Gelir Misin? Şiiri - Cem Büyükkaya

Şiir Yarışması
Cem Büyükkaya
57

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Gelir Misin?

Tutulsam sana, kapılsam rüzgârına… Hani bütün korkularımı bir yana bırakıp, çıksam karşına… Seviyorum desem, sevmeyi diliyorum desem ya da… Bunca acı, bunca yalan, bunca feryat, figan boşaymış meğer… Meğer ben yıllar yılı seni ararken heder etmişim yüreğimi… Meğer onca uzak yolları aşıp da geldiğim senmişsin desem… İnanır mısın?

Durdursam bütün saatleri ve dondurabilsem zamanı çok geç olmadan… Dönüşü olmayan, tekrarı olmayan anların adını koymadan daha çıkıp gelsem sana… Her şeyi ortada bırakıp olduğu gibi… Hani en yalansız halinde varlığımın, en samimi sözlerimde seni resmetsem sana, bütün içtenliğimle seni anlatsam mısralarımda bendeki halinle… Yüreğimde kocaman bir yer açsam sana, hiç dokunulmamış yanlarında… El sürülmemiş, kirletilmemiş düşlerimi sana çalsam, sana uzatsam sevdamı avuçlarımda… Dokunabilirmisin uzanıp da yüreğime ellerinle… Hissedebilir misin dile gelmemiş sözlerimi, saklı kalmış bütün haykırışlarımı duyabilir misin içimde… Sana dokunmaya korkan bakışlarımdan anlayabilir misin, ardında büyüttüğüm seni…

Alıp tutabilir misin sana tutsak benliğimi yüreğinde… Kaybolsam derinliğinde bulabilir misin beni? Saklayabilir misin kaçak bakışlarını gözlerimden… Saklanabilir misin sana ait hissedişlerimden…

Hiç bulmadan özlesem seni, arasam gecenin bir yarısında hiç dokunmadığım ellerini… Yalnız düşlerimde sarılmış olsam bile burnumda tütse sıcaklığın… Çıkar gelir misin? Sana muhtacım desem… Yorgunluğuma sebep yıllardan, sevdalardan yıkılacak olsam. Tutar kaldırır mısın beni? Yalnızlığımdan sıkılacak olsam… Ruhumun sana ihtiyacı var desem… Sensiz anlamsızlaşacaksa bütün vaatler… Sabahlar uzadıkça, kaçıp gittikçe bizden uzağa saatler… Gözlerimde tutulup kalacaksa birkaç damla gözyaşı… Adın kalacaksa dilimde… İçimde çığlık çığlığa bir feryat kopsa sancılarımdan… Çağırsam gelir misin yar? Çıkar gelir misin ey benim karşılıksız sevdam… Bir son verir misin acılarıma… Dur diyebilir misin bu anlamsız gidişlere?

Durmalı öyleyse! Sonsuzlaşmalı gerekirse dudaklarında lal olup kalmalı. Durmalı ve beklemeli! Umutla hevesle beklemeli. Gelmeyeceğini bilsen bile… Gittiğin yer uzak olsa da. Uzaklığın ulaşılmaz diyarların koynunda yer bulsa da.

Ve işte o ulaşılmazlığına rağmen... Vazgeçilmezsin sen! Dursam öyleyse. Beklesem. Umutla hevesle beklesem... Geceyi sabaha bağlasam defalarca, acılarımı bastırsam içime, kanayan yaralarıma aldırmadan yürüsem hep aynı yolda. Dursam beklesem… Döner misin? Bir söz çıksa dudaklarından... Ağlasa, ağlasam daha çok ağlasam… Sen duysan. Özlesem, özlesem. Daha çok, daha da çok özlesem.

En azından rüyalarımda bile olsa...Gelir misin?

Cem Büyükkaya
Kayıt Tarihi : 20.7.2011 19:46:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Cem Büyükkaya