Funda Gülseven: Hayatı, Biyografisi, Ese ...

132

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

FUNDA GÜLSEVEN HAYATI

Yazdığı şiirleri nitelik ve nicelik bakımından yetersiz bulduğu için kendini şair olarak yüceltemeyen şiir tutkunu amatör şairimiz, 23 Nisan coşkusu ve sevinciyle hayata gözlerini açmıştır. Bir yanının her daim çocuk kalışının sebebi bu olsa gerek...

Bir rivayete göre büyük büyük dedeleri 2, Selim’le beraber Anadolu’nun bağrından kopup gelen şairimiz aslen Yavruvatan Kıbrıslıdır. İlk ve orta öğrenimini ada sınırları içerisinde tamamladıktan sonra kabuğuna sığamayıp kendini dağlar denizler aşırı diyarlara atmıştır. İlk olarak cennet Anavatan’ının yedi tepeli düşler şehri İstanbul’da bulur kendisini. Üniversite eğitimini orada tamamlar, orada doğmamış olsa bile orada büyür. Sene 2000 de vatana millete hayırlı bir Halkla İlişkiler uzmanı olarak mezun olur Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden. Ama ruhu olsa da kendi bir kısım medya olmaz. Sonrasında kendini bir yıl nadasa bırakır ada sıcaklığında. Sonra yine kabuğuna sığamaz ve kendini Londra yollarına vurur. Dil eğitimini ve master programını orada tamamlayan şairimiz, İngilizcesini geliştireceğine tam tersi bildiklerini de unutarak adaya geri döner 2,5 yılın ardından. İlk başlarda düşler şehri İstanbul’a geri dönebilmeye bağlar tüm umutlarını. Sonra zamanla adaya alışır yeniden. Büyük okyanuslardan sonra küçük bir havuz tadında olan adasına yeniden,sımsıkı bağlanır. İlk başlarda sığ sularında boğulsa da sonra kendi dalgalarını yaratıp geleceğe doğru yelkenlerini açar. Birkaç küçük iş deneyiminden sonra halen çalışmakta olduğu Namık Kemal fıkrası tarzındaki işini bulur.Bir Türk ve bir Rumu arabölgede bir ofise koymuşlar dur bakalım ne olacak bekleyişindedir herkes gibi. İş yerinde hem müdür, hem memur, hem bahçıvan, hem temizlikçi, hem çaycı olan şairimiz boş zamanlarında net ortamından hayatı, sevgiyi ve şiiri paylaşmaya çalışır.

Bir dil bir insandır anlayışından yola çıkılırsa 2,5 insana eşdeğer olan şairimiz ana dili Türkçe ve diğer diller İngilizce,Almanca ve Rumca’ya vakıftır. Ancak Almanca ve Rumcası toplamda yarım insana eşdeğer olduğu için kendini 2,5 insan olarak nitelendirir.

Hala bekar olan, bunun bahanesini ise son zamanlarda kızı Esma’ya yani kedisine bağlayan şairimiz, manevi emeklilik içgüdüleriyle aile saadeti içerisinde yaşamaktadır.

Şiir tutkunu amatör şairimizin kendini anlatışı:

Kendimden ve karşımdakinden kaçışım
Sonra geri dönüp kendime ve karşımdakilere sığınışım;
Güvensizlik içinde güven veriyor oluşum
Yada durduk yere güvensizliğe bürünüşüm;
Acıyı, umudu, sevinci, hayalkırıklığını
Bir arada yada ard arda yaşatabilme yeteneğim;
Basitliğim içindeki keşmekeşliğim;
Saflığım içindeki fırlamalığım;
Masumluğumun ardındaki
Gözü kara patlamalarım;
Normalliğe karışan anormalliğim;
Kısaca
Olağan farklılığım....