Ferah Yılmaz: Hayatı, Biyografisi, Eserl ...

112

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

FERAH YILMAZ HAYATI

Babamın görevi nedeniyle bulunduğumuz Ardahan da 1962 yılında dünyaya geldim. 3 kız, 3 erkek olmak üzere 6 kardeşten beşincisiyim.
Lise dahil öğrenimlerimi Ardahan'da tamamladım. A.Ö.F Ev İdaresi bölümünden mezunu olup, aynı zamanda A.Ö.F.kamu Yönetimi 4. sınıf öğrencisiyim.
Yüksekokul öğrenimlerini tamamlamış, çalışma hayatı içerisinde ve evli olan 1983 doğumlu bir erkek, 1984 doğumlu bir kız çocuğu annesiyim. 2004 Yılı Anneler Gününde bulunduğum Belde Belediyesince YILIN ANNESİ seçilme onuruna layık görüldüm.
1985 yılında Karsın Göle İlçesi, ardından 1986-1994 yılları Iğdır sonrasında Kocaeli olmak üzere 2004 yılı mayıs ayında 27 yıllık Devlet Memurluğu görevimi tamamlamış olmama rağmen bulunduğum Kurumda şef olarak görevime devam etmekteyim.
Bulunduğum kurumun sanat evinde Tiyatro gurubu oyuncusuyum.
2006 Yılında Muzaffer İZGÜ'nün 'TAVUK VAKASININ EPİK KOMEDYASI' - 2007 yılında ise Güngör DİLMEN'in 'KURBAN' isimli oyunu, Ayrıca 12 Haziran 2009 tarihinde ise Turgut ÖZAKMAN'ın KANAVİÇE isimli oyunuyla sahne aldım.
Şiirden sonra amatörce de Fotoğraf çekmek en sevdiğim uğraşlarım arasında olup, Şiirlerimde kullandığım fotoğrafları kendi çektiklerimden tercih etmeye çalışırım. Ayrıca Halk Eğitim Merkezinin açmış olduğu Türk Halk Müzüği Korosu kursu ile bağlama kurslarını bitirdim.

Bağlı olduğum kurumun Türk Halk Müziği Korosu olarak 29 Şubat 2008 tarihinde Halk Eğitim Merkezinde ilk Konserini verdik.

Emeğe ve insana saygıyı temel düstur olarak benimseyip, paylaşımcı ve hoş görülü bir insan, türkü, şiir ve doğa dostuyum.

Yaşam emekle, emek sevgiyle, sevgi paylaşımla anlam kazanıyor.

Bende; uzun yıllardan bu yana kendi kalemimden yazdığım ve yazmaya devam ettiğim şiirlerimin paylaşılarak anlam kazanması amacyıla aranızda bulunmaktayım.

Şiirlerimin yayınlandığı bir kitabım ne yazık ki henüz yok ve anlayacağınız ben KİTAPSIZ ŞAİR olma yolundayım demiştim ki, www.ezgitvradyo.com. ŞİİR SEÇKİSİ 2'de 70'e yakın şair arkadaşımla birlikte benimde aralarında 6 şiirimle bulunduğum YAĞMURLA DÜŞER GÖZYAŞLARIMIZ adlı şiir kitabımız bulunmaktadır.

Bu şiirlerim aynı zamanda bir çok web sitesi ile birlikte www.edebiyatdefteri.com sitesinde yayınlanmakta olduğu dönemlerde, bu sitenin ÖZEL SEÇKİ KURULUNCA,
21 MAYIS 2007-AŞK GERÇEĞİ,
27 MAYIS 2007-YAŞAMAK,
10 HAZİRAN 2007-BİR AVUÇ MUTLULUK,
14 HAZİRAN 2007-ÖZGÜRLÜK
29 HAZİRAN 2007- BEN SENİ BÖYLE SEVDİM
ismli şiirlerim ÖZEL SEÇKİ ile beyaz kurdeleye layık bulundular...

ŞAİR AĞLAMAZ ve HASRETİM isimli şiirlerim 1979 yılında, YETER ARTIK isimli şiirim ise 1980 yılında dönemin Günaydın Gazetesi eki KELEBEK GAZETESİ'de, yine ŞAİR AĞLAMAZ, AY DÜŞER GECEYE ve ÖZGÜRLÜK isimli şiirlerim Trabzon TAKA GAZATESİ'nin - ŞİİR TAKASI bölümünde, IRGAT isimli şiirim YENİ DÜŞÜN Dergisinde, Y/ana/rım İsimli Şiirim 17.05.2009 tarihinde ANAYURT gazetesinde yayınlanmış olup, Ayrıca ASLINDA ÇOCUĞUZ İKİMİZDE isimli şiirimle katılmış olduğum Ümraniye Belediyesi şiir yarışması sonucunda tarafımaTEŞEKKÜR BELGESİ verilmiştir. 22.09.2008 tarihinde Kocaelinde RUŞEN HAKKI şiir ödülüne ASILIRIM DÜŞLERİME isimli Şiir Kitabı taslak dosyamla katılmış bulunmaktayım.

Yine; BEN SENİ BÖYLE SEVDİM isimli şiirim www.antoloji.com/Guruplar/Güneş Topla Benim İçin isimli Gurupta yapılan 2.ci hafta Şiir Yarışması Sonucunda 1.liğe layık görülmüş olup, Ayrıca ASLINDA ÇOCUĞUZ İKİMİZDE isimli şiirim ise www.antoloji.com/Guruplar/Duyguların Tercümanı isimli Gurupta 28.04.2008 tarihinde Günün Şiiri, Y/ana/rım isimli şiirimle 11.05.2009 tarihinde www.antoloji.com/Guruplar/DÜNYA ŞAİRLER BİRLĞİ ile www.antoloji.com/Guruplar/TÜRK ŞAİRLER BİRLİĞİ'nde haftanın Şairi olarak seçilmiş, ayrıca aynı şiirim www.guncesanat.com sitesinde yayınlanmakta olan GÜNCE SANAT dergisinin temmuz sayısında okuyucularıyla buluşmuştur.

Hepinize dostça MERHABA

FERAH YILMAZ (Dağarcık)

Eserleri


Anlasana, Asker Deyip Geçme, Beni Ararsan, Bilmelisin, Bir Avuç Mutluluk, Dost Doğa,Gitme, Özledim, İlk Aşk, Hasretim, Şair Ağlamaz, Mümkün değil Unutmak, Nazım'lardan, Ne Güzelsin Sen Çocuk, Sarılırsak Umutlara, Şair Olmalıymışım Ben, Varsın Yollarımız Ayrılsın, Yalnızlıklar İçerisinde Ölüyorum, Yaşamak, Zeydali'ye, Duygularımdan Öte Birşey Var. Gözlerin, Yeter Artık, Yudum Yudum Avuç Avuç, Yaşam Bir Bakıştan İbaret Değil mi? , Yalan, Daha Güzel, Sevgi En Yüce Duygu Değil mi? , Bendeki Gidişin, Adı Barış Olsun, Küçük İnsanlar, Ne dersin, Kayıp Yarınlar (Yarınım Nerede) , Vefakar değilki geceler, Gidelim bu yerden, Anımsamam,Aslolandı Unutamadıklarımız,Neler var, Aslında Çocuğuz İkimizde. Değer Bilmeyenler, Ben sen olmuşum, Beklenen Buydu Özlemle, Dağlarım; Özgürlük,Son İstasyon Haydarpaşa. Yansıma, Ben seni böyle sevdim, Kavuniçi Hayallerim, Bir Biz Temiz Kaldık, Hüzün Annem, Aşk Gerçeği,Beklentiler, Böyle Değildik, Sordu Söyledim, Korkma Yaşa Hadi, Seni Sensiz Yaşamak, Sen Gidince, Gel De Yeterki, Umudun Rengi Kara. İçine Sinmedi Bu Sevda, Hasret Bakışlar, Askıda Kaldı Sevdalar, Şimdi Elde Hüzün Var. Asılırım Düşlerime, Öğretmenim, Tek Katlı Dünyalar, Gönül, Bütün Türkülerimi Ben Sessiz Çığlıkla Söylerim, Eskitmeyelim Değerlerimizi, Koşu, Ay Düşer Geceye, Engel Yok Ki Zamana, Kara Kış,Aynalar Yalan Söylemez, Yorgun Savaşçı, İmkansızım, Bahar Sevinci Düştü Aklıma, Vurgun yemiş bu sevda, Gidişin ölümüm olur mu sandın, Ne sandın, Sevmeyi bile beceremedik, Bakışlarında süzüldü gözlerimden, Sana olan hasretim, Şen Ardahanım, Gidiyorum, Merhaba(Atışma) , Durun Artık Diyelim, Irgat, Umudu Güneşe Astım, Kadınım, Aydınlığa Koşacağız, Kaybolurum, özgürlüğün Meşalesi. Saldım Yüreğimdeki Kanatsız Kuşları, Y/ana/rım, Bugün Git, Ellerim, Büyüdüm Sanma Küçüğüm, Bir Anlamı Kalmadı, Savaşın Çocukları, Vazgeç, Yokluğun, Bahar karşıladı beni, Yer Gök, Hayallerim,Eylül, Uyandım, Gittin ya, Ebruli, Sensiz Bahar,