Handan Koca Şiirleri - Şair Handan Koca

Handan Koca

Git sevdiğim git
Fakat eller kıymet bilip sever sanma
Kimse benden çok sevmeyecek
Sahte sevgi sözcüklerine aldanma
Kimse sana yürekten seviyorum demeyecek

Devamını Oku
Handan Koca

Ağlıyorum görmüyor musun?
Gözlerimden akan yaş hadi sil de
Avuçlarında kalsın tüm suskunluğum
Avuçlarındayken ölmek istiyorum

Ölüm nedir diye kendime soruyorum?

Devamını Oku
Handan Koca

Çok mu uzakta olduğunu zannediyorsun sevgili.
Farz et ki aramızda sadece bir kapı var.
Demirden yapılmış, koca bir kapı.
Üzerinde bir tek anahtar deliği.

Sen o kapının ardına saklansan,

Devamını Oku
Handan Koca

Seni güzel hatırlamam için beni terk et. Gözlerine söyle arkasına bakmasınlar. Çünkü arkana döndüğün anda o istemediğin aşkın baktığın yede olmayacak. Aşkını istemediğin için o da gidecek senden. Benim gözlerim hiçbir zaman korkmadı ağlamaktan, sevmekten ve aşktan. Varsın ömrümü uğrunda öleceğim bir sevdaya adayayım. Varsın yıllanmış bir aşkı yudum yudum içip sevdamı ayyaş bir aşka meze yapayım. Ömrün için ömrümü vereyim hiç düşünmeden.
Keşke ütopyalarımın içinde gizlenen çocukluk hayallerimin kahramanı olsaydın. Üzerine titreye titreye büyüttüğüm tok sevdam. Masallarda dinlediğim en saf aşkım olsaydın. Adına binlerce kez şiirler yazsaydım. Oysa ben senin bir damla gözyaşın kadar değilim. Benim, şarkılarımın içinden kaçarken sevda çığlıkları. Ben senin bir nakaratın bile değilim dilinde dolanan. Beklide hiç olmayacağım.
Lütfen, seni güzel hatırlamam için beni terk et. Çünkü o zaman benimde ‘beni çok seven biri olsun’ diye bir dileğim olacak. Gerçek bir aşkım olması için dilek tutacağım kayan yıldızlarda ve her kayan yıldız umudum olacak. Oysa şimdi bütün dileklerim ayaklarımın dibinde. Dünya tersine mi döndü ne hiçbir yıldız kaymıyor. Limanlara uğramıyor gemiler. Gelenlere vereceğim selamlarım cebimde kaldı. Verecek bir selamın yok ve bütün mendillerim ıslak artık.
Şimdiler de ne kadarda yalnız aynadaki suretim. Kime benziyorum bilmiyorum ama galiba en çok sana. Çünkü sen yalnızlığı seviyorsun. Bunun için, aşk ve ben seni sırtından vurmaya karar verdik. Birazdan seni ayrılığa gömecek ve ses çıkarmadan ayakucumuza basa basa gideceğiz. Belki canın acıyacak ve boğazına yapışacak acın. Bir yumruk gibi duracak aşk boğazında ve sen yutkunamayacaksın. Sonra ben senin gözlerine düşeceğim. Bir buhar olacakken, ciğerlerinden damarlarına ulaşacak ve kalbinde gezeceğim. Sen hep kendini yalnız hissedeceksin fakat ben hep senin yörüngende olacağım. Sen hiç bilemeyeceksin. Ben hep sana yağarken, sen hep başka tenlere damlayacaksın. İşte bu nedenle biz seni vurmaya karar verdik. Üzgünüm, aşkım ve ben seni öldürmeliyiz.
Kabul ediyorum ben bir suçluyum. Ondan olmalı bu kadar çektiğim ceza. Bir suç işledim ve cezalandırıldım. Katil diye adlandırılsa da adım seni öldürmeliyim. Lütfen ben seni öldürmeden beni terk et. Seni hep güzel hatırlamalıyım. Bende bırakıp gideceğin cansız bir beden olmasın. Hiç olmazsa aşkını avuçlarımın içine bırakıp git. O buna değdi, ölmeyi hak etti dememeliyim. Seni öldürmemeliyim. Beni buna zorlama beni bir katil yapma ne olur. Çık git arkana bile bakmadan. Yetim çiçekler gibi bırak beni. Ben aşkımla kendimi sularım. Bülbülde öyle yanmamış mı güle? Kanıyla sulamamış mı gülünü? Ben kendime yeterim, beni merak etme. Sadece seni güzel hatırlamam için lütfen git.
En isyanlı cümlelerim bu yazdıklarım. Farz etki bir dağa çıktım ve gitmen için avaz avaz sana bağırıyorum. Toplanacak çok bir eşyanda yok. Zaten bir bavulluk sevdaydı senin ki. Çok fazla zorlanmazsın zannetmiyorum.

Devamını Oku
Handan Koca

Nisan ayında bir yağmur damlası olup gel,
Susamış ruhuma can ver.
Tüm bildiklerini unutsanda,
Merhametini unutmadan gel.
Aklını kaybetsende,
Doğru yolu kaybetmeden gel.

Devamını Oku
Handan Koca

cansız bir kalp avuçlarımda kalan
sensizliğin koynunda yakalandı sevdam
kimsesizliğin köşesinde bendim seni haykıran
bırak dokunma!
sensin canımı acıtan

Devamını Oku
Handan Koca

alın yazısı gibi yazıldın alnıma
git başımdan yanlızlık dokunma bana
her sığındığım terk ettiyse
nankörlük her kişinin elindeyse
benim suçum ne yalnızlık

Devamını Oku
Handan Koca

Yazacağım
Hem de hiç düşünmeden
İmla kuralları umrumda bile değil
İçimden geçenleri çekinmeden söyleyeceğim
Duyulur mu duyulmaz mı? Bilmesemde
Haykıracağım kağıtlara

Devamını Oku
Handan Koca

ne zaman gidecekmiş gibi
hasretle baksan
yüreğimde dağılıyor sözlerin
hep gittin hiç gelmelerini sevemedim

ne zaman sonbahar oluyor

Devamını Oku
Handan Koca

giderim


Bende giderim elbet bir gün
Bana bıraktığınız yalanları, Size bağışlayarak.
Giderim

Devamını Oku