Çağrı Barış Şiirleri - Şair Çağrı Barış

1972 Aksaray İli, Lâleli doğumluyum. İlköğrenimi Laleli, ortaöğrenim, Aksaray İ.H.L.de, liseyi Aksaray Ticaret Lisesinde tamamlayarak, 1997 yılında, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler- İşletme Fakültesinden mezun oldum. Aynı yıl açılan sınavlardan başarı göstererek Aksaray Belediyesinde memur olarak göreve başladım.
Şair, edebiyatçı, araştırmacı, yazar kimliğimle, deneme ve makalelerim birçok dergi, gazete ve sitelerde yayınlanmış/yayınlanmaktadır. Küçüklüğünden beri elimden düşürmediğim kitaplar, en iyi sırdaşım/arkadaşımdırl ...

Çağrı Barış

Çarpıcı güzellikte olan dünyamız, aynı dalda yatan insanlığa küçük gelmekte. Hasretin türküsü bir yangın, bir felâket habercisi olarak aynı milletin yitik pusulalarında saklı, hürriyet içinde esaret olarak yaşanmaktadır.

Devamını Oku
Çağrı Barış

İnsan unutandır, bu da onu temiz ve saf hale getiriyor.

Gökmen Y.Erdem

Devamını Oku
Çağrı Barış

♥ ♪ ღ Barış Çağrısı Şiiri/Katılanlarღ ♪ ♥


1.)

Bu dünya hepimizin bu ne kin bu ne nefret

Devamını Oku
Çağrı Barış

Hep daha iyi, çok iyi bir hayat uğruna büyükler daha çok büyümekte. Tersine küçükler hayata tutunabilmek, var-olmak eğilimindedir. İnsan doğasının bu çarpıklığı, sükûnet simyasının dünyamıza yerleşmediğinin/istenmediğinin ispatıdır.Gökmen Yılmaz Erdem

Devamını Oku
Çağrı Barış

İmkânsızın imkânı gibi görünen, şu dağların, gezegenlerin ardında, bu kapıların hangi yollara, galaksilere açıldığını öğrenmek şurda dursun, insanlığı karanlık bir girdaba sokacak, pis kokulu, çamur deryası oldukça kök salmıştır/salmaktadır.Her büyük sanatçı gibi, insanların bilmesi gereken; Barışa gönül verenlerin üstlendikleri misyonun, çözülmeyi bekleyen sorunlar içerisinde, durulması gereken en mühim, bir yaşam ülküsü olduğudur.

Gökmen Y.Erdem

Devamını Oku
Çağrı Barış

İnsanlar arasında anlaşmayı sağlayan doğal araç, sözcük, kavram ve anlam düzeneğinden ibaret olan dil, yüzyıllar boyunca insanlığın gelişiminde, çok farklı toplumların birbirini anlamasını/kaynaşmasını güçleştirmiştir. Durumun ehemmiyetinin farkında olmayan insanın, duygularına ulaşan birkaç dil, ileri ülkelerin dünya ekonomisine yön vermesine en birinci argüman olmaya devam etmektedir.

Devamını Oku
Çağrı Barış

Zaman ne çok şeyi alır, yerine başka bir şey koyar. Bambaşka bakış açılarında değişmeyecek tek şey, güzel olan bir şeyin asıl güzelliğinin sonradan anlaşılmasıdır.Gökmen Yılmaz Erdem

Devamını Oku
Çağrı Barış

İnanç, yeryüzünde yaşayan varlıkları, canlılık topluluğunu kırmamalı, her biri, birinden birşeyler almalı, bir damak tad bırakmayacak; felaket tellallığı ancak yokluğun habercisi olabilir.

Devamını Oku
Çağrı Barış

İnsanlar sevmeği ve hep sevgi üzerine olmaktan kaçınırlar.Onunla insan her şeyi daha güzel ve anlamlı yaşar,özgürlük dal budak sarar kalmaz esaret.

Gökmen Yılmaz Erdem

Devamını Oku
Çağrı Barış

İnsanların insanlara tutunmaktan başka çaresi yoktur. Dinleri, dilleri, ırkları, renkleri, kültürleri, ekonomik durumları mevkileri ne olursa olsun insan insandır. Gökmen Y.Erdem

Devamını Oku