Fedakârlık Şiiri - Burakhan Mahioğlu

Burakhan Mahioğlu
24

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Fedakârlık

Klişeleşmiş cümleler işitmekten bıktım,
Tıktım kulağımı otodidakt yan sanayi aşıklarına.
Duymam gereken hatalarını gizlemek için yolda yapılan tembihler, ne hakla?
Aynada ki ile uzlaşmak yetmez, evvelden sevgilim diye hitap ettiğin delikanlı ile yorgan altında çektiğiniz, yeni yetme veletlerin izlemesinin uygunsuz olacağı filmin telif hakkı en azından onun arkadaşlarında da var.
Şimdi beni kandırmaya etme cürret.
Hoşuna gitmeyen göbek adını bilenlere karşı kamufle ettiğin sürtük yanını ayağının kabı farzet ve yalın ayak konuş benimle.
Sakın susma ve pusma zamane aşklarına açtığım savaşta gazi düşen sol yanımın yollarına.
Dağıldı dikkatin tanımadığın insanların üzerine doğru kaçırdığın gözlerinden anlayabiliyorum.
Gene de kulağın bende olsun; ailene bile çok gördüğün bir fedakarlık isteyeceğim senden, anlatacaklarında dürüst olur musun?

Burakhan Mahioğlu
Kayıt Tarihi : 26.12.2011 20:03:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Kızarmasın yanakların.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Hasan Öz
    Hasan Öz

    Değerli genç şair kardeşim,
    Senin şiirlerinin bir çoğunu okudum, gördüğüm o ki; harika bir duygu yoğunluğu ve güzel noktaları yakaladığındır... Tespitim ise böyle bir duygu yoğunluğun varken dizelere darasını almadan veya tam olarak almadan yansıtmandır. Bence türü her ne olursa olsun ister hece olsun ister başka bir tarz veya isterse serbest olsun serbest dediğimiz şiir türünde bile her iki dize arasında veya en azından bir kaç dize arasında bir ahenk olmalı çünkü bence şiir hissedilen duygunun 'darası alınmış sözcüklerle dizelere yansıtılmasıdır'. Her ne kadar bu duygu yoğunluğuna verilse de biraz da insana düz yazı havası veriyor... O sular seller gibi duyguları yaşatan yüreği gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum...
    Selam ve muhabbetle dostça kalınız..

TÜM YORUMLAR (1)