Erdal Karalar Şiirleri - Şair Erdal Karalar

0

TAKİPÇİ

1981 Gaziantep doğumlu sıradan bir hayatı olan kimse

Erdal Karalar

Bitiyor...
23 senelik muhabbet.
Ya gururumun ya inadının yüzüne
Onu bir ışık gibi kalbimde besledigimi bilmiyor
O da haklı bir kadın olarak kırılan kalbi gururu sevinci ve mutluluğu için doğru olanı yapıyor..
Ama bende haklıyım ve haklılığımı ona yaptığım haksızlık yüzünden savunamuyorum

Devamını Oku
Erdal Karalar

Ben bıktım.
yaşamaktan nefes almaktan kimsenin beni anlamamasından kimsenin memnun olmamasından yaptığım her şeyin mükafatının nankörlük olmasından
Kimseyi samimi göremeyip derdimi açamamaktan insanların bana yalancı bakışlarından kendi eşine kendi çocuklarına inanamamaktan yürüdügüm yolların eğri olmasından menfaatçi olduklarını bildiğim halde beş kuruş etmez insanlara sırf geçimimi sağlamak için alttan almaktan Mutluluğumun bir çare kalmasından anamın anılığına babamın babalığına inanamamaktan gözyaşlarımı kimse görmesin diye hep saklamaktan seni seviyormuş gibi edip sana dokunanların duygularının yalan olmasından büyük kızımın benden nefret etmesin den oğlumun sürekli bir şeyler istemesinden küçük kızımın sırf korktuğu için tatsızlık çıkmasın diye yüzüme yalancı gülüşünden tükenmiş umudumu ayakta tutmaktan yalancı gülüşleri yüzüme yansıtmaktan. gözüme bakıp bana yalan söyleyenlere inanıyormuş gibi yapmaktan. nefes almaktan koku duymaktan dokunmaktan sevmekten aşık olmaktan her yaptığım iyilikten zarar görmekten kendimden hatta aldığım nefesten bıktım.
Yıl 2022 ve benim yaşım 41 bunca seneyi toplasan yaşadığım 4 ya da 5 yıl geri kalan senelerin hepsinde yaşama mücadelesi vermek geçim derdini sağlamak ve birilerini mutlu etmeye çalışmak için geçen yıllar.
Evet 40 yaş 40 yaşının anlamı büyük her şeyi anlıyorsun anladığını yaşıyorsun acıların içine gömüyorsun kimseye bir şey diyemiyorsun kabulleniyorsun
Yoruluyorsun evet evet bayağı yoruluyorsun o yorgunluğun senin herkesten tiskinmene sebep oluyor. Sonra mı sonra düşünüyorsun yine yarın olacak yine her şey aynı döngünün içerisinde olacak ve o döngüde dolanmak zorundasın aslında yaşamak istemiyorsun ama yaşamak zorundasın yalancı da olsa küçük kızının sahte gülüşünü görmek istiyor sahte olduğunu bile bile o gülüşü seviyorsun sırf onun Bir gülüşü için yaşıyorsun o başka bir duygu başka bir ahenk ve sen o gülüşe sığınıyorsun onda buluyorsun her şeyi mücadeleyi sevmeyi hatta başkalarını memnun etmeyi o küçük kızın sırf tatsızlık çıkmasın diye yalandan gülüşünde buluyorsun.

Devamını Oku
Erdal Karalar

Mutlu olmak istiyorum..
Kokusunu çekerek hayatın
İmkansız bir tarifle,şekli şeması belirsiz bir şekilde..
Ağlayarak ama gözlerimin içinin acı veya gülerken değil ama ikisinin karışımı şeklinde.
Oğluma sarılınca,büyük kızıma bakınca
Küçük kızıma kanım kaynayınca.

Devamını Oku
Erdal Karalar

Ayakta durmaya çalışıyorum.
fıtratı bozuk sahte insanların içinde, her düşüncelerinin altında bir fitne olan iki yüzlülerin içinde, temiz tutmaya çalışıyorum kendimi bu pisliğin içinde.
iyi düşünüyorum iyi olmasını istiyorum iyi olması için uğraşıyorum.
ama her insan ayrı fıtrat taşıyor herkes kendine göre bir yol tutturmuş çıkarları için, gururlarını, şereflerini, adamlıklarını, dinlerini, imanlarını, veya da kendilerini ayak altına alıyorlar.
anlaşamıyorum ben bu insanlarla anlaşmakta zorlanıyorum sabrediyorum kimi zaman unutarak kimi zaman kabullenerek kimi zaman kendime eziyet ederek.
Boğuluyorum bazen nefes almakta zorlanıyorum Nefesim daralip bedenimle arasını açıyor.

Devamını Oku