Hilal Palta Şiirleri

4

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Hilal Palta


Her güzel anın bir sonu var derler … Sonra Bir yerde okuduğun yada bir radyoda dinlediğinin küçük bir birkaç satır der ki “Her son mutlu biter lakin hala mutsuz isen sona gelmemiş sindir. Hayatın neresinden yakalamak gerek bilmiyorum mutluluğun kanatlarını. Var mıdır ki mutluluk hayatımız boyunca arayıp durduğumuz o his sonsuz olsun .. Bazen insan en çok sevdiği kendine en çok mutluluk veren o hisleri bir yerden atlarken buluyor yüreğinin içinde neden tutsa geride getirse acı verecek artık sessizce izliyor intiharını bu yüzden Bazı insanlar gidiyor hiç dönmemek üzere o güzel hisler güzel acılar bırakıyor yerine .. Sonra bir korku sahiplenir yüreğini ne bir adım ileri ne bir adım geri duruverir öylece içine işler ya dersin ya yine ..
Belki bu yüzdendir bir kadının yüreğinde kelebekleri uçuşturup çiçekleri açtıracak duyguların kendi elleriyle toprağa gömmesi ona çiçekler ekmesi her gün gelip sulayı vermesi Bu yüzdendir belki bütün acıları tap taze ilk gün ki gibi genzini sızlatan yarıda kalan yarım kalan ..

Devamını Oku
Hilal Palta

Kimse dinleyemez seni SEN hep Birilerini dinlersin onlar anlatır sen dinlersin sözünü keserler yarıda kalır cümlelerin susarsın neyse dersin “neyse boşver” zaten anlatamayacaktım, anlamayacaklardı.
Dinlersin bildiğin kelimeler bildiğin cümleler satırlar aynı sohbetler hepsi Dejavu gibi daha önce yaşanmış Aynı his. Bir tek Sen dinlersin kendini Sen anlatırsın Hiç kimseye anlatamayıp kursağında düğüm düğüm olan cümleler kâğıda dökülür daha önce yazılmış ezberlenmiş gibi düşüverir dudaklarından boşluğa tüm sözcükler duraksamadan anlatırsın Anlarsın Anlatabilmişsindir
Sen dinlersin kendini sen anlarsın Çünkü seni dinleyen Sen varsın sadece. Sonra anlatırlar uzun uzun sana kafanı öne eğersin dalarsın bir yerlere gidersin bedenin masada kalır ruhun uzaklarda dinlersin ama evet dersin dinlersin Sonra Gülümsersin Sizin için ağlamak Çok değerli olurdu ama gülmek daha zor .

Devamını Oku
Hilal Palta

Bazen ama çoğu kez haykırmak istersin ne kadar kırıldığını anlatmak için hiç yorulmayacakmış gibi konuşup hiç anlamayacağını bilerek susarsın bu yüzden susmakla yetinirsin Sus ve içine at yapabildiğin en iyi şey bu çünkü Mühürlü aslında dillerimiz kırıldım dediğimizde bir anlamı kalmaz isteriz ki kırıldım demeden kırıldığını anlayan bir nefestir oysaki .
Konuşamadan anlayabilmektir sevgi . Bazen nedenleri niçin leri sıralarız kafamızda cevabını bulabileceğimizden değil kendimizi avutmak içindir cevabını verecek o gitti nedenini söyleyecek o gitti yok çünkü Birde sevilmek gerek sevilmenin duygusunu tadarak yaşamak gerek gerçek bir sevginin gerçek bir bakışın gerçek bir nasılsın cümlesini bir yazıdan yada bir sözden ibaret olmasını değil de onu hissettirmek gerek

Devamını Oku
Hilal Palta

Bütün güzel hislerini toplayıp kendinle beraber yürüdüğün bu yolda yolun başında bekleyeneler senin gibi değil oysaki Bazıları çiçeklerle gelir sana güzel şarkılar ummadığın kişiden beklediğin kişi değil oysaki bütün kalbinle yürüyerek gittiğinde bu yolda hep ummadığın gelirde umduğun bir türlü gelmez sana belki de senin kaderin böyledir. Ummadığından umulmak Umduğundan Umulmamak.
Çiçekler kurur şarkılar biter Yüreğin biter duyguların biter de gelmez işte umulan kişi Hiç bekleme gelse bile senin gibi duygularıyla gelmez gelen seni kırmak için seni paramparça etmek için gelir seni yarım bırakmak için yarım yamalak seni senden almak için gelir.

Devamını Oku