İbrahim Halil Akkuş Şiirleri

1

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Ben Iğdır'ın yüzbaşılar köyünde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Iğdır'da tamamladım. Yüzüncü yıl üniversitesi fen edebiyat fakültesi Fizik Bölümünü okudum. Okurken de hobi olarak çeşitli sporlarla uğraştım. Şu an belirli bir işle uğraşmiyorum

İbrahim Halil Akkuş

ÖNSÖZ
Bu suhuflar İbrahim AS’ın on suhufuna teşbih edilerek yazılmıştır.İfadenin güzelliği sözün kısalığındadır. Göreceksiniz ki bu on suhuf kadar ki risale İbrahim AS’ın on suhufu gibi; yani İbrahim AS’ın Hanif dini gibi dinlerde bir devrim gerçekleştirecektir. Öyle ki daha önceki alimlerin yazdığı ciltlerce kitaplara eş değer tutulabilir.
Ne yapalım edebiyatımız o kadar kuvvetli değil. Gönül isterdi ki bizde önceki alimler gibi bunu büyük bir kitap haline getirseydik. Ama olsun Musa AS’ın dilinde de tutukluluk vardı. Ama büyük devrimler gerçekleştirmesini başardı. İnşallah Allah bize de böyle bir devrim gerçekleştirecektir.
Bu kitabı yazarken HZ İsa AS benimle görüştü yazdıklarımı beğendi Ona Budizim’den sorarken şöyle dedi “Onlar hep bakıyorlar. Seyredip ders çıkarıyorlar. Bak diyorlar insanlar imtihanı geçmezse yerin dibine geçerler orada pişip olgunlaştıktan sonra tekrar dünyaya gelecekler.” Ve buna binaen risalemin ismini BAK koydu.
Bu on suhuf kadar ki kitapçık aynı zamanda bir risaledir. Bu risalede üç temel konu ve ufak tefek ek notlar bulunacaktır.
Birinci temel konu “Yaratılış Sırrı” hakkındadır.

Devamını Oku