Hüseyin Emirosmanoğlu: Hayatı, Biyografi ...

15

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

HÜSEYİN EMİROSMANOĞLU HAYATI

Sınıf Öğretmeni Hüseyin EMİROSMANOĞLU, 1984 Yılında Çankırı İli, Şabanözü İlçesi, Mart Köyü’nde dört erkek kardeşin üçüncüsü olarak dünyaya gelmiştir. İlkokulu köyünde tamamlamış. İlçesi olan Şabanözü'nde Ortaokul ve Lise eğitimini yatılı olarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde tamamlayan şair, Ordu İli, İkizce İlçesi’nde birleştirilmiş sınıflı bir yayla köyünde ilk öğretmenlik görevine başlamıştır. Daha sonra asker öğretmen olarak Ağrı İli, Eleşkirt İlçesi, Türkeli Köyü’nde bir yıl süresince büyük bir mesleki haz alarak görev yapan şair, sonrasında tekrar Ordu’ya dönerek yüksek bir yerleşim olan Yoğunoluk Beldesi’nde on yılı aşkın süre ile öğretmen ve okul idareciliği görevlerini yürütmüştür. Yoğunoluk yılları içerisinde evlenmiş ve iki kız çocuğu olmuştur.
Yoğunoluk yıllarında ilgi ve alakasının yoğun olduğu bir alan olan edebiyat alanında da eğitimine devam etmiş ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur. Şairin 2021 Mart ayında yayımlanmış olan "HEYBEM" isimli bir şiir kitabı bulunmaktadır. Çalıştığı okullarda okul dergileri için öncülük ederek dergilerin aynı zamanda editörlüğünü de üstlenmiştir. Eğitim hayatına Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde Tezsiz Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak devam etmiştir.
Şair gönlünü hoş edecek derecede bağlama çalıp, türkü okumaktadır. İş böyle olunca halk edebiyatı eserlerine de ayrı bir hayranlık duymaktadır.
Şair hala Ordu İli, Ünye İlçesi, Fatih Meydan İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği görevini yürütmekte ve şiir yolculuğuna yeni karalamalar yaparak devam etmektedir


Eserleri


"Heybem" şiir kitabı