Fikret Kuşçuoğlu: Hayatı, Biyografisi, E ...

118

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

FİKRET KUŞÇUOĞLU HAYATI

1948 yılında Adıyaman İli Besni ilçesinde doğdu.İlköğrenimini Besni'de,orta öğrenimini, Adıyaman lisesinde tamamladı. Erzurum Eğitim Ens. Edebiyat Bölümünden mezun oldu. Daha sonra lisans tamamladı. Gaziantep ve İstanbul'da orta okul ve liselerde Türkçe Edebiyat öğretmeni olarak görev yaptı. Milli Eğitim,Sevgi Çemberi,Yeni Defne dergilerinde,çeşitli gazete dergi ve antolojilerde şiirleri yayınlandı. ''Size aktuel dergide'' şairler kadrosunda yer aldı,10 yıl buyunca bu dergide düzenli olarak şiirleri yayınlandı.Türkiye Edebiyatçılar ve Kültür Ansiklopedisinde biyografisine yer verildi.24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yapılan şiir yarışmasında (2004) İstanbul ili birincisi oldu.Osmaniye 13.ekmek ödüllü şiir yarışmasında ''Duyuyor musun' 'şiiriyle (2010) birinci oldu.Yalova Belediyesi Musiki derneğinin düzenlediği Yalova temalı şiirler yarışmasında (2016) ‘’Yalova Güzellemesi’ ’şiiriyle birinci oldu.

24 Kasım 2007 yılında 27 yıl süreyle okul müdürü olarak çalıştığı Küçükçekmece İlçesi Kumsal İlköğretim okulundan kendi isteğiyle emekli oldu.İlesam üyesi olup Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Eserleri


Arayış, İzi Kalacak, Çiçek Açtı Şiirler, Düşlerimi Aşkın Yordu, Sevginin Adı Şiir,Sonbahar Yüzlüm,Umuda Yelken Açtık, Günaydın Şiir isimli 8 şiir kitabı yayınlanmıştır