Beyaz Reno Şiiri - Adnan Deniz

Adnan Deniz
878

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

Beyaz Reno


Yeni evliydi ziya hoca.Kiralık'ta bir ev bulmuştu. Ev uzaktı ya, okula olsundu." Kadı kızında bu kadar kusur olurdu"diye teselli buluyor,okuluna hergün yürüyerek gidip geliyordu.
Gözü bir araça takılırdı hergün hocanın. Reno marka beyaz bir araçtı bu.Komşu evin önünde, öylece süzülüp dururdu.
"Allahım hiç birşey istemem senden, böyle bir arabam olsa yeter diye "Ziya hoca,hergün dualar ediyor,yayan okula gidip geldikce yoruluyor, yoruldukça böyle bir arabayı daha da çok istiyordu.
Eski bir modeli, Renault'un TL sürümlü bir araçıydı gördüğü.Hiç te araçlardan anlamazdı ziya hoca.Zaten ehliyeti de yoktu onun.Gerçi alsada bu aracı kullanamazdı.
Eşine de diyordu bunu,ah bir arabam olsaydı!
Eşi ,bu haline çok üzülüyordu hocanın.
Yine günleden bir gün yorgun argın gelmişti evine hoca.Fal taşı gibi açıldı gözleri birden hocanin.Evin önünde hocanin hayali, bir araba duruyordu -Bu nedir? diye sordu ziya.Arabanın yanında eşi ve emmioğlu Erhan ona bakıyor,gülüyordu.
Meğer hocanın eşi satmış bütün bileziklerini,eşinin arabayı çok istedigini biliyordu.Arabadan anlayan emmi oğlunu da çağırarak,almışlardı beyaz Renoyu.
Buruk bir sevinç bürüdü hocanın yüreğini. gerçi dileği olmuş,istediği beyaz renosuna kavuşmuştu.Ama yeni gelinin artık boğazında kolyesi,kollarında o güzelim bilezikleri hiç olmayacaktı.Fedakarlığın lezzetini hissetti yüreğinde, amai şte o gün anladı ziya hoca,birileri gülerken,birileri ağlayacak,bu dünya da birileri kaybederken birileri kazanacaktı.

Adnan Deniz
Kayıt Tarihi : 23.2.2021 08:05:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!