çatışma ise esastır. Piyasaların devletlerüstü erke sahip olduğu bir dünyada, kaynakları ulaşmanın ve sömürmenin temel ilke, var oluş ve kalış ilkesi olduğu bir dünyada, uluslararası sivil oluşumların toplum mühendisiliğine soyunduğu ve ulus devleleri portakal gibi dilimlere bölüp yuttuğu bir dünyada, dost mu arayacağız? Gücü olanın, düşmanı temkinlidir ve hareketsizdir. Gücü olanın olumlu ve ılımlı, uzlaşmacı ilişkiler kurma şansı vardır. Güç de, sağlam ekonomi, işleyen üretim, kurumlar, hukuk sistemine sahip sağlıklı ve eğitimli, refahı yüksek toplumlarda olur. Açıkçası, emperyalist olamamış kapitalist ülkeler, güçlü olamazlar. Bunun için çok sıkı bir yaşam örgütlenmesi gerekir. Güçlü ülke, gücünü kullanamıyorsa, eşit güçteki ülkeler bile onu takmıyorsa; kendine ne dost ne düşman aramalıdır. Kendini yeniden örgütlemeli ve yeniden yapılandırmalıdır. Acilen... İdam ile bunun ne alakası var? Eğer zalimi toplumdan yalıtamıyor ve zarar vermesini engelliyemiyorsanız, acizsiniz demektir. İdam devletin aciziyetinin kanıtıdır. Değil mi efendim?

  Cevap Yaz
 • Dursun Elmas
  Dursun Elmas

  Sevgili kardeşim.
  Altına imzamı atıyorum.
  Tebrik ediyorum
  Selam ve dua ile.

  Cevap Yaz
 • Ahmet Keleş
  Ahmet Keleş

  Sevgili gönül dostu
  bu duygu ve düşüncelerine katılmamak elde değil,
  tüm kalbimle bu duyarlı yüreği kutluyorum.
  Allaha emanet olunuz.

  Cevap Yaz
 • Kazım Doğan
  Kazım Doğan

  Dostum evet hak edenler hak ettiği şekilde cezalandırılmalı ama bunu yaparken onu kahraman durumuna getirmemeye dikkat etmeliyiz.Bu durumda idam görüşüne katılıyorum.Ama teorik olarak insanların öldürülmesine karşı olduğum için bu ceza şekline genelde karşıyım.Ama bazı olaylar görüyorum ki bir çocuğa tecavüz eden şerefsizin, askeri şehit eden satılıkların,alın terine tecavüz eden aymazların ve doymazların idam edilmesine karşı değilim. Ve son olarak diyorum ki UYAN EY HALKIM BU YILAN BİR GÜN SANA DA DOKUNACAK.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (8)

Selma Güneş