Bize Ne Oldu? Şiiri - Adem Armağan

Adem Armağan
507

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Bize Ne Oldu?

Mü'min ibret bakışıyla bakmalı,
Baktığı zaman gözden yaş akmalı,
Bize ne oldu ki? diye sormalı,
Kur'andan yüz çeviren insana bak.

Okulda:kitap,ilim,ahlak sahte,
Medyada:yazar,haber,fikir sahte,
Sözde mü'minlerde anlayış sahte,
Kur'andan yüz çeviren insana bak.

Adem Armağan
Kayıt Tarihi : 12.4.2011 23:15:00
Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Mü'minler kurtuluşa, mutluluğa ermişlerdir.Onlar ki, huşu içinde namaz kılarlar.Onlar ki, boş ve yararsız şeylerle ilgilenmezler.Onlar ki, zekâtı aksatmaksızın, tam olarak verirler.Onlar ki; edep yerlerini sakınırlar.
Onlar yalnız eşleri ve cariyeleri dışında mahrem yerlerini herkesten korurlar. Bu iki durumda ayıplanmaları sözkonusu değildir.Bunların ötesine geçmek isteyenler, yasal sınırı aşmış olurlar. Onlar ki, uhdelerine verilen emanetleri korurlar ve sözlerini tutarlar. Onlar ki, namazlarını aksatmaksızın kılarlar. İşte onlar 'varis 'lerdir.Yani '`Firdevs' cennetinin mirasçılarıdırlar, sürekli olarak orada kalacaklardır.Kur'an-ı Kerim » 23 / Mü'minun Suresi - 1-11.Ayet.

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Hüseyin Parlakdemir
  Hüseyin Parlakdemir

  Tebrik ederim sizi canı gönülden kutlarım kaleminize yüreğinize sağlık ah ne olduğnu bilebilsek bilirizde o kadar düşüne bilsek bize ne mutlu 10 + puan

 • Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu
  Reyhan Altaş Şairler Dünyası Grubu

  Yüreğinize sağlık şiirinizi beğeniyle okudum dilerim gönül sesiniz hiç susmasın yolunuz daima aydınlık umutlarla dolu olsun kaleminiz hiç durmasın nehir olup çağlasın ilhamınız bol yarınlarınız mutluluklar içinde olsun saygı ve sevgilerimle. +10


  ***********************************************************************

 • Zikrettin Karaca
  Zikrettin Karaca

  Bize ne oldu anlayana bu başlık yeter zaten ustadım ne olduğunu görüyoruz işte çevreden yaşananlardan Yazılacak çok şey var ustadım anlayan anlamıştır kutluyorum şiirinizi ve sizi tam puan ve Ant....selam sevgiler ALLAH'A Emanet olunuz.

 • Muhammet Yalçın
  Muhammet Yalçın

  rabbim milletimize uyanmamıza dogru yolu bulmamıza yardımcı olsun

TÜM YORUMLAR (4)