Ekonomik Şiir Şiiri - Bir Mim Kemal Ertu ...

Bir Mim Kemal Ertuğrul
121

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Ekonomik Şiir

de-
me
be!

Bir Mim Kemal Ertuğrul
Kayıt Tarihi : 13.4.2003 17:10:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Leyla Saliha
  Leyla Saliha

  cok cimrice yazilmis bir siir :))
  Saygilarimla

 • Nizamettin Akyalı
  Nizamettin Akyalı

  Merhaba Kemal Bey Oğlum. Yazdığınız şiirleri bir süredir okumaya çalışmakta ve sizin gibi bir şairle müşerref olmaktan gurur, şiirlerinizden de tanımı namümkün hazlar almaktayım.Şiire aşık, hayatı boyunca en büyük yaşama sevincini şiirden alan, buraların en yaşlı kişisi olarak, nacizane düşüncelerimi zatınızla paylaşabilmem için benim büyük torun pek bi çaba sarf etti, bana şu merette yazı yazmayı öğretebilmek için. Bir numara mı ne almak gerekiyormuş onu da yaptılar ( Kemal bey, dedem e-mail adresi demek istiyor) ama abecelerin yerini değiştirmişler bu alette, dakdilo gibi olsa belki daha kolay becerebilirdim. Şimdi de benim küçük torun yazıyor size arz etmek istediklerimi. Sadece 25 şiirde anlaştık kendisiyle. Bu vesile ile sadece hatırımda kalan şiirlerinizde vücud bulacabilecek fikirlerim, ancak tüm şiirlerinizi kana kana içtiğimi de bilin oğul. Diğerleri için de affola. Beceriksizliğime vere.
  Bu şiiriniz var ya oğul, bu şiiriniz canım ülkemin içine ettiklerinin (dedemin kusuruna bakmayın Kemal bey) kanlı canlı bir örneğidir. O dönemde ne canlar yandı, ne kanlar döküldü de, ne analar yaralı yüreklerinde ne ağıtlar yaktılar! İşte o günlerin mirasıdır yaşadığımız günler. Ellerine, yüreğine sağlık oğul. Beni nerelere saldınız, ne acılar depreşti içimde bir bilebilseniz. Var ol şair oğul. Var ol.

 • Çağıl Ener
  Çağıl Ener

  bence bu şiir sadece 1980'lerin değil günümüzün de şiiri mim abi.. düşüncelere, yazılara, sözcüklere ket vurulması bir yana, ki maalesef çok fazla değişen bir şey olduğunu düşünmüyorum, günümüzde insanları canından bile tasarruf ettirmeye çalışanlar ve onların heba ettiği değerler arasındaki çifte standardı bile çağrıştırdı bu üç hecelik uzun şiir... düşünen kaleminizin hiç susmaması dileklerimle sağduyunuza ve yüreğinize sağlık diyebiliyorum ancak.... saygılarımla....

 • Ensar Aktaş
  Ensar Aktaş

  Üstadim,

  Haddime degil ama siir gerçekten çok güzel ve ekonomikken diger taraftan baslikta bir savurganlik seziyorum. Keske onu da biraz ekonomik kullansaydiniz, mesela; 'Eko Siir' olabilirdi... :))

  Saka bir tarafa benim 'Ekonomik Ask' baslikli siirim geldi aklima... Orada da sevgiliye böyle gönderme yapiyordum;

  'Keşke benim bu paha biçilmez aşkımı da
  Biraz daha ekonomik kullansaydın'

  gibisinden...

  Saygiyla,

  www.EnsarAktas.com

 • Oğuzhan Keskin
  Oğuzhan Keskin

  başlığı görünce düşünüyorum nasıl olabilir.. Kara mizah yapmıştır belki Mim amca; belki iğnelemiştir birilerini o sırada safa açılıyor ve ben 3 hece 2 kelime 1 cümleden oluşan bir şiirle karşılaşıyorum.. Nedense hoşuma gitti çok.. Ama kara mizah da seziyorum hani.. Çok da ekonomik olmuş..
  1980ler için demem o ki: Beni aşar.. Ben okudu o yılları.. Ben ki 1987nin güneşli bir şubat ayında doğuşum (dalga geçmiyorum güneşli Adana orası Adana!..) bana mı düşer kelam etmek??..

 • Bir Mim Kemal Ertuğrul
  Bir Mim Kemal Ertuğrul

  Bu şiir 1980 lerin şiiri...Aslında;bütün yazdıklarım bir yana bu şiirin tartışılmasını isterdim.Çünkü yarınların şiirinin de kapısı bu şiir gibilerden geçiyor bence..Dostlardan kimse yazmayınca,boş kalmasın diye şiirin penceresi ; ben yazdım şimdilik,sonra silerim.Olmaz mı?

TÜM YORUMLAR (6)