Cin işi korku Şiiri - Adnan Deniz

Adnan Deniz
886

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Cin işi korku

Anadolu'nun en ücra bir köşesine öğretmen olarak atanmıştım. Okulumun bulunduğu köye günde iki kez taşıma aracı geliyordu ama taşıma saatleri, derslerime uymuyordu.
Köylüler sen bekarsın diye bana kiralık Ev'de vermemişlerdi.
Bu yüzden her gün beş kilometre
Yürüyerek merkez ilçeye giden ana yol kavşağına ulaşıyor ve ilçeye gidiyordum ama bu da beni çok yoruyordu.
Bir gün müdüre hanım bana okulun müdür yardımcısı odasında kalabileceğini söyledi.
Çok sevinmiştim. Çünkü artık yorulmaktan kurtulacak, öğretmenliğimi rahat rahat yapabilecektim.
Müdür yardımcısı odasına sıraları dizerek bir sedir haline getirmiş, Üzerine bir yatak sermiştim.
Evden getirdiğim küçük bir tüpümü bir köşeye yerleştirdim. Kıyafetlerimi sandalyelere dizdim.
Akşam olduğunda güzel bir de makarna pişirip yedim. Artık uyku vaktim gelmişti. Tam yatacaktım ki gözüm pencere dışında, okula çok yakın olan mezarlığa takıldı. Hava çok kötü esiyor, bütün ağaçlar bir o yana bir bu yana sanki bana doğru başlarını sallıyorlardı.
Penceremde hiç perdem yoktu. Başımı her kaldırdığımda bir mezar taşıyla karşı karşıya geliyor,korkuyordum.Buna rağmen yattım ve korkudan yorganı başıma çektim. Uyudum mu? uyumadım mı? bilemiyorum ama çok gürültülü seslerle uyandım. Okulun her yanından tak tak tak diye sesler geliyordu.
"Eyvah cinler bastı okulu dedim kendi kendime. Korkudan her yanım titriyordu. Son bir cesaretle yataktan kalkarak okulun bütün elektriklerini açtım. Havanın çok soğuk oluşumu yoksa çok korkmam mı titretiyordu beni bilemiyorum, sanırım ikisi de birbirine karışmış, benim haşatımı çıkarmıştı.
Korkarak sesin olduğu yöne doğru yürüdüm. Bu korku ile yüzleşmeliyim diye söylene söylene sesin olduğu yere doğru ilerledim Merdiven kovasına doğru merdivenleri hızlı adımlarla çıktım. Gördüğüm şey karşısında şaşırdım kaldım! Meğer benim Cin diye korktuğum şey açık kalan damın kapısının rüzgardan dolayı
Çarparak oluşturduğu seslermiş. Ben ise yalnızlık, mezar taşları ve çıkan gürültülerin etkisiyle kendime böyle bir korku yaratmış, adını da cin koymuşum.

Adnan Deniz
Kayıt Tarihi : 17.1.2021 11:34:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!