Dilek Karagüzel Pıtırcık Şiirleri - Şair ...

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Neden başlar bitecekse bitirmek için mi başlarsın neden seversin bir anda gitmek için mi? Sevilmenin güzelliğinden midir teslim oluş yoksa sevilenin sevmeyi bilmemedinden midir vazgeçiş?Gitmek istediğnden midir içine akan gözyaşları kalmayı beceremediğinden midir ardına bakmadan kaçışları korkularına mı yenilmekten midir mağlubiyeti kabüllenişi yoksa kendinden önce gelenleri korumak mıdır bile bile gönüllü yenilgileri.Bahaneler midir gerçekten gitme sebepleri yoksa içinden dışına taşan yorgunluklar kırmaktan kırılmaktan bıkmış usanmışlıklar mıdır burnunun direğini sızlata sızlata kalmanın acı verdiğini zorunlu seçmeli ders olarak okutturan hayat.Özlemek için mi keşke demek için mi alırsın hayatına bir insanı;yüreğini yüreğine katıp, yüreğinin yükü yükümdür değip can olmak biz olmak için mi birleşir ellerin onunla hayatta bugün oynuyorum yarın oynamıyorum al misketlerini ver misketlerimi demek için mi başlarsın onunla oyuna.
.
.
.bazen baktıkların gördüklerin değildir bazen hayat bilmediğin gibi gelir bazen kalmaya zorladıkça gidersin farkında olmazsın bazen gitmeyi istedikçe kalırsın doğru olan bazen yanıltır zpr iş derin mevzu..

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Kalbimi keserken ,gözlerimden savrulurken aşk
Kurşun sözlerin delerken içimi.
Sonbahar, hüznü düşürürken
Kasım sessizliğinde, sararan yapraklara
Bu aşk bitmeli dedi yaşlı kahin
Aşk mıydı savaş mıydı bilinmez.

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

BEN UNUTTUM SEN DE UNUT

Sevgili, ben unutuyorum aramızda olan biteni!
Bazen de çok sevdiğimi.

Sensiz olamam ben kadınım deyip, ettiğin yeminleri , sözlerin bana,

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Attığın yumruk kalbimi deldi kalbimde kalbin vardı.

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Çocukluk bazen mutlu olduğunda özlenir hatırlar tebessüm ettirir seni bazen de hüzünlendiğinde...Özlem sarrdığında hüzün dolar gözlerinin içine Her iki duyguda da özlenen en güzel dönem.En ufak mutluluğu kaçırmamak için; düşüp canın yandığında , yine kalkıp kaçan balonu yakalamak ,kuşları kovalamaktır çocukluk. An ı yaşamak kaçırmadan.Nereye gidersen git gökyüzünü kaybetmemek, güneşin, hep seninle geleceğini bilmek; karanlık olsa da annenin babanın gitmeyeceğini bilmek, bana kimse bişey yapamaz "babam onu döver"'deyip güvende olduğunu bilmek hissidir çocukluk.
Küçücük ellerinle, minik parmaklarınla oyuncak arabanı tamir etmek,senden büyük bebeği kucaklamaya çalışmak ,küçücük yüreğinle beklentisiz,güzel sevmek, ben büyüyünceyle ilgili büyük hayaller kurmaktır çocukluk...

27 Şubat 2021
Benden işte

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Mezarı başında döktüğün gözyaşının da dilediğin affın da bir hükmü yoktur toprağa karışmış ölü bir bedense artık sevdiğin.. Ve inan daha çok yakacaktır canını söylenmemiş sözlerde söylenen sözlerde ölü bir bedeneyse ...

04Mart 2023 Ct.

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Aşkı en çok sevilenler bozarmış
En hüzünlü şiirlerde yarım kalan aşklara yazılırmlş.
Varlığıyla aşkı ı öğretenim yokluğuyla severken vazgeçmeyi kabüllendirtenim..!.Başkası tutarsa bi gün bıraktığı(n)m eli....
Önce saçlarımı kestiririm..!

13/09/2020(Dilek demiş)

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Kırıldım ttoparladım..
Canım acıdı onardım
Kocaman yara açıldı yara bandıyla sıkıca sardım.
Ciğerim yandı, kalbim kor oldu soğuttum,dondurdum.
Defalarca düştüm battım.
Acıdı ama geçecek deyip kalktım.

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

Ne tuhaf içini yakan insanın içini söndürebilen tek kişi oluşu.
Yaman çelişki canını okuyanın en kıymetlin oluşu.
Berbat bir acı
Hem en büyük mutluluğu gözleriyle sana baktığında içinde kendini gördüğünde kalbinin yerinde olmadığjnı hissettirişi,aynı gözlerin seni de kendisini de buz dağına çevirişi.
Varlığı huzur yokluğu delirtiyor dediğinin hergün cehennemide yaşatabilmesi. Biz huzur istiyoruz biz çok benziyoruz biz güzeliz son nefese kadar beraberiz derken kışa dönmesi baharın kan kaybından can çekişmesi sevdanın.
Garip değil mi? Biz ayrılamayız derken hergün ayrılık rüzgarlarıyla ölüp ölüp dirilişin.

Devamını Oku
Dilek Karagüzel Pıtırcık

SEN GİDİNCE VE SEN DÖNÜNCE

Sen gittin ya,
bir baştan bir başa boşaldı buralar!
Ve ben,
yapa yanlız kaldım bu şehirde!

Devamını Oku