Gökhan Tgb Şiirleri - Şair Gökhan Tgb

17 yaşında
Meslek lisesi 11.sinifta okuyorum
Küçük İskender favorim
Tuğba hoca sayesinde başladım yazmaya
Hilal hanimda yardımcı oldu

Gökhan Tgb

Aciz ve bitkin kisiligiyle bana geldi ve benden aşk dinlendi . Aşk zaten öylesine büyük bir ateski ben o ateşte yanmayı onun için göze alamam o ateş beni bitirir . Ama soluk kisiligimle o ateşte yanmayı bir ana bile düşünmedim .Ufacık yüreğim dayanamaz di çünkü o yüreğim ki artık bir damla su ile sonecekti .Ama başkası için kor kor yanan bu yürek bunun için sonecekti ve bidaha yanmiyacakti ve yanmadida .

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Anlaşılmaz bir atomdun .Seni incelemekten hiç bikmiyacaktim .Ama sırrını korumak için elinden geleni yapiyordun .biraksanda seni bilime kazandirsam .

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Ayrılmak istemezcesine bakışları vardı. öylesine bir bakıştı ki karşındaki buz dağlarını eritircesine bakti. o yüreği sanki meteor gibi yerinde duramazcasina çarpıyordu. bitsin dediğimde ise o yesilin alacalı tonlarda olan gözlerden birer ışık süzmesi dagiliyordu. neden dedi ve susutu hiç konusmiyacakcasina duruşu vardı .o narin ve yumuşak elleri kayıp gitti .o haykirislari hiç kimse duyamacakcasina içinin en karmaşık yerine attı. ve oda karmasikliga karışıp gitti sadece .

Devamını Oku
Gökhan Tgb

kanli bir masalla sulanmış çiçeklerimiz. Oksijenle fotosentez yapmış kişiliklerimiz . kitaplarin arasında fosilleşmiş belleklerimiz .bir damlanin bir tonluk basıncı gibi bitmiş hayallerimiz . Öldürmüşler bahçede nedensizce duran papatyalarimizi .daha koklerimiz uzaya varmadan kesmisler .Gözünden düşecek bir damlayla canlanacak ;bir tohum bıraktın nedensizce arkanda .

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Sinsice işlenmiş bir cinayetti .ortada ne kanıt ne de bir iz vardı . Her yer utanilasi bir sıvıyla kaplıydı .hatıraları hiçlikcesine yok etmişti .ne delil bıraktı nede en ufak bir ip ucu .söndürmüştü bütün ışığı kimse görmesin diye .unuttuğu bir şey vardı .hesabını nasıl vereceğini bilmediği birşey .canlı şait bırakmıştı arkasında kaçıp giderken .şikayetçi değilim hanım efendi .bıraktığın saitleride boş ver gitsin .kirletiğin anılar, kirletiğin insanlar ;arkanda hep kirli şeyler bıraktın .çamaşır suyuna yatirsan bile çıkmayacak kirler bıraktın arkanda .mutlu musun ? işlediğin cinayetlerden.katletiğin anılardan .biliyorum sevinclisin .beni böyle görmekten .nasıl kiydin bunca mutlu geçen günlere .

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Aynada gördüğun kadar güzel mıydı gözlerin . beni bağlayacak kadar hayin mıydı .o gözlerin beni benden alacak kadar önemli mıydı ? aşktan sarhoş olacak kadar keskin mı? o yesilin hiçlikcesine dalgalanisi okadar da hırçın mıydı? evet o yesilin yuzercesine daldığı bir rüyaydi sadece başka birşey degildi o yeşil gulumseyen gözlerin.

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Hadron carpistiricisi gibi ışık hızına ulastirdigim nice sevgilerim vardı .Sensiz yaşayan nice sevgiler .Sensiz olmayacak bir sürü anı .Beni sana anlatacak bir sürü hatıra hepsi kayboldu .Bir denizin kiyaya vurup götürdüğü kumlar gibi sürüklenip gittiler .Gelgitler bitirdi herşeyi .Kumsalda parıldayan kiristaller kadar parlayana dek hoşçakal.

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Hisirdarcanisina bir sesti di onun kalbi . o ses ki benim yüreğimde şimsekler caktirirdi . O şimşekler oylesine keskin ve gorkemliydi .onu görecek gözleri kan buruyecekti. kana susamış bir aptaldan başkası onun gözlerine bakmazdı. o kadar kana susamisim ki ondan bir an bile gözlerimi ayiramiyordum.
Adeta gözlerim onu görmek için haykiriyordu . Elbette bu haykirislari o duyayamiyordu yada duymak istemiyordu .ben yinede her yerim kan olacağını bille bille ona gidiyordum. oysa o bir cehennem atesiydi beni bitirecekti .ama yinede gittim . Afrodit bille imrenerek bakıyordu ve hep bize imrenecekti .

Devamını Oku
Gökhan Tgb

Senin gözünde Kar zerresi kadar etmiyor bu aşk .o kucumsedigin kar zerreleri olmasa. o müthiş ve devşetli kari ne olsuturacak? kar zerrelerinin rüzgarda savrulduğu gibi savrulmustu senin aşkın .aşksiz kar yagmiyacagi gibi ask siz bu sevdada olmiyacakti .Ve sonra kar zerreleri erimeye başladı . o kızgın güneşin karşısında her geçen salise daha da çok eriyordu. aynı bizim aşkımız gibi savrulmaya mecali kalmıştı adeta bu aşkın. ve bittim bitecem diyordu. küçümser tavirlarla yanıma geldi artık dayanamıyorum dedi. elleri usurcesine çekip gitti.

Devamını Oku
Gökhan Tgb

kolelik yaparken yitirmiş benliğini .kayıp etmis kişiliğini .beynini çıkarıp atmış otorite ye karşı Cikmayayim diye .kölelik yapmış siyasetçileri doyurmak için .düşünmeyi birakip kabullenmiş herşeyi modern köle .

Devamını Oku