Elveda Şiiri - Mustafa Kuzu

Mustafa Kuzu
2

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Elveda

Eyy aşka dolanmış yar,
Döner sevgi,alabildiğin kâr.
Geçmişin nefretle dolar,
Bir gün köleye dönersen çekinme başa sar.

Bana bir numara küçük gelirsin,
Mutluluklar dilemeyi bilmelisin.
Haksızlığımı da kabullenmelisin,
Zamanın doldu artık gitmelisin.

Sevmiyorum sevmem de artık,
Biz olsak belki de farktık.
Gereğinden fazla hayali yıktık,
Soran olursa arkadaştık.

Mustafa Kuzu
Kayıt Tarihi : 28.11.2013 11:00:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Cengiz Kemal
  Cengiz Kemal

  İki şiirini de dikkatle okudum.
  Öyle hissediyorum ki; iç dünyan zengin, duyguların coşkun. Ancak duyguların seni değil, sen duygularını yönlendirmelisin. Duygularına özgün kalıplar yapmalı ve biçim vermelisin.Bu da aklını kullanmakla olur.
  Suyu elde etmek için oksijen yetmez hidrojen ve bu ikisine uygun karışım gerekli değil mi?
  Ve en önemlisi tüm yolları bilmeli ama kendi yolunu çizmelisin.
  Yolun uzun ama yolun başında olmak müthiş güzeldir.
  Başarılar diliyorum.

 • Talat Semiz
  Talat Semiz

  Merhaba Sevgili Mustafa Kuzu,

  Özel arkadaşlarım listeme girmek istemişsiniz. Bu nedenle ilk kez profil sayfanıza geçerek yazdığınız şiirleri okumak düşüncesi geçti aklımdan. 'Yaşı çok genç bir sanat severin dizeleri mutlaka okunmalıdır' diye düşündüm. Çok zor bir sanat dalında uğraş verme isteğinizi taktirle karşıladım.
  Şiir yazan insanların tümü gençlik yıllarında sizden farklı değillerdi. Zaman ilerledikçe bu sanatın bildiklerinizden daha çok ayrıntılarını anlayacak, çok daha başarılı şiirler yazacaksınız. Bu tutkunuzun çok daha ileri düzeylere ulaşacağı konusunda, içten ve samimi düşüncelerimi belirtmek isterim. Sevgiler, başarılar....+10

 • Harun Tokucu
  Harun Tokucu

  sevgili mustafa!!bir ağbin olarak seni kutluyorum,,sende yetenek görüyorum ve aktivite!!günün şiiri yorumundaki davet tarzın çok hoş olmuş,,Ancak şiirinin konusunda anladığım kadarı ile!!bir sevgilin olmuş ve bazı paylaşımlar sonunda kafa yapına uygun biri olmadığını düşünerek kızcağıza yol vererek sevgililik sürecini sonlandırmış ve duygunu şiir olarak ifade etmişsin ve nasıl olduğu hakkında yardım istiyorsun..Başlangıç için iyi hayat tecrübelerin arttıkca daha çok duygularını paylaşmak isteyeceksin.ve yardım istemenin yanlışları kabul eden bir karekterinin olduğunu görüyorum Ancak kız arkadaşınla ayrılış nedenini bilmiyorum
  o seni terk etti ise veya bir hatadan dolayı sen onu terketti isende sebep ne olursa olsun Alçak gönüllülük ile bir birinizi suçlamadan köle yapmadan gönül kırmadan birbirinize iftira atmadan güzelce ayrılmanın doğru olacağını düşünüyorum...En güzel aşk Sevgiye saygıdır..Ve Allah'ına olan (Dünyayı ve her şeyi yaratan aşk duygusunu veren) sevgi dışındaki her şey??zamanla anlayacaksın gelip geçicidir aynen birilerinin gençleşmesi birilerinin yaşlanması birilerinin sevişmesi birilerinin göçüp gitmesi gibi...sevgilerimle..

 • Bülent Aydınel
  Bülent Aydınel

  Şık bir şiirdi...Kutluyor saygılar sunuyorum...

TÜM YORUMLAR (4)