Celal Kabadayı: Hakkında ziyaretçi görüş ...

Celal Kabadayı
83

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

 • Sevgi İnan
  Sevgi İnan 06.01.2013 - 15:20

  MERHABA! 'YAĞMURLA BİR' ADLI KULLANICI SİZ 29 EKİM ORTAOKULUNDA İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİMİ YAPIYORSUNUZ?

 • Celal Kabadayı
  Celal Kabadayı 26.09.2012 - 16:14

  Merhaba Funda hanım, uzun zamandır profilime girmiyordum, yazınızı yeni gördüm, bu güzel dizeler için çok teşekkür ediyorum.

 • Funda Gülbeyaz
  Funda Gülbeyaz 10.01.2010 - 19:00

  Kizil Toprak Kanaglasada,KIme ne.
  Cigliklara bogulsada Dünya,Kime ne.
  Herkez Kendini düsünür.
  Etraflarda olup bitene,kime ne.
  Üc Maymuna dönmüsler,
  Duymuyorlar
  Görmüyorlar
  Ve Konusmuyorlar.
  Bencillige bürünmüsler,
  Hayati Takmiyorlar.
  Hersey yolunda gidecek saniyorlar,
  Oysaki yaniliyorlar.

  Funda Gülbeyaz

 • Celal Kabadayı
  Celal Kabadayı 22.03.2007 - 10:11

  Şiirimle ilgili yazı yazan arkadaşlar, merhaba.
  Öncelikle ben Üniversite mezunuyum ve şiir yazmayı yüzlerce şiir kitabı okuyarak öğrendim. Yaratıcı, kainat, din, rasulullah gibi konular beni çok çekmez. Ben dinlerin insan elinden çıktığına inanırım, tanrı olsa bile benim için sorun değil. Keşke olsa da şu kirli gezegeni kocaman elleriyle temizlese. Tapmak ve aşık olmak çok yüce insani duygulardır. Ancak yürekli insanlar, acı çekmeyi ve yitirmeyi göze alarak bir başka insanı sevebilirler. Tanrıyı ya da başka kutsal kabul edilen sanal değerleri sevmek onlara taptığını sanmak korkaklıktan başka bir şey değildir,kendini kandırmaktır.Aslolan sevgiye gereksinim duyan, sevgiyle varolan bir insanı sevebilmektir. Ayrıca hanımefendinin de dediği gibi şiirden anlamayanlar benim bu şiirimi anlayamazlar. Ben sevgilime taparım ve onu yitirdiğimde sizin tanrınız için ibadete çağıran ezanınız bana onu anımsatır, ben de onun yokluğuna derinden üzülürüm. Bu şiir ateizmi de anlatan bir şiirdir. Güçlü olduğu için de çok tepki çeker. Dikkat ederseniz kimseye küfür edilmemektedir şiirde.

 • Sevgi Özdemir
  Sevgi Özdemir 05.03.2007 - 11:26

  ŞİİR HAKINDA HİÇ BİŞEY BİLMEDİĞİNİZ ORTADA VEDE OKUDUĞUNUZU ANLADIĞINIZDA SANMIYORUM. AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARIP OURSANIZ BELKİ GÖRME İHTİMALİNİZ VAR. KABADAYININ SİZE NEDEN CEVAP YAZMADIĞINI HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ.... TANIMADIĞINIZ BİR İNSANIN KİŞİLİĞİNE BU ŞEKİLDE SALDIRARAK ZATEN BULUNDUĞUNUZ YERİDE GÖSTERİYOSUNUZZZZ

 • Mücahit Ayan
  Mücahit Ayan 05.12.2005 - 13:39

  Bendeniz bursada yerel bir radyoda radyo programı yapmaktayım. 'http://delikan.net:8016/listen.pls' bu adres üzerinden cuma günleri akşam saat 23:00te dinleyebilirsiniz.
  Peki neden bu kabadayının sayfasına yazıyorum onuda söylüyelim, şu gördüğünüz adamı antoloji nette görmek ne kadar üzücü....
  Bu kabadayı kendini tanımayan, basit yapılı, çocuk kafalı, uçkur manyağı bir adam.
  Bir şiirinde yazmış ki

  'ne çok seviyorlar tanrılarını
  kavuşmamış, tatmamış, ayrılmamış
  ama tapıyorlar varmışçasına
  oysa benim tanrım sendin
  etinle, kemiğinle
  gözlerin, dudakların, ellerinle
  kavuştum, taptım ve yitirdim
  mutsuzluk veriyor şu ezan sesleri'

  yahu kardeşim bu şiire bakan bir adam bu şahsiyetin ne kadar basit olduğunu anlar. İki kelimeyi bir araya getiren kendini şair oldu bu memlekette. Ama antolojiyede kızıyorum çünkü bu şahsyietlerin şiirlerini aldığı için.

  Şimdi basit olduğunu nerden çıkardığıma bir bakalım:

  'ne çok seviyorlar tanrılarını
  kavuşmamış, tatmamış, ayrılmamış
  ama tapıyorlar varmışçasına'

  bu dize şunu ifade ediyor. Bu adam gerçekten hiçbir okul okumamış ve hiçbir ilim görmemiş. Bir Varlığın var olduğuna sadece gözlerimizle ve 5 duyu organlarımızla inanmış olursak o zaman mikrobun varlığa inanmamalıyız, hücrenin, kainatın, galaksilerin varlığına inanmamalıyız. Peki yaa tüm bunların var olmadığını kabul edebilecek varsa aramızda zaten bu gelişmiş çağda yaşayan gerici ve yobaz bir kişilikten başkası olamaz. buda kabadayının şahsiyetini ortaya koyar.

  BAKINIZ BU ZAMANDA BÖYLE BASİT ŞEYLERE KANACAK İNSAN KALMADI HAYATTA AMA BU ŞAHSİYETLER ŞİİR ADINA BU İPE SAPA GELMEZ MANTIKLARINI İLERİ SÜRÜP, HALA BU KAFİRLİKLERİNİ DEVAM ETTİRİYORLAR. HATIRLARSANIZ RASULULLAH ZAMANINDADA AYNISINI YAPAN EBU CEHİLELR VARDI...
  ONLARDA; KADINLARI KULLANIP ATAMAYACAKLARI İÇİN İSLAMI KABUL ETMEDİLER. ÇÜNKÜ ONLAR KENDİ BACILARINI ANALARINI PAZARLAYAN İNSANLARDI. ONLARA NORMAL GELİYODU. İŞTE ŞU ŞAHSİYETİN BU ŞİİRİNDE TÜM BU YAZDIKLARI YAZILARDA BUNU İFADE EDER. BAKIN SONUNDADA DİYOR Kİ...

  'oysa benim tanrım sendin
  etinle, kemiğinle
  gözlerin, dudakların, ellerinle
  kavuştum, taptım ve yitirdim
  mutsuzluk veriyor şu ezan sesleri'

  YANİ ETİNE KEMİĞİNE GÖZLERİNE DUDAKLARINA ELELRİNE KAVUŞUP TAPIYOR... :))))) BUNA KOCAMAN Bİ GÜLÜCÜK PATLATIN. ÇÜNKÜ BU ET BU KEMİK DÜN Bİ BAŞKASININ VÜCUDUNDAYDI VE YARINDA Bİ BAŞKASININ VÜCUDUNDA OLUCAK.. EEE PEKİ BU TAPTIĞIN ŞEY GEÇİCİ BİRŞEY.. PEKİ KABADAYI SORUYORUM, O TAPTIĞIN ŞEYİN YOK OLMASINI İSTEMİYORSUN DEĞİL Mİ? ? ?

  İNSANIN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ BUDUR İŞTE... TAPTIĞI ŞEYİN SONSUZLUĞUNU İSTER.... PEKİ BU ALEMDE SONSUZ BİŞEY VAR MI? ? ? ?
  YOOOOK
  HERKEZ ÖLÜYOR VE YOK OLUYOR...

  AMA HAYAT HEP VAR... BİR SİNEMA FİLMİNİ İZLEMEYE GİTTİĞİNİZDE BİLE O MAKİNANIN BAŞINDA BİR ADAM DURMAZSA O MAKİNA ÇALIŞMAZ BUNU BİLİYORUZ. PEKİ ŞU KOCA DÜNYAYI AYAKTA TUTAN EV SENELERDİR YAŞATAN BİR VARLIK YOK MU?
  YANİ BİZ SİNEMA İZLERKEN MAKİNİSTİ GÖRMÜYORUZ DİYE ONU İNKAR MI EDİCEZ. :))))) BUNA GÜLMEK LAZIM...

  PEKİ YAA SON KELİMEYE BAKIN 'kavuştum, taptım ve yitirdim' E HERHALDE YANİ ZATEN ONUN İÇİN DİYORUZ KABADAYI, ONUN İÇİN TAPMA İŞİNİ YOK OLMUYCAK BİR VARLIĞA YAPMAK İSTİYORUZ BİZDE ÇÜNKÜ SİZİN GİBİ 'Bİ GÜZELLİĞİ YİTİRİNCE AĞLAMAK İSTEMİYORUZ' BİZİ ANLAYIN VE ADAM OLUN, DİL UZATMAYIN YOKSA ŞU KAİNATIN SAHİBİNİ İNCİTİRSİNİZ. ONU İNCİTİRSENİZ SİZ HAYLİ HAYLİ İNCİNİRSİNİZ.. SİZİN AKLININZ GÖZÜNÜZDE YANİ BASİT BİR KİŞİLKSİNİZ. ALLAH KURTARSIN BAŞKA BİRŞEY DİYEMEM. ÇÜNKÜ MADDİ HAYAT FANİ YANİ GEÇİCİ, BİZ BEKAYI ARIYORUZ SONSUZLUĞU ARIYORUZ YOK OLMAK İSTEMİYORZ VE ÜMİD EDİYORUM SİZDE İSTEMEZSİNİZ VE HEP SEVMEK İSTERSİNİZ. MADEM BÖYLE O ZAMAN SİZDE DAYANAK NOKTANIZI SAĞLAMLAŞTIRIN ONA DAYANIN ONA GÜVENİN, ÇÜNKÜ KOCA KAİNATI AYAKTA TUTAN, (EĞER ONA DAYANIRSANIZ) SİZİ HAYLİ HAYLİ AYAKTA TUTAR. TABİ TÜM BU KONUŞMALAR AKIL SAHİPLERİ İÇİN.

  Mücahit AYAN

  adres: doğanbey mahallesi haşim işcan caddesi kat:8 no:98/99 Osmangazi/ Bursa

  telefon: (0224) 225 56 74
  cep : (0555) 44 369 22
  : (0535) 858 03 59